Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiaknak miért okoz...

A férfiaknak miért okoz nehézséget házimunkát végezni, ha nem ők az egyedüli családfenntartók?

Figyelt kérdés

Természetesen tisztelet a kivételnek, ami sajnos igen ritka!

Még mindig az az általános tendencia, hogy a férfi dolgozik és kész, a nőnek meg a saját munkáján kívül ott vannak a gyerekek, a főzés és a házimunka és ezt annyira természetesnek veszi a férfiak nagy része, hogy sértésnek veszi, ha a feleség elvárná, hogy megosszák a feladatokat.


Szóval az oka érdekelne, hogy azok a férfiak, akik szerint a felsorolt feladatok egyedül a nőre tartoznak, miért gondolják ezt így!


Ja, meg esetleg tippeket várnék, hogy egy több éve tartó házasságban hogyan lehet rávenni a férjet, hogy ő is végezzen el valamit a házimunkából legalább akkor, amikor a felesége dolgozik és évek óta megy a harc már emiatt! :)

(mármint a házimunka egyenlőtlen elosztása miatt)


2014. máj. 10. 15:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak azért gondolják így, mert amelyik még nem csinálta az nem tudja... vagy nem lakott még egyedül istenigazán... én pl egyedül lakok, mindent magam csinálok.


26/F


ui. rá venni úgy lehet hogy csinálod, és közben rábízol ezt-azt... legalábbis ex b.nőmnél én ezt csináltam, mert egyedül nem volt halandó semmire

2014. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
89%

Erre én is kiváncsi vagyok, itt szoktak fröcsögni, hogy a nők mégis mibe szakadnak bele, mert minden modernizálva van.

Ahhoz képest, hogy semmi,mégse csinálja a legtöbb.

2014. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
93%

Azért gondolják így, mert ebben nőttel fel. A párom, az öccse, az én öcséim is. Sajnos ezt látták otthon 20-25 évig.


Nálatok ez megy a kezdetektől, ha jól értem. Eddig is megcsináltál mindent, eddig sem volt semmi következménye hogy ő nem segít. Változni nem fog. Ezen nem több éves házasság és több gyerek után kell balhézni.

2014. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
8%
Múltkor volt egy kérdés ahol leírták, hogy a férfi többet keres a nő meg kompenzálásként végezzen otthon több munkát.
2014. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
100%

Apám ilyen volt, mikor még otthon laktam. Egyszer nem mosogatott, szökőévben kétszer ugyan felporszívózott, de közben folyamatosan anyát szidta, hogy milyen igénytelen, mennyi a por. Olyanra is volt példa, hogy valami a földre volt hullva, apám meg megszólal: nem igaz, hogy nem bírjátok felvenni, már három napja ott van. Na itt már nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek.

A férjem szerencsére teljesen más, sőt, nagyon sokszor leveszi a terhet a vállamról. Mondjuk annyira nem is nagy dolog betenni a szennyest a mosógépbe, meg utána kiteregetni. Az emberek ebből már presztízst csinálnak, holott egy majom is meg tudná tenni. Felmosni, nagyobb takarításokat végezni elég hetente-kéthetente, a napi-kétnapi mosogatásba meg nem hal bele senki. Azt viszont aláírom, hogy baromi igazságtalan, amikor a két szülő azonos mennyiséget dolgozik, és egyikük kihátrál a házimunkák alól. Gyűlöltem az otthoni helyzetemet apa miatt, hiába segítettem anyának, egyszerűen hányingerem van az ilyen férfiaktól.

Mit lehet tenni? Azt vettem észre, hogy a nőn is sok múlik. Meg kell szabni a határokat, mutatnod kell, hogy nem vagy házicseléd. Édesanyám sajnos még rá is játszott, önként lefeküdt és hagyta, hogy apám még jól bele is rúgjon, miután tálcán bevitte neki a kaját. Na, ezt nem. Tanulják meg, hogy férfi és nő egyenlők. Ha meg már nagyon elszemtelenedett a helyzet, akkor ne mosd ki az alsógatyáit. Mossa ki magának. Vagy ne szedd ki neki a kaját. Akkor majd hirtelen megtanulja kezelni a mosógépet, megtanul szedni magának, esetleg mosogatni is. Sajnos nincs jobb ötletem.

2014. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
94%
Vicc benne, hogy a nő sokszor többet dolgozik, mint a férfi. Mégis kevesebbet keres, így házimunkát is végezze el...
2014. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

Ez igaz, valóban nem lakott még egyedül a párom.

Na de azt tudja, hogy milyen a lakás, hogy ha elhanyagoljuk a takarítást, éppen ezért már évek óta szombat délelőtt megcsinálunk (vagyis 90%-ban én) mindent.

Csakhogy ma dolgoztam, ő nem, ezért megkértem, már tegnap is és ma reggel is, hogy ma porszívózzon fel délelőtt, hogy mire hazaérek, azzal már nem kelljen foglalkozni.

Persze, semmit sem csinált, ill. de, mert elindította a mosógépet (amit én már előzőleg bepakoltam és kértem, hogy ne indítsa el, mert még be akartam rakni valamit, ami ma rajtam volt) és kiteregetett, de persze a szárítóról a ruhákat csak ledobálta a kanapéra...

Állítása szerint ez a meló és a gyerekekkel való foglalkozás kitette az egész délelőttjét.

Arra persze nem tudott mit válaszolni, hogy én egy szombat délelőtt alatt meg szoktam főzni a 2 fogásos ebédet, kimosok, kiteregetek és összehajtogatok 2 adag ruhát, felporszívózok, felmosok, port törlök és fürdőszobát takarítok, na meg persze a gyerekeket is ellátom :)

2014. máj. 10. 15:17
 8/81 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, le leszek pontozva, de a véleményem az, hogy a férfiak többsége azért veszi ezt a helyzetet természetesnek, mert a nők többsége is annak veszi még mindig. Nekem sosem volt olyan kapcsolatom, ahol ezt elvárták volna tőlem, vagy magamtól csináltam volna, mert azt feltételeztem volna, hogy ez az elvárás, valahogy sosem jutott eszembe nem egyenlő részben elosztani ezeket a dolgokat, és sosem volt problémám ebből. Egy sok éve tartó házasságban ezt kivitelezni szinte reménytelennek látom.
2014. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
97%
Ha egyszer nem mosod ki az alsógatyáját,akkor majd megtanulja.Másképp nem,szép szóval a BÜSZKESÉGET nem lehet eltüntetni.
2014. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
73%
Én már úgy látom, hogy nem nagyon lehet megváltoztatni egyes férfiak hozzáállását, beleértve a saját férjemet is, még azt sem sikerült megértetnem vele, hogy a zoknijait, alsógatyáit beledobja a szennyesbe, mosogatni még soha nem láttam, ráadásul az a kényszerképzete van, hogy segít a háztartásban.
2014. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!