Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden hétvégén elmenni, mert...

Minden hétvégén elmenni, mert neki jár?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm panaszkodott nekem. Egy nagy házban él a férjével, a lányával, valamint annak családjával.

A 26 éves leányzó minden péntek délután elmegy otthonról, és vasárnap jön haza. A két kisgyerekét pedig otthonhagyja a férjére, aki most már a válást pedzegeti, és a gyerekeket is elvinné magával. A lánnyal nem lehet beszélni, mert azt mondja, ő most gyesbeteg, és kell a kikapcsolódás. Koncertekre jár, bulizik, barátnőivel van.

Ez mennyire normális egy kisgyerekes anyukától és feleségtől, hogy minden hétvégén elmenjen otthonról? Vagy én vagyok egy őskövület, hogy szerintem túlzás?


2014. márc. 8. 12:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy átmenet kellene. Ami azt illeti, ha nekem kisgyerekem lenne, nem járnék bulizni, vagy koncertre szétinni magamat. Persze jár neki a kikapcsolódás, de miért nem keres egy olyan programot ahol ő is jól érzi magát és a gyerekeket is viheti? Persze néha a férj is vigyázhat a gyerekre, de minden hétvégén leinni magadat a sárga földig miközben két gyereked van? Hát nem tudom. Nekem kicsit nemtörődömnek tűnik. Lehet, hogy túl fiatal még az anyasághoz.
2014. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem normális. Én is igénylek néha egy kis szabadságot, de őszintén beledöglenék, ha minden hétvégét a gyerekeimtől és a férjemtől távol kellene töltenem. Ha el is megyek egy-egy estére, az max 2-3 óra és inkább csak beülünk valahova havonta egyszer a barátnőkkel. Ugyanez jár a férjemnek is a saját barátaival.

Megértem, hogy a kérdésben szereplő férfi ezt nem viseli túl jól, én sem nézném jó szemmel a helyében.

2014. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudnám ezt megcsinálni. Anyukám fiatalon szült, így azért sokszor voltam apával,mikor ő elment bulizni. Írtó rosszul esett, és ez egy negatív példa előttem,hogy ezt ne csináljam.
2014. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

"gyesbeteg"? az mi a fene? :)

kérdés, hogy a férj hétköznap foglalkozik e a gyerekkel, vagy csak anyukára marad, de mondjuk ő van otthon, szóval ráér

azért az elég gáz, hogy férj melózik h-p és akkor sz-v sincs 2 perce, mert anyuci bulizik

kérdém én minek kellett neki gyerek?

2014. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Arany középút. A nő miért nem szeretne a férjével kettesben elmenni?


Nálunk egy úgy működik, hogy a héten egy nap anya-nap, amikor én megyek el a barátnőimmel, haverjaimmal valahova, kávézni/sörözni/vásárolni, addig a férjem van a gyerekkel. Apa-napkor én vagyok otthon és a férjem megy el kikapcsolódni. Szombaton barátoknál nagy nagyszülőknél van a gyerek, addig mi kettesben elmegyünk valamerre, wellneselni, este bulizni, koncertezni. Vasárnap meg a családé, akkor közösen tervezünk valamit. De van hogy hétvégére elutazunk valamerre vagy kettesben vagy az egész család, ahogy éppen kedvünk van.


Nekem az a furcsa, hogy a nő miért nem a férjével szeretne kikapcsolódni? Tervezhetné úgyis, hogy hétköznap vesz ki egy szabad estét és megy egyedül amerre szeretne.

2014. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem normális, és nem csodálkozom, hogy a férj válni akar. Én nem azt mondom, hogy ha egy nő anyuka lesz, onnantól kezdve semmi szórakozás, de nem kell átesni a ló túlsó felére. Én is mentem szórakozni havonta egyszer pénteken. Ilyenkor a picivel az apja volt, és én a pénteki napot magamra áldoztam. Ilyenkor mentem fodrászhoz, találkoztam 2 jó barátnőmmel akikkel moziba majd pizzát mentünk enni.. De ez belefért. Azt hogy minden hétvégén 3 napira eltűnik.. na ez nem fér bele.
2014. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
76%

Szerintem nekünk nincs jogunk itt eldönteni, hogy neki mi jár, és mi nem.

Lehet, hogy még a "kedves" ismerősöd sem tudja a részleteket, hogy mik állnak a háttérben.

Imádom az olyan kérdéseket, amik arra éleződnek ki, hogy egy harmadik személyt ismeretlenül pocskondiázzunk és szidjunk.:)

2014. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%

Nincs jogunk beleszólni mások életébe.

Egyébként meg kommunikáció, ez a jó házasság titka, ha nem megy, idejében válni. De valószínűleg nem 1 hónap alatt lett ilyen, tehát nem most döbbent rá gondolom a férj.

2014. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

A szülei is próbáltak beszélni vele, de meg sem hallja. Azóta ilyen, amióta a kisebbik gyerek elkezdett járni. Korábban együtt jártak ide-oda, de most egyedül megy el egész hétvégékre.


Hetes, én nem hiszem, hogy pocskondiázásra tettem ki egy kérdést, ebből senki sem ismeri fel az alanyt.

2014. márc. 8. 12:51
 10/36 anonim ***** válasza:
most nem csak egy lánya van?
2014. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!