Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztnév megváltoztatása?

Keresztnév megváltoztatása?

Figyelt kérdés
A problémám a következő lenne: 2 keresztnevem van, az első, amit használok különleges és nagyon ritka, egy másik ilyen nevű embert se ismerek. A családom imádja, mindig azt hallgatom, milyen gyönyörű nevem van. Én viszont nagyon utálom kiskoromtól kezdve, nem szeretek bemutatkozni, mert míg az idősebb korosztálynak lehet, hogy tetszik ez a név, az én generációmnak (huszonévesek) nagyon nem, mindig furán néznek rám, volt aki kinevetett (elég primitív húzás). Nem is ők érdekelnek, hanem az, hogy én utálom. Van második keresztnevem, egy teljesen átlagos név, amivel nincsen semmi bajom, úgy érzem, sokkal magabiztosabb lennék vele, mert nem félnék bemutatkozni. De 20 éves vagyok, nem tudom elképzelni, hogy kezdjem el használni a második nevemet, hisz mindenki az elsőn ismer és szólít, nem tudom, hogyan állhatnék át a másikra és szokhatnám meg azt. Ti áttérnétek a másik névre?

2014. máj. 8. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a keresztnev? :)

Kivancsiva tettel.

2014. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire nem szereted akkor igen. Én is a második nevem használom egy ideje. Készülj föl sok rosszindulatú ismerősre akik évek múlva még megakadnak a névváltoztatáson, de mivel ez a neved nem foglalkozhatnak vele.
2014. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, és a barátaiddal meg a családoddal hogy közölted, hogy ezentúl a második neveden hívjanak? Vagy ők maradtak az első változatnál? Nem nehéz megszokni?
2014. máj. 8. 09:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Több olyan ismerősöm van, aki csak hivatalos helyen használja az első nevèt, meg a szülei szólítják azon, de az életben a másodikat használja. Szinte minden esetben az első nevük a szülő, nagyszülő, stb keresztneve, amit nem szeretnek, de családi hagyomány szerint öröklődik.
2014. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is úgy van, ahogy nálad, kérdező.

Az első nevem különlegesebb, a második átlagos.

18 éves koromig mindenki az első nevemen szólított, utáltam, mert mindig arra emlékeztetett, hogy milyen kis szerencsétlen voltam régen.

Én hivatalosan nem változtattam meg, egyszerűen minden újonnan megismert arcnak a második nevemen mutatkoztam be. Ezáltal az új ismerősök már a második nevemen hívtak, és szép lassan (4-5 év alatt) átvették a régi ismerősök is. A szüleim nem, de ők kicsi korom óta becenéven szólítanak, úgyhogy ebből nem volt gond.

2014. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja igen. Megszokni nem volt nehéz, elvégre a második nevem is a nevem, csomó helyen le kellett írni, meg bemutatkozásnál is mindig együtt használtam a kettőt.
2014. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hivatalosan én se változtatnám meg, leírni meg én is minden papíron odaírom, tehát ezzel nem lenne probléma. Igazából a családomtól félek kicsit, mert nagyon sokszor felmerült már ez a téma, hogy szerintük mennyire gyönyörű, én mennyire utálom, és ezen sokszor összeveszünk.
2014. máj. 8. 10:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondogatták anyámék egy darabig, hogy de miért nem az elsőt használom, mert az mennyire szép, de egy idő után beletörődtek.

Bemutatkozni pedig mindig a teljes nevemen szoktam, ilyenkor úgyis megkérdezik, hogy melyiket használom. Meg régebben szokás volt az is, hogy ha leírtad a neved, aláhúzhattad azt a keresztnevet, amelyiket használod, ezt az aláhúzás-dolgot is felfogja mindenki elvileg.

2014. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem kettő volt, és mindkettőt gyűlöltem... :) így én hivatalosan is megváltoztattam. A szűkebb család úgy szólít, ahogy mindig is szólítottak, nem mondom, hogy nem zavar, de tőlük nem is vártam volna el, hogy huszonx év után váltsanak. Nincs zavaróan sok régi ismerősöm, aki számít nekem, az átállt az újra. (Esetleg privátban megírod a neved? Csak kíváncsi lettem én is.)
2014. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

9-es: "A szűkebb család úgy szólít, ahogy mindig is szólítottak, nem mondom, hogy nem zavar, de tőlük nem is vártam volna el, hogy huszonx év után váltsanak. "


Ez nagy hiba. Azt jelenti, hogy ők NEM HAJLANDÓAK tudomásul venni a döntésedet, és a régi névvel visszahúznak a régi rosszba, amit eddig is gyűlöltél. Te pedig velük "engedélkeny" vagy. Miért? Mert gyáva vagy, azért.


Tessék a sarkadra állni és tudomásul vetetni velük, hogy mától így hívnak, pont. Aki nem így hív, azt nem veszed tudomásul. Oda se figyelsz rá. Komolyan mondom! Ez nem holmi szőrszálhasogatás, hanem nagyon lélektani háttere van: a legszemélyesebb identitásod! Ha két különböző néven hívnak - otthon a régin, másutt a másikon - előbb utóbb megkattansz. Ez vérkomoly.


Kérdező: én azon a néven élnék, amit én szeretek, nem azon, amit divatból vagy szülői önzéből rámtukmáltak.


Én a keresztnevem ünnepét változtatam meg, nagyon komoly személyes okok miatt. Aki nem veszi tudomásul, hogy mikor ünneplem a névnapomat, és akkor köszönt meg, amikor a "többség" ünnepel, azt egyszer figyelmeztetem, és ha újra ezt teszi, többé nem állok vele szóba. Van, amikor csak a nyers, egyenes és határozott fellépés az, ami használ.

2014. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!