Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek tartozása van...

Ha valakinek tartozása van azt a bíróság letílthatja a gyedből?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

érdekes lenne ha a gyereknek kellene fizetnie anyu tartozását :) gyed = gyermekvédelmi támogatás


de csak laikusként voltam

2014. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm akinek a családiból vonja a bank a tartozását.
2014. ápr. 25. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

biztos, hogy jogosan..? érdekes...

tekintve hogy a családi ráadásul segély, mégcsak nem is támogatás, nem is jövedelem..

2014. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
A bírósági végrehajtó nem vizsgálja hogy az adós számlájára honnan került a pénz, ezért levonhatja. Ebben az esetben kérje postán az ilyen jellegű ellátmányokat. Pl ha az ön ismerőse vagy családtagja az ön számlájára utaltatja a fizetését, abból is levonható. Remélem segítettem.
2014. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok...bírósági végrehajtó irodában dolgozom. 2010-ig valóban nem lehetett a családtámogatásokból levonni, de azóta igen.
2014. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha letiltják a Banknál, akkor nem nézik, hogy milyen jogcímen érkezik a számlára a pénz, és teljesítik a letiltást. Postán kell kérni a Gyed-et.
2014. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
4/5 pacsi,pacsi!:)Ezek szerint a segélyből is lehet vonni!Mert az ex.nagy családos lett nagyon gyorsan (2 év alatt) és tudom,hogy több millás sara van!Na de ha a mostani férje kapja ezeket a segélyeket,akkor mi van?Mert ott a közös gyerekünk,de a bíróságon szétfényezte magát,hogy majd 150.000 segélyt kapnak,plusz a gyerektartásom!Na meg ha más számlájára megy az átutalások,akkor meg a nincsböl,hogy tartaná el?
2014. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha a volt feleség bankszámlájára megy bármilyen pénz, azt le fogják tiltani bizonyos százalékig. Előbb-utóbb...
2014. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én nem is tudtam, hogy a számlába nyúlnak bele?!...


nem a kifizető/utaló szervnél jön létre maga a letiltás??

hanem a banknál????


szóval pl ha valakinek munkabére van, eleve a munkáltatója ki sem fizeti a bírósági letiltás miatt annak valahány százalékát.

tehát


tehát ha valamit Gyedből is vonnának, azt nem a Polgármesteri Hivatallal kellene a bíróságnak intézni, hogy negyedét ide, a többi meg mehet a jogosultnak??

2014. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Munkabér esetén a munkáltatónak is kiküldenek egy határozatot.
2014. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!