Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást lehet nem...

Gyerektartást lehet nem pénzel megfizetni?

Figyelt kérdés
Úgyértem,hogy az adott összeget ,le lehet -e vásárolni,iskolára,élelmiszerre ruházatra költeni ? Számlával bizonyítani,hogy a gyerekre lett költve,és azt odaadni az anyának. Esetleg valamennyi részét,de akár az összeset. Nem tudom,hogy erre van-e hivatalos lehetőség,hogyan lehetne ezt elintézni?

2014. máj. 3. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert ilyen nincs.
2014. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem. De ha a gyerektartás pénzösszegén felül bármi ilyesmit adni akarsz a gyereknek, azt lehet.
2014. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem, a gyerektartást pénzben kell kifizetni (és célszerü olyan módon, hogy igazolható legyen: csekken vagy átutalással, feltüntetve, hogy gyerektartásra szánod).


Ugyanis az a szülö, akinél a gyerek van, dönti el, hogy az adott összeget mire kell a legsürgösebben költeni, mert a gyereknek fontosabb, hogy legyen ennivalója, mint pl új iskolatáskája.


Ha a másik szülö szerint van, ami fontos, és nem kapta meg a gyerek, akkor jogában áll azt a gyerektartáson felül megvenni neki.

2014. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem, ilyen nincs, a tartasdi at mindig keszoenzbem kell megfizetni.
2014. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Sosem értem az ilyen kérdéseket, és ennek sincs több értelme...

Most neked nem tök mindegy, hogy átutalsz (mittudomén) 20 ezret, vagy ennyiért bevásárolsz? A te pénztárcádból akkor is ennyi hiányzik.


Sok költség, kiadás érinti a gyereket is, és elég nehéz elválasztani, ilyen pl. a rezsi. Erre is költeni kell, és villanyszámlát marha nehéz kiló kenyérrel befizetni.

2014. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Moutan "kismaris" a kérdező felhasználóneve, nekem evidens, hogy apuci uj felesége/baratnoje tette fel a kérdést, aki nyilván ugy gondolja, hogy anyuci nem a gyerekre költi a penzt, utolso, igy o be akarja szabályozni, hogy mi hogy legyen.
2014. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem.


A gyereket nevelő szülő tudja, hogy mire van szükség. Nehogy már, ha netán egy butikban dolgozik a papa, akkor havi 5 nadrágot adjon a gyereknek :)

2014. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"Most neked nem tök mindegy, hogy átutalsz (mittudomén) 20 ezret, vagy ennyiért bevásárolsz? A te pénztárcádból akkor is ennyi hiányzik."


Vannak olyan családok ahol nem mindegy. Nem tudhatjuk, hogy a kérdező volt párja mire költi azt a pénzt. Sajnos láttam én már olyan családot, ahol a gyerek szakadt ruhákban régi járt, nem mehetett soha fizetős iskolai programokra, de a nő az ki volt rittyentve minden nap. Sminkre, fodrászra, műkörömre stb futotta, de a gyerekre nem. És sírt, hogy nincs elég pénze.

Ott sajnos az apa nem tudta volna magához venni, mert külföldön dolgozott, hogy erején felül támogassa a gyereket. Csak sajnos nem a gyerekre ment az a pénz.


Persze vannak olyan kérdések is, ahol csak a fizető fél akarna ezzel a megoldással kötekedni.

Nem ismerjük a családi hátteret és az okokat, így ne ítéljük már el rögtön a kérdezőt!

2014. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reakciókat. Sajnos tényleg az a felállás,hogy úgylátom ,nem a gyerek hanem az anya érdekei érvényesülnek. Ebédet nem fizeti neki,nem tud kirándulásra menni,viszont dohányzik és italozik rendesen. Nem érik élmények,jó dolgokat csak tőlünk kap.Én így látom,és mivel nekem is van három gyerekem,azon leszek ,hogy a párom kislányát is közösen neveljük. Sajnálom a kislányt és azt szeretném ,hogy semmiben ne szenvedjen hiányt,mert úgy látom sajnos sokat nékülözik.
2014. máj. 3. 16:33
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Persze apuci soha nem tudja magához venni a gyereket,csak távolról köpködni meg szaro.zni az anyukát...
2014. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!