Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztnév megváltoztatása...

Keresztnév megváltoztatása esetén is csak a hivatalos, anyakönyvezhető nevek listájáról választhatok?

Figyelt kérdés
Mi a teendő, ha olyan nevet szeretnék, ami nincs rajta, és valószínűleg nem is kerülne rá, ha kérvényezném (írásmódja miatt)? Létezik bármiféle út arra, hogy kivételet tegyenek és ilyen nevet vehessek fel? Nem megengedőbbek az elbírálásnál azért, mert felnőtt ember vagyok és a saját nevemről lenne szó? Örülnék, ha valaki tapasztalatból is tudna írni. Nagyon köszi mindenkinek.
2014. márc. 3. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak arról választhatsz.

Csak akkor van kivétel, ha nem csak magyar állampolgár vagy, akkor választhatsz más nevet is. Pl. ha olasz vagy, akkor választhatsz olasz nevet, olasz írásmóddal.

2014. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgár vagyok, viszont lengyel származású, ez számíthat?
2014. márc. 3. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van róla valami hivatalos papírod?

Szerintem csak állampolgárokra vonatkozik, és nekik a követségen vagy a konzulátuson kell igazolást kérniük.

De ha ennyire szeretnéd, menj el az anyakönyvi hivatalba és érdeklődd meg, hogy mik a lehetőségeid.

2014. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!