Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő akinek a...

Van itt olyan nő akinek a férje nevén van a ház ahol élnek? Ilyen esetben hogyan tudom magam megvédi az eseteleges pofára eséstől? Ti mit tesztek vagy tennétek ilyen helyzetben, hogy megvédjétek magatokat?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsen sok pénzem, csak 2 millió forintom, ezt bele is fogom adni a ház árába, erről papírt is szeretnék írni majd, ha véletlen mennem kell, akkor ezt megkapjam. De ezen kívül ha én még ha fizetem a számlákat, házimunkát végzek, beleadom a szívemet a házba, akkor is csak azt a 2 millió forintot kapom majd csak vissza.

Gondolkozok rajta, hogy rakok majd félre pénzt és majd veszek magamnak egy saját kis lakást, majd ha nem lesz rá szükség akkor kiadom albérletbe. Ez anyagi biztonságot nyújtana számomra.


2014. febr. 27. 13:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

Te miről beszélsz 8.ik?Egy házastárs nem kérheti a 10 év lakbér árának a felét!Viszont a lakásba beadott 2

millió forintos részesedését igen!


Te hol élsz???A házastárs más fajta gazdasági közösség,mint az albérlő!

2014. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
2014. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%

Én is a párom (még nem a férjem) házában lakom. Még csak nem is jelentkeztem be hozzá állandóra, csak ideiglenes az ottani lakcímem. Engem egy kicsit sem zavar a helyzet, és a páromat sem.

Van megtakarított pénzem (nem sok, 5 millió), de eszembe sem jutott belefizetni a házba valamekkora tulajdonrészért cserébe. Egy részét kivittem inkább a tőzsdére, igyekszem még gyűjteni hozzá, és vásárolni egy saját lakást, amit majd kiadok, később pedig, ha lesz gyerekünk, akkor átkerül az ő nevére.


Neked is azt javasolnám, hogy azt a 2 milliót inkább próbáld megforgatni, esetleg lakástakarék-számlára betenni vagy ilyesmi. Gyűjtögess hozzá, ez már azért indulásnak nem rossz egy saját lakáshoz. Én a helyedben nem tolnám bele a párom házába.

2014. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
77%

Te miről beszélsz 8.ik?Egy házastárs nem kérheti a 10 év lakbér árának a felét!Viszont a lakásba beadott 2

millió forintos részesedését igen!


Igen nem kérheti tudom mert abszurd ugyanugy mint amit a kérdező ir.Mennyit számolunk fel azért hogy ő a szivét beleadta a házba??

Mert ugye igy is csak a 2 milio jár neki amit kevesell.És még a rezsi meg sem emlitem.Kb olyan dolog ez mintha azt mondaná a párja hogy rendben cicám itt laktál akkor fizesd ki a lakbért,ha már rajtam a rezsit követeled.

2014. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

A szívét beleadta? Ha-ha-ha.

Hacsak nem ő a Kőmíves Kelemenné, akkor röhejes.

2014. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a 13.iknak,hogy ne feltétlen a párod házába forgasd.Ezt ki akarja?Először is a forintot áttenném euróba vagy svájci frankba,így teszek én is és most is megint sokat romlott a forint,sajna mint az elmúlt években.

Úgyhogy beválik...

2014. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
46%

14!

Micsoda üzletemberi véna!

Te számolod az érzelmeket is?Mindenesetre nagyon szánni való lehetsz!


És mi nálad a mértékegysége?

2014. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

17es Olvass!Ha még mindig nem érted elmagyarázhatom.

14es vagyok.

2014. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
házassági szerződés
2014. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Neki van háza, neked egy kis pénzed.Felesleges belerakni. Rakd bankba, probléma megoldva.(20év múlva is csak 2 milliót fogsz kapni, de nem adatják el a házat, szóval fizetnie sem kell. Én is így jártam a feleségemmel. Nincs gyerekünk,megcsalt, otthagytam. Se pénz, se posztó. de van egy bírósági ítélet, hogy az akkor beleadott pénz, munka a házunk 30 százaléka. ennyi az enyém, de mégse.
2014. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!