Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már az együttélés alatt...

Ha már az együttélés alatt jelentkeznek a különbségek, hogy jutunk el az eljegyzésig, esküvőig?

Figyelt kérdés

1 hónapja élünk együtt. Kiborítjuk egymást a hülyeségeinkkel. Én fázós vagyok, éjszakára bekapcsolom a fűtést. Neki melege van egész nap, ő lekapcsolja a fűtést és állandóan nyitva az ablak.

Azokat a ruhákat amiket felhúzott, de még nem koszos (pl fél óráig volt rajta míg leszaladt a boltba), visszateszi a tiszta ruhák közé.. Én pedig az ágy vagy a szék támlájára teszem. Én szeretek sok zöldséges és gyümölcsöt enni, ő inkább édességet meg chipset vásárol.

Nem mindig veszi észre az akciókat, olcsóbb dolgokat. Neki az olcsóbb üdítő, tea, ásványvíz nem jó, neki a márkás üdítő kell.

Én ne költsek magamra, kinek akarok annyira tetszeni (2 havonta veszek 800-1000 ft-ért hajfestéket és ennyi luxust engedek meg magamnak), de ő most vesz magának ezt meg azt, mert ő "megérdemli".

Én nem szoktam 1 bögrét elmosogatni, általában megvárom míg tele lesz a mosogató. Ő mindent elmosogat, akár egyesével.

Múltkor összemosta a ruháinkat, 5 felsőmet ki kellett dobni, de ne vegyek újat, mert sok van a szekrényben. Az ő pólója összement, rögtön szaladt a boltba újat venni.

Apróságok, de bosszantanak engem is, és őt is.


2014. márc. 4. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Ezek apróságok.

Nálunk is sok ilyen volt.

Fűtés detto,én fázós vagyok,kaptam meleg ágyneműt,így 25 helyett elég a 21-22 fok is,ő 18-ban érezte jól magát,megszokta a 21-22-t.

Kaját veszünk ilyet is,olyat is.

Akciók figyelése a nő dolga,ezt fogadd el,pasikat nem érdekli.

Ki mennyit költ magára.Ez majd csiszolódik,én elfogadtam a kocsiba hülyeségeket vesz,ő elfogadta a táskamániámat.

És még sorolhatnám.

kopromisszumok.

2014. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Az eléggé abszurd, hogy máris belszól a te saját költéseidbe, már közös kasszán vagytok?
2014. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, közös kasszán.

Sajnos nem tudom megszokni ezeket a dolgokat. Próbál alkalmazkodni, próbál segíteni, hogy elmegy bevásárolni. Megveszi a tejet, de nem nézi hogy van 50-100 fttal olcsóbb, hanem amit először levesz a polcról, az biztosan jó. Ha kérek gyümölcsöt, mindig azt mondja azt elfelejtette. Persze 2-3 zacskó chipset meg 2 tábla csokit mindig hoz, mert az kell. Ha valamilyen kaját megkíván, inkább rendel, minthogy itthon megfőzzük.

Egy bevásárlásnál visszamentünk együtt a boltba, és kiszámoltuk hogy majdnem 1500 ft-tal kevesebbet is elkölthetett volna ha odafigyel az árakra. Azért 2-3 naponta az az 1500 ft elég sok egy hónapban.

2014. márc. 4. 13:45
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
ha nm vagytok kompromisszum képesek egymás felé sehogy sem jutok el a házasságig..jobbik esetben..
2014. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem olyan vészesek ezek a gondok, ha a őt zavarja a koszos edény, legyen az ő feladata a mosogatás, te meg mondjuk tedd a széktámlára a levetett keveset hordott ruháit. Legyen egy hosszúujjú meleg otthoni pulcsid, ő meg mászkáljon pólóban. Legyen a tiéd a vásárlás, de mindenképp vedd meg azt a pár márkás dolgot is amihez ragaszkodik, kaján nem lehet egyezkedni szerintem. Mivel te intézed a bevásárlásokat bízz rá valami más munkát helyette.


Teljesen jogos, hogy adsz magadra, nem viszed túlzásba, ebből ne engedj, csak ápolt akarsz lenni. Mivel kevés férfi figyel a külsejére, tőle is teljesen rendben van, ha azt az összeget másra fordítja, csak figyelj rá, hogy egyensúlyban legyetek, ne piszkáld a "megérdemelt" dolgai miatt. Menni fog minden, ez még csak az első hónap :)

2014. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Valahogy kompromisszumot kell tudnotok kötni. Nekem is nehezemre esett annak idején, de sikerült. Egyedül a pénzügyekben nem vagyok hajlandó engedni, abban én szeretek dönteni férfi létemre.
2014. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy soha nem tudok engedni abból, hogy ő szórja a pénzt, de rajtam spórolna. :(
2014. márc. 4. 14:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálunk nem voltak ilyenek mikor összeköltöztünk. A férjem sosem sajnálna tőlem semmit, előbb sajnálja magától.

Mi szinte mindig együtt vásárolunk. Én választom ki a dolgokat. Ha nagy ritkán ő megy vásárolni akkor természetes neki hogy meghozza nekem is amit szeretnék.

Nem vagyok benne biztos hogy eljuttok a házasságig. Ezért jó előtte együtt lakni. Kicsit önzőnek vagy éretlennek tűnik a párod. Általában az ember figyel a másikra, de ő elég jól sz.rik rád.Ha nem jut eszébe mit kell venni, akkor írj neki listát. Vagy egyszerűen csak sajnálja tőled a gyümölcsöt. Az a baj, hogyha ezeket nem sikerül megoldani akkor ez majd tovább növekszik, és egyszer robban.

2014. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez, hogy egyikőtök jobban szeret melegben vagy hidegben aludni önmagában nem gond. Ilyen esetekben tényleg kompromisszumos megoldás kell. DE!! A "párod" már most hozza a jeleit a későbbi elherésedésnek. Rajtad ne spóroljon. Az, hogy már most kettős mércével mér azt jelenti, hogy önző és hiába mondja hogy szeret, valójában képtelen a szeretetre. Én a helyedben menekülnék, ez csak rosszabb lesz. Az ilyen apukák szoktak maguknak minden bevásárolni, miközbeb a gyerek lábáról lerohad a cipő, jó lesz az neki.
2014. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tűzzetek ki havi fix összeget,hogy minketten annyit költhettek arra amerre akartok (3-4ezer).
2014. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!