Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne a külföldi...

Érdemes lenne a külföldi nevem magyarosítani?

Figyelt kérdés

Félig arab félig magyar vagyok, magyar állampolgár mert itt születtem. Azért merült fel bennem a kérdés, mivel nem ismerem az arab részről a családom, kiskoromba apám lelécelt...nem ismerem a kultúrát, sem a nyelvet, teljesen európai nevelést kaptam. Sokszor piszkálnak a nevem/származásom miatt is...főleg hogy nem fehér vagyok. Ti megváltoztatnátok a neveteket ilyen esetben, vagy őrizzem meg a hovatartozásom...? Válaszokat köszönöm!

18/F



2014. márc. 11. 20:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Én megtartanám a nevem.
2014. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Egy félvèr fiú külföldi névvel nem annyira gáz. Ami az lenne ha magyar nwved lenne.na akkor csak arra tudnék gondolni hogy anyudnak anno volt egy jó estéje. Szerintem tartsd meg a neved.
2014. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Na igen egyébként, baráti köröm is ezt mondta, hogy furán néznék ki másik névvel...csak engem semmi az ég világon nem köt a közel-kelethez ezeken kívül.

2014. márc. 11. 20:17
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Megtartanám a nevem.
2014. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Amit a szíved diktál :)
2014. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
A helyedben én megtartanám a nevem.
2014. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
Én biztos megtartanám. Különleges. :)
2014. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De akkor is ott lesz sok-sok emberben, a nevem hallatán, hogy alsóbbrendű meg mit akarok én itt. Azért még meggondolom.
2014. márc. 11. 20:30
 9/29 anonim ***** válasza:
97%
Ne azért akard megváltoztatni a neved, hogy az embereknek megfelelj. Ha te jobban éreznéd magad magyaros névvel, magabiztosabb lennél úgy, akkor változtasd meg. De csak azért, hogy máshogy tekintsenek rád, szerintem nem érdemes. A neved Te vagy.
2014. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem jó magyarosítani, mert akkor meg Kolompárnak néznek majd, viszont arab névvel hátrányban lehetsz külföldön, ha esetleg oda sodor az élet. Nem tudom lehet e, de én akkor már valami semleges névre változtatnám, ami Mo-on is oké és külföldön is. Vagyis, ha nem teljesen egyértelmű a származásod. Most pl meszembe jutott a Miller/Müller.
2014. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!