Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A férjem vállalkozó az építőiparban, nagyon sokat dolgozik. Közben a saját házunkat is építgeti a szabadidejében. Minden délután, estefelé fáradtan jön haza, nyavalyog, hogy milyen sok a munka, lefürdik, eszik, aztán felöltözik és elmegy sörre az egyik barátjával, aki elvált. Persze ő ráér, más dolga nincsen. Nem is lenne gond, mert ugye kell a kikapcsolódás, a pihenés. De minden nap? Kezd egy kicsit elegem lenni ebből a napi szintű csavargásból. Este 9 felé jön haza, soha nincs berúgva. Gyanakodni kezdtem, így párszor elmentem vele, vagy elmentem utána. Söröznek és beszélgetnek. Ami zavar, hogy a barátja soha nem felejti megemlíteni, hogy melyik sörözőben milyen új maca a pincér, meg hogy milyen jó lenne valami 20 évessel elmenni tengerhez nyáron, stb. Én 35 vagyok, a férjem és a barátja is elmúlt már 40. Olyan érzésem volt, mintha rá akarná beszélni a férjemet, hogy hagyjon el, mert milyen jó lenne fiatal csajokat együtt hajtani. Tegnap csúnyán összevesztünk, mikor hazajött, mert nem bírtam ki, hogy ne kérdezzem meg, hogy: ma melyik csaj volt a téma, és hogy ezentúl ilyen lesz az életünk, hogy minden nap csavarogni fog estig? Mérgesen hozzám vágta, hogy én maradjak csendben, mert én nem törődök magammal. Mindig ápolt és tiszta vagyok, szépek a körmeim, csak épp kevesebbet költök ruhára az építkezés miatt, és kevesebb jut fodrászra, kozmetikusra. Vissza vágtam, hogy "az a baj, hogy nem úgy nézek ki, mint azok a r*b*ncok, akik után nyálaztok? Akkor adjál rá pénzt, és én is olyan leszek!" Szóval eléggé elfajult a helyzet. Már azt is a fejemhez vágta, hogy én a házasságunk előtt elüldöztem mellőle az összes barátnőjét, akikkel jóban volt. Tátva maradt a szám. Mondtam, ha annyira hiányoznak, keresse fel őket, szedje a cuccát, és húzzon el. Ma reggel átölelt, hogy ő mennyire szeret, és ne veszekedjünk, de én ezt már így nem bírom tovább. Azért költök kevesebbet magamra, hogy minél hamarabb költözhessünk abba a rohadt házba. Tudom, ha szórnám a pénzt, akkor meg az lenne a baj. Egyszerűen már nem tudom mit csináljak. Amíg nem találkozgatott a barátjával, nem volt semmi probléma, mindent megbeszéltünk, nem csak a férjem volt, hanem a legjobb barátom is. Most meg már féltékeny is vagyok.

2014. márc. 26. 12:13
 1/8 A kérdező kommentje:
*hogy én a házasságunk alatt elüldöztem mellőle az összes barátnőjét
2014. márc. 26. 12:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavarna, ha minden nap a barátjával lenne helyettem esténként.

Menjen heti 2x sörözni, a többi estét töltse veled.

2014. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát elég erős túlzás a napi sörözés. Persze szükség van a kikapcsolódásra, de nem minden nap.

Én lehet tanácsolnám neki, hogy költözzön át hozzá. Este kilenctől alvásig nem kell a társasága, keresek valakit aki velem is foglalkozik. Aztán jó idő!

Nyilván magához kapna kicsit. Így nincs semmi közös tevékenységetek, ami összetartaná, éltetné ezt a kapcsolatot.

2014. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát állítólag amíg repülnek a tányérok meg csörömpölnek a poharak addig jó úton vannak a felek.

Akkor van a probléma ha beüt a közöny az érdektelenség. Amikor már nem érdekel mit csinál a másik és máshol kezdik keresni a szeretetet. A jó házasság sokszor a megbocsátáson múlik mer a mindketten hibáztok és ha szeretitek egymást meg kell tudni bocsátani is.

Szerintem tedd le a haragot, keserűséget és kezd el szeretni a férjed az első szeretettel.

2014. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sürgősen szerezz annak a baromnak egy nőt ha meg akarod tartani a férjedet! Jelzem én nem látom értelmét,a férjed un téged,másra,izgalmakra vágyik és vagy baráttal vagy anélkül,de be fog csajozni! Sajnálom!
2014. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mivel pajzsmirigy problémáim vannak, mindig csak erős diétával tudtam megtartani az alakom, mondtam a férjemnek, hogy nagy valószínűséggel terhesség alatt fel fogok hízni. Azt mondta, hogy nem baj, ő akkor is szeretni fog. Így is lett, 1 éves a baba, én meg 15 kilóval vagyok nehezebb. Szeret még mindig, de olyan megaláztatásokat kell elviselnem, hogy elmeséli, hogy felhívta az egyik exe, hogy látta milyen jó kocsit vett, meg hogy házat épít, mikor a kocsi az enyém, apám vette, a ház fele is az én pénzemből van, amit a házasságba vittem. Ő meg persze nagyon büszke magára, és boldog, hogy irigykedik az exe, aki véletlenül még le is töltött galambozott engem, hogy még velem van -e.

Már azon a szinten vagyok, hogy még keményebb diétába fogok, és megbosszulom neki, hogy érezze, hogy az ilyennel nem lehet csak úgy nem foglalkozni. Hogy tudja meg milyen, mikor rám kattan egy másik pasi, én meg csak "jaj, drágám, tudod, hogy én téged szeretlek csak", de a pasinak nem fogom elmagyarázni, hogy húzzon a retekbe, csak "ignorálom" amit mond, mert ugye "hadd mondja csak, úgysem ér el semmit vele", de egy keresztbe szalmát nem fogok tenni. Lehet, hogy én dramatizálom már túl, de jól esne, ha kiállna értem, megmondaná a barátjának, az exeinek is, hogy hagyják békén, engem szeret. Túl nagy elvárás ez tőlem?

2014. márc. 26. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Lepasszolod a gyereket esténként anyádnak és te is elmész kocsmázni.
2014. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves a gyerek, és szinte minden este elmegy sörözni???? Ez nagyon gáz. Én azt látom, hogy sok férfinak nagyon megterhelők a kisgyerekes hétköznapok, és sokan menekülnek szinte otthonról emiatt. Könnyen el tudom képzelni, hogy semmi köze a dolognak hozzád, egyszerűen ezt viseli nehezen. Ne húzd magad a bosszúállás semmilyen formájával, mert vég nélküli csatározás és a kapcsolat szétzúzása az eredmény. Beszélj vele nyugodtan, indulat nélkül, hogy ez miért nem elfogadható, és szükség van egy kompromisszumra a szabadidő eltöltésével kapcsolatban. Azt neki is be kell látnia, hogy ez szélsőséges, és elhanyagolja a családját. A másik oldalról pedig, hagyj fel a féltékenységi jelenetekkel, egyrészt mert gyerekesen kicsinyes, másrészt mert csak más karjába lököd ezzel. Amióta világ a világ csorgatják a pasik a nyálukat minden kivillanó cici és comb láttán, fogadd el, mert ez azért nem tragédia. Csak a saját kisebbségi komplexusod és súlyproblémád az oka annak, hogy ennyire túlreagálod. A diéta persze hasznos, tegyél meg magadért mindent, de ne kérd számon rajta, hogy kit néz meg a kocsmában, mert azzal magad alatt vágod a fát.
2014. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!