Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka börtönbe megy,...

Ha az apuka börtönbe megy, hogy lesz kifizetve a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Barátnőm mesélte a minap, hogy úgy néz ki börtönbe megy az exe. Részleteket nem mesélt. Tőlem kérdezte, ilyenkor mi lesz a gyerektartással. 2 gyerekük van, eddig 40 E ft-t kapott utánuk. Nem tudtam neki érdemleges választ adni.


Köszönöm a válaszokat.


2014. márc. 26. 22:21
 1/6 acelsziv ***** válasza:
19%

Ez a legfontosabb ugye? Az nem is érdekli az üresfejű barátnődet, hogy miféle alja nő lehet, aki egy börtöntölteléknek gyereket szül...

hánynom kell

2014. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 viktorvarga ***** válasza:
24%
belehajszolta szegény embert a bűnbe a volt asszonyka.lopnikellett neki..szegény ember
2014. márc. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 OldszatyorHand válasza:
51%

a 2 előttem szólónal üzenem h nem ez volt a kérdésre a válasz!

Szerintem az állam megOldja vagy ha "dolgozni" fog a börtönben ak , küldi a pénzt....

Utolsó variáció ha kiengedik akkor tötleszt majd.....

2014. márc. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgozik a börtönben, a béréből levonják. Ez nyilván kevesebb lesz, mint elotte volt. Ha hat hónapig nem fizet, akkor lehet végrehajtást kérni, eredménytelensége eseten -ha a tobbi feltétel is fenn all- allami megelolegezes is szoba jöhet. Ez maximálva van: Az állam által megelőlegezett tartásdíj összege nem haladhatja meg a legkisebb öregségi nyugdíj 50%-át, vagyis jelenleg 14.250 Ft-ot.

Tehat ket gyerekre 28500 lesz max, ha egyaltalan kaphatja, mert a jövedelmet is nézik.

2014. márc. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 válaszoló nagyon bunkó. Már ne is haragudjatok,de az én édesapámat annó bevitték (a munkatársaival együtt..kb 10 ember), 6 hónapig volt benn előzetesben, majd kiengedték és rá 3 évre felmentették. Szóval nem mindenki bűnös akit lecsuknak. Amíg nem ismerjük a miértet addig ne ítélkezzünk.
2014. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mi köze a barátnőmnek ahhoz, hogy az exe a szakításuk után mibe keveredett ami miatt börtönbe kerül?!


Köszönöm a válaszokat!


És igen, a barátnőmet az érdekli, hogy ami a GYEREKEKNEK jár, azt hogy fogja megkapni. Lehet köpködni érte, mert neki a gyerekei az elsők, nem egy pasi (aki mellesleg az apjuk)

2014. márc. 27. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!