Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudja egy anya ennyire...

Hogy tudja egy anya ennyire utálni a saját gyermekét?

Figyelt kérdés
Minden akkor kezdődött, amikor főiskolára kerültem több mint 100km-re otthonról. Aztán két hónapra rá barátom is lett, de ő szakmunkás, ezért utálja. Nem mondja ki, de nem akarja, hogy együtt legyünk. Persze az jó, ha itt van és anyu "megkéri", hogy vigye el kocsival ide meg oda, meg hogy csinálja meg ezt meg azt szaktudásából fakadóan. De ha én mennék hozzá, akkor már tilt, sosem enged. Holnap is mennék, vagyis megyek is, de ő azzal fenyegetőzik, hogy akkor nem tehetem be többet a lakásba. (Igazából a parancsolgatás, tiltás nem tűnt fel, míg itthon voltam, de ahogy fősulira kerültem, már az első hetek után észrevettem, amikor hazajöttem. Pedig akkor még a párommal sem voltunk együtt.) Végülis nem is nagyon érdekel, hogy nem lakhatok itt, hisz azért lenne hova mennem. De hogy lehet valaki ilyen gonosz a lányával? 20 éves vagyok, nem igaz, hogy nem mehetek a nyáriszünetben oda, ahova szeretnék. És szerinte mindezt a barátom és az ő családja teszik velem. Befolyásolnak meg ilyenek. Olyan hülyeségeket beszél, ha hazajövünk és nem vagyok éhes, hogy biztos a barátom szülei megtiltották, hogy itthon egyek meg hogy ő biztos mérgezi a kaját és azért nem eszünk. Komolyan mondom tiszta gyerekes, óvodás szintre lépett. Holnap úgyis elmegyek, mert már napok óta mondom neki. Nemhogy örülne, hogy 20 évesen megmondom, hogy hova megyek... fiatalabbak csak úgy elmennek otthonról se szó, se beszéd. Nem tud örülni az én boldogságomnak. Pedig egy anya ezt tenni: örül, ha boldognak látja a gyerekét. Erre ő csak tilt mindentől. Azt akarja, hogy én is megkeseredett legyek, mint ő. Senki ne mondja nekem, hogy ez a szeretet.
2008. júl. 21. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia.


elég nehéz lehet neked.valószínűleg azért ilyen mert attól fél elveszít.minden anya félti a gyerekét.egyszer csak rádöbben hogy felnőttél és lassan kirepülsz a fészekből.nem utálja ő a párod,csak ellenségnek" tekinti.úgy érzi elvesz téged tőle.és attól fél a szülei is.talán nincs megbékélve önmagával.nem érzi azt hogy maximálisan megadott mindent,és attól fél hogy máshol ezt megkapod és akkor ő elveszít.ne aggódj ezen.szerintem minden szülő így éli meg.a szerelmed ne add fel,küzdj érte.és tarts ki.idővel anyukád is megbékél a helyzettel,hogy nem vagy már kislány.

2008. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy idő kell hozzá, de már 10 hónapja folyamatosan ez megy. Kezdek belefáradni, abba, hogy a saját életemet alakítom, és emellett még anyunak is mindenben engedelmeskedni kell. Tudnia kellene, hogy nem fog elveszíteni... vagyis, ha azt beszéli, hogy kitagad, akkor elveszít. Tudom, hogy nem ez a célja, de nem tarthat börtönben. Nem értem miért nem bírja ez megérteni már 10 hónapja. Saját magát idegesíti fel, pedig semmi oka nem lenne rá.
2008. júl. 21. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne aggodj es gorcsolj ezen annyit es ne is legyen rossz erzesed emiatt. Anyud csak felt h elveszit es ez esetben akarki lehetne a parod nem lenne jo. Fel h egyedul marad. En anyum is ugyanezeket mondta. En elkoltoztem egy fiu miatt a vilag masik felere, anyum egy feleven keresztul azt mondta ha megteszem nem is leszek a lanya tobbe. En megtettem, nekem a szerelem, a vagy mindennel fontosabb volt. Nem is nagyon beszeltem anyuval eleinte. Persze a kapcsolat nem ugy mukodott ahogy kellett volna, es nem is beszeltem anyunak errol, mert nem akartam azt hallgatni h megmondtam.. aztan megtalaltam sajat magam, felepitettem karrierem a semmibol, jo kis allasom lett, sajat hazam, megteremtettem egy jo eletszinvonalat magamnak egy vad idegen orszagban, es ket eve mikor anyum kijott es latta h mit ertem el, megbekelt a dologgal. igaz meg neha felhantorgatja h minek jottem ilyen messzire de mar nem olyan. a vegen o is kikoltozik tesommal..

A masik h az akkori exem akiert kijottem a mamaja kifejezetten utalt, mert berogzott eszmeje volt h nekem az ex a penze miatt kell. pedig nem volt igaz. teljesen tonkretette a kapcsolatot, a hisztijevel es zsarolasaval, a kapcsink titok kapcsiba ment h imeljuk az anyjat mert idegkirohanasai lettek.. az ex nem mert felvallalni es en 3.5 ev utan belefaradtam. a sors ironiaja h mikor osszetalalkoztam az ex szuleivel ket eve es lattak hova jutottam a semmibol rogton kedvelni kezdtek. de addigra tul keso lett.. tonkrement a kapcsolat, elvesztettem a babankat..

en csak azt mondom ne add fel soha!! tarsd ki a szerelmed mellett ne azt nezd mi a jo anyudnak hanem mi a jo neked!! elobb utobb megbekel. csak legy bator!! ne adj a fenyegetozeseire!! Sok sikert!

2008. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem hamar sikerül túllépnie a kislánykoromon. Nem adom fel a szerelmem miatta, mert nem tudhatom, hogy ő az igazi vagy sem :-)
2008. júl. 22. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülőnek örülni kell a gyermeke boldogságának!Nekem négy fiam van és nagyon büszke vagyok rájuk.

A nagyobbik fiam már hozza haza a barátnőjét szeretem nézni,hogy milyen boldogok!Féltékenység ugyan már én is voltam fiatal és gyermekeim is megöregszenek!Nincs joga édesanyádnak,hogy beleszóljon az életedbe! !Szülő mindíg szülő marad a kedvesed meg idővel férj és édesapa lesz!

2008. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!