Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált partner engedélye...

Elvált partner engedélye külföldre költözéshez?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés ihletett meg, nincs benne személyes érintettségem.

Ha jól értem, akkor kiskorú gyermek állandó jellegű külföldre költözéséhez szükség van az elvált szülő és a gyámhatóság engedélyére. Ez így tiszta, logikus is.

De olyankor mi van, ha egy terhes nő költözik külföldre és a baba majd ott születik meg? Legyen mondjuk az a szituáció, hogy fiatal magyar házaspár, a lány terhes lesz, de szakítanak, beadják a válási papírokat még a baba megszületése előtt és a lány terhesen külföldre költözik. Akkor is kell valami engedély?


Végül is az anya, aki akkor még csak terhes felnőtt, szabad állampolgár, tehát elvileg oda költözik, ahova szeretne. Viszont így előfordulhat, hogy az apa sosem látja a gyerekét?


2014. máj. 9. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem függ attól is, hogy ki akar válni és miért, és az apa akart-e egyáltalán felelősséget vállalni a gyerek felől. Logika alapján szerintem nem kell engedélyt kérni.
2014. máj. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az apa nem tudja megakadályozni a külföldre költözést, viszont az anyának biztosítani kell a láthatást és állni a költségeket.


Terhes nő természetesen mindenféle engedély nélkül oda megy, ahova akar. A többit majd a bíróságon tisztázzák esetleg.

2014. máj. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

ebben az esetben csak akkor lesz bármi is ha az apa élni akar a láthatási joggal

és akkor is ha nem járul hozzá a gyermek külföldi tartózkodásához


ha megszületik a kicsi akkor kell neki hivatalos papír h ott tartózkodhasson és ehez az apának is lesz köze

2014. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Felvetődött még egy kérdés, különösen hozzád 2. válaszoló.


Amikor egy gyereket az egyik szülő elköltöztet az állandó lakóhelyéről, utána értem, hogy miért a messzire költözött fél fizeti a láthatás költségeit.

De ha a baba eleve nem arra a lakóhelyre születik, ahogy az elvált férj lakik, akkor mi alapján határozzák meg, hogy a nőnek kell fizetni az utazást?

Nem kötekedés, csak tényleg érdekes, hogy ilyenkor mi van.

2014. máj. 9. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha elváltak közben, akkor nem hinném, hogy fizetnie kellene. Nme tudom. Ügyvéd tudja megmondani.
2014. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha jól értem, akkor kiskorú gyermek állandó jellegű külföldre költözéséhez szükség van az elvált szülő és a gyámhatóság engedélyére."


Csak pontosítás, idén márc. 15-től nem kell gyámhatósági engedély, ha a szülők között egyetértés van. Tehát ha az apa beleegyezik a külföldre költözésbe, akkor nem kell a gyámhatóság engedélye.


A kérdéshez: Ha házaspár, akkor a férj nevére anyakönyvezik a gyereket, így váláskor láthatásra is jogosult, de gyerektartásra kötelezett. Az engedélyét pótolhatja a gyámhatóság, szóval ha úgy látják, hogy a gyermeknek kint megfelelőbb a helye (pl. anya családja, van munkája, lakhatás biztosított), akkor dönthetnek úgy, hogy engedélyezik. Ilyenkor az apa élhet a jogaival, tehát az anya köteles a láthatást biztosítani.

2014. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!