Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, apám nem...

Mit csináljunk, apám nem hajlandó dolgozni?

Figyelt kérdés

Kb február óta hébe-hóba megy dolgozni. Eddig feketén dolgozott, de a hely befuccsolt így már nem kell oda. Nem ért semmihez, amihez van szakképesítése, nem tudja csinálni. Több százezer forintnyi csekk tartozásunk van ez miatt (amiatt diákhitelt vettem fel, hogy valahogy ki legyen fizetve). Gyárba talán felvennék de oda meg nem hajlandó elmenni mert ő nem rabszolga. Ha felhozzuk normális hangnemben normális stílusban a témát már úgy érzi hogy mindenki támadja és üvölt majd megy panaszkodni.

Olyan munkát akar, ahol akkor áll le amikor akar, akkor piál amikor akar, akkor dumál másokkal amikor akar.


Soha nem volt jó kapcsolat vele, mindenki gyűlöli (kiérdemelte, ha érdekel valamit miért, megpróbálok ez ügyben egy régi kérdést visszakeresni, ahol részletezve van, hogy miért), de kvára kötelessége lenne legalább a csekkeket fizetni illetve a kaját (ő eszik a legtöbbet itthon), ha már nekünk nem is ad pénzt.


Itt hagyni nem tudjuk, nincs hova menni....


2014. máj. 2. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt ha mondtuk menjen kiabált volt h mást is tett sajna mi már tesómmal elköltöztünk anyu még vele él
2014. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugye kényszeríteni nem lehet, hogy dolgozzon. Ha nem lehet kidobni sem a lakásból akkor csak egyet tehettek meg. El kell érni azt, hogy rákényszerüljön saját maga, hogy dolgozzon. Hogyan? Apró tettekkel

PL:

- csak annyit főzettek amennyit ti rögtön meg is tudtok enni. Így sosem lesz otthon kaja amit apád ehet. (megoldható, csak rutin kérdése az egész, ha másképp nem akkor el kell dugni a kaját amit nem talál meg)

- nem kell a ruháit mosni, vasalni. Egy idő után nem lesz tiszta holmija amit felvehet. Ha számon kéri miért nincs kimosva, lehet mondani, hogy menjen dolgozni, és lesz pénz mosóporra.

- piáláshoz pénz kell. Szigorúan nemet mondani ha pénzt kér. NINCS.

2014. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Meneküljetek!!! Tapasztalatól mondom, nagyon hasonló helyzetben voltam, csak nekem se apám, se anyám nem volt hajlandó dolgozni, én barom meg próbáltam fenntartani a lakást meg összeszedni valami pénzt! De nyilván diákként nem tudtam. Nagyjából annyit tudtam, hogy tudjunk enni, de közben pukkant le a lakás körülöttünk, már szinte egy putriban éltünk, mert annyi pénzem nem volt, hogy vegyek új mosógépet a tönkrement helyett, kifestessem a lakást, stb. Aztán egyik reggel arra ébredtem, hogy jöttek kikötni a villanyt, akkor azt mondtam, hogy jó, nekem ebből elég volt, felvettem valamennyi hitelt és elköltöztem onnan albérletbe.

Ők azóta sem dolgoznak, van, akit még a kényszer sem visz rá, inkább élnek putriban! Ez van.


Úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy tűnjetek el, mert ennek soha nem lesz vége! Diákhitelt meg nehogy felvegyél azért, hogy apád tartozásait kiegyenlítsd, mert ez egy ördögi kör! Azért vegyél fel max. hogy el tudjatok húzni onnan.

27/F

2014. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
21%
Motiváljátok a munkakeresésre. Orbán is ezt teszi többszázezer emberrel, és működik...
2014. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nagyapámék hoznak neki kaját.

nem fürdik, mocskos ruhába megy el itthonról

nem saját pénzéből szokott inni


ezek az opciók kilőve. amúgy már nagyon kivan készülve, nem kommunikálunk vele, lenézzük, nincs semmi tekintélye, igazából rohadtul megérdemli amennyi sérelmet okozott az egész családnak...

2014. máj. 2. 10:17
 6/16 anonim ***** válasza:

"- piáláshoz pénz kell. Szigorúan nemet mondani ha pénzt kér. NINCS."


Ez nem jó, akkor eladja a TV-t, bútorokat, stb. Ez így nem működik!

27/F

2014. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
már felvettem de a pénz elköltése még várat magára.... lehet elkéne menni egy albérletbe (itt annyira nem drága) egyébként én pesten tanulok, sajnos az is rengeteg pénzt elvesz, ösztöndíjra nincs lehetőségem se mert nem államilag támogatott képzésen vagyok. már néztem munkákat de olyan lehetetlen feltételek állítanak diákmunkáknál is, hogy eszméletlen, nem tudtam összeegyeztetni a tanulással, az iskolábajárással. (szinte egésznap bent vagyok a suliban). Ott hagynom meg nem kellene az iskolát, mert akkor az esélyét is elveszem annak, hogy valamire vigyem ebben a kva életben...
2014. máj. 2. 10:20
 8/16 A kérdező kommentje:
Annyira durván nem alkesz, csak a piálást azért mondtam mert jellemzően ahol dolgozott eddig (mezőgazdaság, fekete munka) ott jellemzően mindig ment a piálás ha úgy gondoltak.
2014. máj. 2. 10:20
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 10:18

Miért olyan sok tévé és bútor van?? El tudja adni egyszer, de utána nem.

Egyébként mindegy végül is, ha a nagypapa eteti, és lesz*rja, hogy koszos vagy tiszta ruhában van.

A legjobb megoldás: elköltözni.

2014. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hibát akkor követed el ha pénzeled.Hasonló helyzetben voltam,csak az enyém még össze vissza is hazudozott,hogy miért nem tud dolgozni.Mert hogy mennyire akar,csak nem tud,nincs állás,közben volt olyan,hogy szereztem neki,és nem ment el.Én barom egy csomó pénzt oda adogattam neki,mert hát csak az apám,és sajnáltam.Nem is motiválta semmi,minek dolgozni,ha amúgy is van pénz.Úgyhogy el döntöttem,hogy kész,többet nem adok.Volt vita,ki akart tagadni meg ilyenek,aztán csak kénytelen volt elmenni dolgozni.

33/F

2014. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!