Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggaszt az (ex) férjem viselke...

Aggaszt az (ex) férjem viselkedése. A jövőben is ez lesz? Hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Éppen válófélben vagyunk, de még együtt élünk, mert nyárig szól a szerződésem a jelenlegi munkahelyemen, és utána visszaköltözöm Budapestre, ahol szüleim is élnek, így már ott keresek lakást, itt nem láttam értelmét pár hónapra költözködni. A férjem számos rossz húzása, hazugsága miatt kényszerülök lépni hosszas küzdés és próbálkozás, számos esély adása után, miután látom, hogy nincs változás. Van egy 3 éves kisfiúnk is.


Légyen: férjem nem hajlandó elfogadni, hogy válni akarok, és részemről már egy ideje vége ennek a kapcsolatnak. Folyamatosan arról beszél, hogy bizonyítani fog (már ezerszer ígérte, és semmi), hogy visszahódít, és nem akar elengedni minket. Minden este bepróbálkozik, én meg kiakadok, hogy fogja már fel, hogy vége, és hagyjon már, próbáljuk meg szépen egymás mellett kihúzni ezt a maradék 2 hónapot.

mindemellett van egy kollegám, akivel 2-3 hónapja néha találkozunk. Semmi nem történt még köztünk, egyszerűen csak nagyon szimpatikusak vagyunk egymásnak, nekem is jól esik kicsit kimozdulni itthonról, és elfelejteni a gondokat. Férjem meglátott 1-2 sms-t, hogy találkoztunk, és mint kiderült, megfenyegette a pasit, hogy ha nem hagy engem békén, akkor annak nagyon súlyos következménye lesz, mert én az övé vagyok, és nincs ennek vége. Én ezt csak most tudtam meg, csak azt láttam, hogy 2 hete kerül engem a munkában is, máshogy meg egyáltalán nem keres. megkérdeztem, és akkor mondta, hogy ő nem akar az útjába állni annak, hogy újra kezdjem a férjemmel, és inkább békén hagy.


Ez lesz most már mindig? Nem lesz képes felfogni, hogy ennek részemről végleg vége? Vagy csak majd ha elköltözünk? És ha nem akar elválni? El fogja lehetetleníteni teljesen a későbbi életem? Mit lehet tenni?

köszönöm a válaszokat



2014. márc. 25. 12:46
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
64%
Amíg ott laktok addig ez lesz.Válópert elindítottad már? Gyermekelhelyezést?.Elköltöznék akár két hónapra is. Nagyon sok az az idő így hogy stressz és idegeskedés van.
2014. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem érti meg, had próbálkozzon!

Szerintem felfogni, csak akkor fogja, ha elköltözöl onnan, és megszakítod vele a kapcsolatot. A munkatársadnak te is meg tudod szépen magyarázni, hogy te már nem érzel semmit a férjed iránt, el akarsz válni tőle, csak az ő pici agya ezt nem akarja felfogni.


Fenyegetés:

Ha továbbra is folytatja, mond neki azt, hogy fel fogod jelenteni, ha nem hagyja abba.

2014. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

- elváltatok? - nem

- együtt laktok? - igen

- a férjed lezárta a kapcsolatotokat? - nem


akkor most te nyilvánosan csalnád a kollégával, akit két hónap múlva szintén otthagysz, mert visszaköltözöl Pestre ... nem zavaros kicsit az életed és gondolkodásod?

2014. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Féltékeny őrült, aki a párját a SAJÁT TULAJDONÁNAK tekinti! Az ilyenekből lesznek a gyilkosok, akik "ha az enyém nem lehet, ne legyen másé sem" alapon nemcsak az asszonyukat verik össze vagy ölik meg, de sokszor a gyerekeken is bosszút állnak. Pszichiáter és elmegyógyintézet kellene mindnek! Azt viszont nem hiszem el, hogy nem láttad ezt rajta első perctől kezdve, minek mentél hozzá? Légy észnél és mielőbb költözz el, ne várj tovább, mert aztán a hiradók bűnügyi hírei közt fogsz szerepelni! Óva intelek, nem fogja megvárni, hogy elköltözz. A hatóságok NEM FOGNAK megvédeni. Velem is megtörtént régebben, az arcomat verte szét, eltörte a karomat, összerúgdosott. Menekülj, amíg még lehet!
2014. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Először elválsz, esetleg el is költözöl és utána találkozgatsz más férfiakkal.

Ha annak a pasinak komolyak a szándékai, akkor ki fogja várni, hogy elválsz és szabad leszel.

De, így úgy néz ki, mintha más férfi érdekelne és azért nem is küzdesz a házasságodért.

2014. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: két éve küzdök a házasságomért, és belefáradtam, hogy csak én teszem ezt, neki meg csak a szája jár. Besokalltam, kész. Az meg, hogy valaki megtetszik, nem úgy jön, hogy hopp, kimondták a válást, akkor most már kinyitom a szemem. Nem terveztem, így alakult. De másoknak is válaszolva, mint írtam, nem történt köztünk semmi, lehet, hogy nem is fog, egyszerűen jó vele beszélgetni, élvezzük egymás társaságát. A férjemmel fél éve lényegében nem vagyunk együtt, nem értem miért kellene egy bírósági végzés ahhoz (ami ki tudja mikorra lesz meg), hogy megigyak egy kávét munka után valakivel!!!???


Annak, aki kérdezte, hogy nem láttam-e az elején? Sosem volt agresszív, a ragaszkodása pedig amíg szerettük egymást kifejezetten jól esett. Sosem gondoltam volna, hogy valaha ide jutunk.


A válóper és gyerekelhelyezés pedig már beadva.

2014. márc. 25. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Sok nő nem képes korrekt módon lezárni egy kapcsolatot, ha meg igen, azt úgy teszi, hogy kijavíthatatlan módon az önérzetébe gázol a másiknak...utána meg csodálkozik a következményeken.

Nem törődve avval, hogy van egy közös gyerek, közös élet, önmaga nem tesz semmit a jobb jövőért, csak a másiktól várja el. És mivel ő nő, és esetleg megteheti valamiért...(külső miatt?) így lapátra teszi a férjet.

Nem egy hasonló gondolkodásmód miatt vezetett tragédiába ez...

2014. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó...honnan veszed ezeket, amiket írsz? Mit változtassak én azon, hogy ő alkoholproblémákkal küzd, amin képtelen változtatni annak ellenére, hogy az elmúlt 2 évben mellette álltam, próbáltam segíteni, türelmes voltam és elnéző annak ellenére, hogy részegen hogyan viselkedett velem, miket mondott, hány nővel kavart össze...

Persze roadt könnyű a fejemhez vágni, hogy én szakítom szét a családunkat, és dobom ki őt (ő is ezeket vágja a fejemhez), de higgyétek el, hogy megvan az oka, és nem a semmiért dobok fel mindent, és nem az első botlás után. Ezen nem tudok én változtatni, ahogy azon sem, hogy ezek miatt végletekig eltávolodtam tőle, már nem szeretem, nem kívánom, a hideg ráz tőle legtöbbször. Most komolyan, mit tegyek? ássam el magam egy rossz kapcsolatba egy alkoholista mellett, aki képtelen a családjáért változtatni? Vagy kezdjek új életet a gyerekemmel és legyek nyitott a lehetőségekre, hogy esetleg egyszer méh boldog lehessek valaki mellett?

2014. márc. 25. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Alkoholról eddig nem írtál, de akkor viszont megerősítetted azt, amit én még délelőtt leírtam. Menekülj előle! Ne sokat töprengj rajta.
2014. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!