Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kényszeríthet az apám az...

Kényszeríthet az apám az anyai nagyszüleimhez? Ti kijátszanátok az anya nem akarná kártyát?

Figyelt kérdés

(Tudok írni, de telóról nem ír minden hosszú ékezetet)

Úgy nöttünk fel tesómmal, hogy nem ismertük az anyai nagyszüleinket. Az apait sem, de az más tészta. Tudtuk az okát, apánkkal volt bajuk, és azzal, hogy fiatalok, de leginkább apánkkal, helyesebben a családjával. Anyukám otthagyta öket. Ránk sem voltak kíváncsiak, ovis korunk környékén akartak elöször látni, de anyukám nem engedte. Anyukánk 7 hónapja halt meg. Akkor apánk felhívta öket, temetésen találkoztunk. Azóta telefonálgattak, karácsonykor le is kellett mennünk. Most is akarják. Mi ezt tesómmal nem akarjuk. Beszélni is inkább apánk szokott velük. Pedig ö sem szereti öket. Nekünk sem szimpatikusak. Szinte kidobták a lányukat semmi nélkül, akkor miért lennének azok? Oké biztos rossz nekik valahol, de miért kellen nekünk jópofizni, mikor nem érdekeltük öket. Ha annyira akartak volna anyunál teperhettek volna jobban. A kérdés végül az lenne, hogy mi van akkor ha apánk aut mondja negyedévente kibírunk pár órát. Kötelesek vagyunk menni? Már mondtuk neki karácsonykor hogy nem akarunk, vagy hogy akkor menjünk az ö szüleihez is. Oda persze nem akar. Mi pedig ide se. Akkor ez hol igazságos? Szóval ez nem hatott. Tesóm azt mondta, hogy már tegnap majdnem kinyögte, hogy anyukánk sem akarná. Ezt mondhatjuk, vagy ez nagy szemét érzelmi zsarolás. Biztos azért csinálja az egészet, mert anyukánk szülei és csak azt akarja, hogy jó legyen minden, de mi nem érezzük szükségességét. Söt inkább nem szép nem tiszteletben tartani anyukánk döntését, ahogy ö is döntött a saját szüleivel kapcsolatban. Azt mondja az más, alkoholisták, verekedösek, de anyukánk szülei sem jobbak szerintem. És azt sem értjük miért kampányol ennyire mellettük, mikor pont vele voltak szemetek. Megpróbálta, rendes volt, nekünk nem kell miért kell ezt túlbonyolítani?

Ja 15 évesek leszünk nemsokára



2014. ápr. 24. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Megmondjátok, hogy nem fogtok menni és pont. Erőszakkal nem vihet oda, ha nincs gyakorlatilag semmi kapcsolatotok velük, majdhogynem idgeen emebrekhez mentek.
2014. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az anyukájuk meghalt...

Olvasd már végig a kérdést, mielőtt választ írsz!

2014. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem tanulj meg olvasni
2014. ápr. 24. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy apukátok arra gondol, hogy ő is meghalhat és akkor egyedül maradtok a világban. Ha az ő családjára tényleg nem lehet számítani, akkor legalább anyukátok családja nem lenne idegen számotokra.

Az örökség lehetősége nem tudom felmerül-e, az is lehet motiváció.

Csak ki lehet bírni azt a pár órát mindenképp.

2014. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vannak barátai, anyu barátnöi, keresztanyâm is felnevelne. De azért.kicsi a valószínüsége hogy még ö is meghal. Azért az már kicsit túlzás lenne.

Nem hiszem, hogy pénzesek. Mi meg elég jól megélünk szerintem

2014. ápr. 24. 14:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Talán mert már nem él, te kretén. "Anyukánk 7 hónapja halt meg."

Szerintem se lehet titeket erre kényszeríteni. Nekem is volt olyan "rokon", akivel muszáj volt jópofizni, de úgyis tudtam, hogy utálnak engem is meg anyukámat is, és ez borzasztóan frusztrált.

2014. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem kényszeríthet sehova. De ti 15 évesen nem biztos, hogy minden részletét ismeritek a felnőttek életének, és hogy mikor mi is történt pontosan.



Először ezt írod: "anyukám otthagyta öket."

Aztán ezt: "Szinte kidobták a lányukat semmi nélkül"


Azért ez a kettő kissé üti egymást.



Szerintem ti a fél füllel hallott felnőttbeszélgetésekből ne vonjatok le messzemenő következtetéseket, és adjatok egy esélyt a nagyszülőknek is. Még akár jó kapcsolatotok is lehet velük. Ha nem szimpatikusak, amikor találkoztatok, akkor nem kell velük tartani a kapcsolatot. De ugye akkor az örökségről is lemondtok...?

2014. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Olyan értelemben dobták ki, hogy nem akarták, hogy apuval legyen, szóval amiért elment vele nem mehetett haza. Szóval nem kidobták ö választotta mondhatni, hogy eljött. De valahol ez is kidobás.

És nem kell a pénzük ha erre célzol. Karácsonykor sem vettük el.

2014. ápr. 24. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

És amiért anyukád összeveszett a szüleivel, rátok is átragadt a gyűlölködés. Holott nektek ehhez semmi közötök nincs, és saját magatokat fosztjátok meg attól, hogy jó kapcsolatotok legyen a nagyszülőkkel.

Szomorú, amikor két kiskölyök így belefolyik a felnőttek vitáiba és haragosdijába.

2014. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Rendkívül antipatikus a kérdés. Ha ennyi ész adatott, azzal ne visszaélj, elég, ha csak simán élsz vele. Nem kell más mögé bújni, főleg nem egy halott anyát felhasználni erre. Gyávaság és arculcsapása az emlékének, pofátlanság. Megértem, hogy valamivel érvelni kell, de ne ez legyen az, ilyet nem kellene bevetni. Vállald fel a szándékod, tesód is - attól függetlenül, hogy tényleg akarná-e a megboldogult, avagy nem. Ti nem akartok menni és kész. Így járj el.
2014. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!