Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek nem esne rosszul, ha a...

Nektek nem esne rosszul, ha a párotok a gyereketeknek nem venne semmit?

Figyelt kérdés

Van egy három éves kisfiam, páromnak is van egy két éves lánya.

A baj az, hogy amikor az ő gyereke nálunk van akkor mindent meg kell neki venni, csoki, gyümölcs stb. De a párom a fiamnak semmit sem vesz. Nektek ez nem esnek rosszul?


2014. ápr. 23. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Azt leírtad az apa mindent megvesz a kisfiúnak oké, hisz az apja de te mit veszel annak a gyereknek ha te is elvárod?

A gyerekére két hetente hétvégente költesz maximum, ő meg minden nap a te gyerekedre ha együtt éltek.

2014. ápr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
A kislány anyukájának az esetleges új párja is mindennap költeni fog az apuka lányára.
2014. ápr. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha jól értem a helyzetet, hárman éltek együtt: te, a fiad és a párod. Az ő lánya pedig néha ott van nálatok.


Ha tényleg olyan a helyzet, amilyennek leírod, akkor MOST AZONNAL le kell ülnöd beszélni a pároddal. Ez fontosabb mindennél!

Lehet, hogy sokan nem értik, miért mondom ezt, de ha nem vagy a legeslegelején határozott, és nem mondod meg neki, hogy vagy megpróbál normálisan viselkedni a fiaddal, vagy viszlát, akkor később sem fog menni!

Azért mondom ennyire, mert anyám is válás után férjhez ment, a csávó nyíltan utált engem. Éveken keresztül lelkileg terrorizálva voltam, a fiatalságomat tönkretették, anyám meg csak reménykedett egyfolytában, hogy majd csak jobb lesz. Nem lett, úgyhogy elköltöztem otthonról.

Ne hagyd, hogy a fiadnak is ilyen élete legyen, kérlek!

20F

2014. ápr. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%
Számomra elfogadhatatlan, hogy ha ott az ő gyereke is, annak vesz csokit, gyümölcsöt, a másiknak meg nem ad belőle. Ha azt akarja, hogy csak az ő gyereke egyen belőle, akkor vegye meg neki amikor viszi haza az anyjához. Ez pofátlanság, hogy az egyik gyerek eszik, a másik meg csak nézi. Ezt a szomszéd gyerekkel sem tenném meg, nemhogy a párom gyerekével!
2014. ápr. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Számomra elfogadhatatlan lenne ez a helyzet. Ha a párod tényleg szeret téged, és komolyan gondolja veled a kapcsolatot, akkor nem lenne szabad úgy gondolkozni, hogy én gyerekem, te gyereked, hanem alapból lennének a gyerekek. Nem élek ilyen mozaik-családban, de szerintem az a természetes, hogy mindkét fél arra törekszik, hogy mindkettő gyereknek meglegyen mindene. Függetlenül attól, hogy az egyik ott lakik, a másik nem.

Nekem ebben az is benne lenne, hogy a kérdező fiának vesznek közösen ruhát, és akkor kap a kérdező párjának a lánya is. (odaadják, amikor látogatóba megy). Ha az egyik gyereknek vesznek szülinapi ajándékot, akkor a másiknak is. Egy doboz kivi miatt meg biztosan hisztiznék.


Azt írtad, a szakításon gondolkozol. A helyedben én nem sokáig gondolkodnék. ÉN személy szerint nem tudnám kivenni a gyerek kezéből a kaját/kivit, vagy nézni, ahogy sóvárog szegény, mert ő is megenné. Ő egy kisgyerek, teljesen mindegy kié.

2014. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sürgősen üljetek le megbeszélni a dolgot, mert ez nem normális. Nem értem hogy lehet ilyen apró dolgokat sajnálni egy gyerektől, főleg ha közösen veszitek a gyümölcsöt meg csokit, evidens, hogy mindenki kap belőle. Jójó, hogy nem mindegy ki kinek a gyereke, meg ki hol lakik, de itt nem Iphoneról, meg pónilóról van szó, hanem 2 szem kiviről. És ha ilyen piti dolgokban ilyen milyen lesz később? Nem biztos, hogy jóra fog vezetni, ha nem változik a helyzet.
2014. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!