Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tetszik az Edgar és az...

Hogy tetszik az Edgar és az Amelia név?

Figyelt kérdés

Apuka brit, így a kicsinek is angol vezetékneve lesz. Ellenben én olyan keresztnevet szeretnék, amit itthon is könnyen ki tudnak ejteni, és az Edgar és Amélia név amúgy is a 2 kedvencem, és ez a fenti kritériumnak is megfelel.

Fiúnevekből még esélyes a Basil, Archibald, Vincent, lánynevekből pedig az Alíz, Agatha, Violet (itthon hívhatnák Violának). Ezek a nevek egyébként a vezetéknévhez is abszolút passzolnak.

Nektek mi a véleményetek ezekről a nevekről?



2014. ápr. 6. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Edgar, Vincent tetszik

Basil fura szerintem még angolul is

Archibald meg itthon lesz nagyon fura

Lánynevek közül mind tetszik, kivéve az Agatha, az olyan öreges.

2014. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
A Violán kívül mindegyik kicsit öreges nekem. Az Archibaldról meg akaratlanul is egy bohócra asszociálok, ha nem éppen egy térdnadrágos brit öregúrra. De persze ti döntötök.
2014. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a Vincent tetszik, a többi főleg itthon fura lenne. Lánynevek közül pedig a Violet, Amelia is nagyon szép.
2014. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Legjobban a Vincent és az Amelia, ill. Aliz tetszik (briteknél inkább Alice, nem?). Edgar sem rossz, a másik 2 fiúnév szerintem inkább vicces, amolyan Csengetett, Mylord? vagy Vaczak szálló hangulatú nevek.

A lánynevekből szerintem a többi is jó.

2014. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
kicsit romás mindkét név
2014. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Egyébként miért lenne romás? Angol nevek, és mint írtam, a kicsi vezetékneve is angol lesz, csupán szeretném, hogy amikor hazajövünk, akkor (főleg a gyerekek) ki tudják mondani a nevét, ne csúfolják, ennyi.

Plusz, ha felnőttként majd Magyarországon szeretne továbbtanulni/dolgozni, akkor se teljen neki több percbe, mire elmagyarázza, hogy hogyan kell kiejteni a nevét, és ne hangozzon röhejesen.

2014. ápr. 7. 18:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem a lánynevek közül az Aliz tetszik a fiu nevek közül véletlenül nemtetszik a Leo.


Ha megvan a választott név légyszi írd meg mert érdekelne.

2014. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zsófia Tóth ***** válasza:
100%
Az Edgar nem pont a kedvencem, de az Amelia szerintem szép név.
2014. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Edgarrol a Man in Black jut eszembe es az Edgar oltony... Amelia szep. Vincent nekem nagy kedvencem es a Viola is szep. A tobbi nem tetszik
2014. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok nekem se tetszik az Edgar
2014. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!