Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valamilyen hivatalos útja...

Van valamilyen hivatalos útja annak, hogy még életemben kijelöljem a gyerekem leendő gyámjait, akikhez a gyerek akkor kerülne, ha meghalnánk vagy tartósan cselekvőképtelenné válnánk mindketten a férjemmel?

Figyelt kérdés

Babát várok, és beszélgettünk a dologról a férjemmel. A legjobb barátomra és a feleségére szeretnénk bízni a gyereket, ha úgy alakulna. És kellene valami papír erről, mert a bevett gyakorlat szerint a gyerek a legközelebbi rokonokhoz kerül másképp. Nagyszülők, illetve a sógoromék nem jöhetnek szóba, semmiképp sem akarjuk, hogy ők neveljék a gyereket.


Szóval egy ügyvédnél csináltatott végrendelet, amin a mi aláírásunk és a leendő gyámok aláírása is szerepel, elég lesz? És a gyámhivatal mennyire veszi figyelembe a mi akaratunkat az elhelyezésnél?



2014. febr. 27. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Van, de nem tudom, pontosan mi. Viszont ha jól tippelek, a gyámhivatalnál ha érdeklődsz, tudnak segíteni.
2014. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

Általában a keresztszülőket pont erre a szerepre szán/ták/ják. Legalábbis ez volt a szerepük régen, hogy a szülők halála esetén a keresztszülőhöz kerülnek a gyerekek. Volt aki rokont, volt aki barátot kért fel ennek a "tisztségnek" a betöltésére.


Ma már nem tudom, hogy jogilag a keresztszülőség mekkora hangsúllyal bír, mindenképpen kérdezz meg erről egy ügyvédet, és ha kell közjegyzőhöz menjetek el ezzel a kéréssel. Ti is legyetek ott, meg a barátaitok is akik vállalják a szülő szerepet.

2014. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Ilyenre még gondolni is rossz.
2014. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3,


persze hogy rossz ilyesmire gondolni, nem is tervezünk meghalni a férjemmel. :)

De sosem lehet tudni, mi történik, és szerintünk igenis tartozunk annyi felelősséggel a gyerekünk iránt, hogy nem engedjük, hogy az én alkoholista anyám, a férjem idegbeteg testvére, vagy a férjem súlyosan beteg apukája nevelje fel, ha mi ne adj' isten meghalunk. Szeretnénk, ha a gyerek akkor is biztonságban, szerető környezetben nőne fel, ha mi már esetleg nem leszünk.

2014. febr. 27. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

A keresztszülö jogilag nem létezö fogalom.


A kérdésre: azt értelmetlen dolog kikötni, hogy ki legyen adott esetben a gyerek gyámja, mert könnyen elöfodulhat, hogy mire odakerülne a sor, addigra a választott gyámok már régen elváltak egymástól, esetleg anyagi vagy egészségügyi okból nem tudják vállalni a gyereket. Éppen ezért ilyenre nincs is lehetöség.


Amit esetleg meg lehet oldani, hogy kikötitek, hogy ki NEM lehet a gyám, kellöképpen megindokolva.


Abban az esetben, ha a gyerek megárvulna, a gyámhatóság eleve megvizsgálja a körülményeket, és nem aszerint dönt, hogy ti mit akartatok volna.

2014. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 5-nek van igaza, kár volt lepontozni (de én segítettem ezen:)).


Kérdező: menjetek el egy ügyvédhez vagy egy közjegyzőhöz, és csináltassatok mindketten végrendeletet. Egyedül is meg lehet írni, de laikusnak jobb, ha szakihoz megy.


Életedben kirednelni gyámot nem lehet, de azt meg lehet indokolni, hogy kit és miért ne akarsz a gyereknek gyámul. Figyelembe fogják venni.


A keresztszülők nem jogi kategória, csak vallási formalitás, ezért nem is törődnek vele a GYH-on.

2014. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!