Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás ügyben szeretnék...

Gyerektartás ügyben szeretnék tanácsot kérni. A bíróságon bizonyítanom kell, hogy a gyerekekre költöm a gyerektartást mert z apuka nem megy bele az emelésbe. Dokumentummal kell igazolni. Valaki? Hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha a fűtés számlát kifizeted is a gyerekre költötted a gyerek tartást.
2012. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Óvodai, Oskolai étkeztetés számlája, ruha cipő kabát amit a gyerekeknek vettél, játékok, blokkjai, tanszer, osztálypénz, csoportpénz, különórák...

Kérjék valakitől Blokkot kölcsön amin szerepel hogykabátot csizmát vettél, enni inni valót, az ovi suli étkeztetést számlák...

2012. nov. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vinned kell a közüzemi számlákat, iskolai/óvodai étkezés számláit, jó lenne ha volna nehány számla élelmiszer vásárlásáról, es a gyereknek vásárolt dolgokról. Mennyi a tartasdij most es mennyire akarod emeltetni?
2012. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Ketten laktok a gyerekkel gondolom.

Összeszeded a közüzemi számlákat, fűtés, víz, közös költség, tv, gyerekruhákról, cipőkről számla, gyógyszerekről blokkok, ha van pelenka, arról is, tehát mindent amit a gyerekre költesz.

Ezt leosztod 1 hónapra, elosztod kettővel, az a gyerekre fordítandó teljes összeg, és azt felezed.

Az az apukára eső rész.

2012. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tudom, a közüzemi számlák nem számítanak, mivel a lakást fűtené, a villanyt használná akkor is a szülő, ha nem élne vele a gyermek. Az étkezés, a tanulásához kapcsolódó költségek és a ruházkodás, valamint az egyéb kiadások számítanak bele (gyógyszerek, iskolai szakkörök, edzés stb.).


Én nem javaslom, hogy mástól kérj blokkokat, ahogy korábban tették, a bíróságot és a másik szülőt sem kell átverni, valós igényeitek és költségeitek alapján járjatok el.

2012. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A közüzemi számlák nem számolnak bele. Az étkezési költségnek is fele, egyharmada. Az iskolai kiadások, ruházkodás igen.

Ha az apuka a nettó bérének 20-25 %-át fizeti gyerekenként, akkor nem fogják emelni a tartásdíjat. Legfeljebb akkor, ha nagyon magas a nettó bére.

2012. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bonyolult a dolog.A lényeg az hogy van 3 közös gyerekünk.2007-től vonatom a gyerektartást ami gyerekenként 16,6% 2008-ban ő a csökkentést kérte mivel született egy másik gyereke.ebbe én belementem így lett 12.2% gyerekenként.Idén végzett a nagy fiunk és mivel nem tanul tovább ő kérte a gyerektartás megszüntetését amivel nincs gond!De mivel csak most nov 19.-én volt a tárgyalás eddig kaptam rá is a pénzt-Ő most ezt követeli vissza amibe nem mentem bele.Bírónő szerint ha követelhet akkor is csak szeptembertől.Tudni kell hogy se karácsony se szülinap és semmire sem kapnak tőle a gyerekek pluszba egy csokit sem.Fia ballagására 3000FT adott!Mivel így már kevesebb a gyerek én kértem a vissza emelést 16.6% a két gyerekre.Ő ebbe nem ment bele. Kérdezte a bírónő,hogy mire megy el a gyerektartás én felsoroltam kaja ruha ilyenek rezsi és dokumentumot kell benyújtani.Én a vásárlási számlát eddig nem tettem, el és ruha meg nem kell minden hónapban.szóval tanácstalan vagyok.Tanú is lehet,de a dokumentum az jobb a bírónő szerint.
2012. nov. 22. 11:02
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

A gyerekek életkora alapján nagyjából számolható, mennyi idő alatt nőnek ki egy adott méretű "ruhatárat". Ez alapján számold össze, hogy nagyjából mennyit kell költened ilyesmikre.


Például:

8 éves gyermek - évente egy téli cipő (12000 forint); évente kettő tavaszi-őszi cipő (2x8000 forint); évente egy-egy szandál és papucs (2x6000 forint); évente egy télikabát (9000 forint); évente 4db hosszú nadrág (4x4000 forint); évente 10db póló (10x3000 forint); évente 10db alsónemű és zokni (2x10x400 forint) stb.


Egy nagyobb gyereknél máshogy számolva, mert nem kell minden évben talán új kabát, egy kisebbnél megint máshogy, hiszen még gyorsabban nőnek, illetve jöhet hozzá pelenkaköltség is.


Az összegeket összeadod, a végeredményt elosztod 12-vel, ennyi a havi ruhaköltség átlagosan: ennek a felét kéne a férjednek fedeznie havonta. Erre jön a kimutatható kiadások összege: óvodai/iskolai étkezés, napi bevásárlások rájuk eső része (tisztálkodószerek, mosószer is), iskolába szükséges eszközök (pl. 2-3 évente egy táska és tolltartó, évente a tankönyvek és füzetek stb.).


Biztos jó sok munka lesz mindezt összeírni, de a bíróságon is komolyabban vesznek, ha látják, hogy felkészültél és megalapozott a kérelmed.

2012. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A lányom 11 a fiam 18 éves akire még fizetni kell most lesz szalagavató 27 az öltöny tánchoz ruha 7 szóval vannak kiadások.
2012. nov. 22. 11:44
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
A közüzemi számlák miért nem számítanak bele? Magamból kiindulva egy egyedülálló nő ellakik egy egylégterű garzonban vagy bérelt szobában is, aminek minimális a rezsije, de két tizenéves gyerekhez (pláne különneműekhez ekkora korkülönbséggel) már legalább egy 3 szobás vagy 3 félszobás lakást fenn kell tartani.
2012. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!