Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem akarom, hogy az apa...

Ha nem akarom, hogy az apa neve bekerüljön a gyerek születési anyakönyvi kivonatába, akkor milyen akadékoskodásokra kall felkészülnöm hivatalos részről? (pl gyámügy) Nem vagyunk házasok.

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Apának mindenképp kell szerepelnie az anyakönyvi kivonatban. Csak ha nem tudod ki az apa, akkor egy fiktív név kerül be a kivonatba a te vezetékneveddel. Például ha Kiss vagy, akkor mondjuk Kiss Sándor. A családjogi törvényben ez nagyon pontosan szabályozva van.


[link]

2013. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Monjuk alapbol apuka fogja magat es indit egy pert ellened, amiben te csak vesztes lehetsz... Perkoltseg, ido, megalaztatas... Biztos kell ez neked?
2013. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen, ha apuka akarja azt a gyereket, indíthat pert és elveszíted, az tuti. Mivel neki is pont annyi joga van a gyerekéhez, mint neked.

De ha biztos vagy benne, hogy apuka nem fog akadályokat gördíteni az utadba, akkor azt megteheted, hogy nem nevezed meg az apát. Ebben az esetben első körben a te nevedre kerül a gyerek, apa neve üresen marad, aztán kapsz egy szívélyes invitálást a gyámügyre a gyermek családi jogállásának rendezése ügyében, ahol nyilatkoznod kell, hogy nem akarod megnevezni az apát és nincs vele semmi kapcsolatotok. Ezután tájékoztatnak, hogy akkor képzelt apa lesz bejegyezve , találd ki az adatokat (nevet, címet, születési időt kell megadnod, és mindez nem takarhat valós személyt), esetleg lehet követni azt a bevett gyakorlatot, hogy az anyai nagypapa neve kerül az "apa neve" rovatba.

Ezzel futtok pár kört, a végén megkapod erről az egészről a határozatot, majd le kell adnod az "apa neve" rovatban üresen hagyott anyakönyvi kivonatot és kapsz egy újat, amint a képzelt apa neve szerepel ebben a rovatban.


De azért gondold végig: apuka biztos nem tart igényt a gyerekére? Mert ha csak a leghalványabb esély is van rá, hogy igen, akkor beleszaladhatsz egy perbe....

2013. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarja. Én pedig nem fogok szaladgálni utána, hogy jajj, de légyszi légyszi légyszi, legyél már apja a gyerekednek. Na. Szóval, ha azt mondom, hogy nem tudom, hogy ki a gyerek apja (ilyen amúgy van? és hogy lehet?) akkor a gyámügy ezzel gond nélkül ki lesz békülve?
2013. júl. 27. 21:23
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként perre sehogyan sem kerülhetne sor, mert ha apuka mejelenne, hogy mostantól mintaapa és "fátylat a múltra" amikor is kismilliosyor el akarta velem vetetni a gyereket mielőtt végleg lelépett volna, én nem fogok az útjábaállni, márpedig mielőtt perre kerülne sor, mindig a közös megegyezés rögös útjait zongorázzák végig. De annak kicsi a valószínűsége, hogy ez megtörténjen. Akkor viszont szaladgáljon ő utánunk, ne pedig mi ő utána.


Én tényleg csak azt nem értem, hogy akkor a gyámügynek ezzel tényleg nem lesz semmi problémája, hogy én "nem akarok apát" a gyerekemnek, és ebbe csak úgy belemegy? Vagyis nem fog akadékoskodni a gyerek "jogaiért"? Az egyház már most kikötötte, hogy bizony apa nélkül nem keresztelnek :((((

2013. júl. 27. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

A gyámügy elfogadja azt, hogy nem akarod megnevezni az apát. (Nem kell a "nem tudom"-szöveg) . Lehet, hogy pár beszélgetés lesz, amivel megpróbálnak meggyőzni, hogy jobb a gyereknek, de ha te ragaszkodsz hozzá, hogy nem akarod megnevezni, akkor a képzelt apa bejegyzése következik. Aztán a végén ha akarod, akkor a gyerek a képlet apa nevét viseli, ha kéred, hogy maradjon a te neveden, akkor azon marad.

Még egy dologba bele kell gondolnod, csúnya dolog, de a gyerekedet rövidíted meg, ha nem gondolsz bele: ha nem nevezed meg az apát, soha nem kérhetsz tőle gyerektartást! Lehet, hogy most jól állsz, de a következő 20 évben még kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy szükséged lenne az apa anyagi támogatására ahhoz, hogy a gyereked megkaphassa mindazt, amire szüksége van. Ezt is gondold át!

2013. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem állok jól egyáltalán. Az apa viszont eltitkolta többek között azt is, hogy egy csomó adósságot halmozott fel, amit a gyerekem örökölne... Egyébként ha egyszer mégiscsak feltűnne és apa akarna lenni, akkor ki lehet kötni valahogy, ne terhelhesse ránk az adósságát?
2013. júl. 28. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi közötök az adósságához. Ettől még gyerektartást kérhetsz tőle (persze, ehhez meg kell nevezni...)

A gyerek sem fogja az adósságot örökölni, ha felvilágosítjátok róla, hogy nem köteles elfogadni az örökséget. Azt ugyanis vissza lehet utasítani. De akkor nem csak az adósságot, hanem MINDENT vissza kell utasítani. Olyan nincs, hogy a házat kérem, a rá felvett hitelt nem. Vagy mindent elfogadok és akkor fizetem az esetleges adósságot is, vagy nem kérek semmit, akkor nem öröklöm az adósságot, de nem lesz enyém a kocsi sem.

2013. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!