Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenképp én leszek a rossz?...

Mindenképp én leszek a rossz? A párom exe külföldre költözik, de a gyermekeiket nem akarja vinni, mi viszont nem tudjuk őket befogadni. A párom tőlem várja a megoldást. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

9 éves kisfiú és 12 éves kislány. Mi a párommal fél éve költöztünk össze, a szüleim házában, illetve édesapám halála után jogilag az enyém, de édesanyámnak van rajta haszonélvezete. 2,5 szobás az egész, az egyikben anyukám lakik, a másikban a gyemrekeim (3,5,7 éves fiúk) és a félszobában (csak az ágy fér el benne, tehát inkább hálófülkének nevezném) mi a párommal.

Anyagilag sem tudom, hogyan tudnánk megoldani. A párom netto fizuja 75000Ft. Eddig 15-15000Ft volt a gyerektartás, 10000Ft bérlet, 18000Ft pedig a hitel, amit az exével közösen vettek fel, de a válásnál a gyerekekre való tekintettel a párom átvállalt. Tudom, hogy akkor a gyerektartás nem lenne, de abból még mindig nem tudnának megélni egy albérletben, én pedig a házhoz vagyok ",kötve", mert a házzal együtt örököltem egy hitelt is+ nekem is van diákhitel, meg egy személyi hitel is, így havi 83000Ft megy csak hitelre. Ezt, meg egy albérleti díjat már képtelen lennék kifizetni.

Annak már utánajártam, hogy nem lennénk jogosultak semmi segélyre, mert az egy főre jutó bevétel "túl magas".

A párom szülei nem lennémek alkalmasak a gyerekek ellátására, alkoholisták, az anyai nagyapjuk szintén.


Fogalmam sincs, mit tanácsoljak neki.


2014. máj. 13. 08:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
70%

és ahol párod exe lakott eddig oda nem tudtok beköltözni?

és az ex szülei?

ha nálatok nem férnek el, és anyudnak van haszonélvezete, akkor ő dönt, és neki ugye semmi köze a gyerekekhez

2014. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
77%
Az ex kénytelen lesz vinni őket, a gyerek nem csomag, amit lepasszolok, ha szabadulni akarok tőle...
2014. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
77%
anyuka nem megy külföldre vagy ha igen viszi a gyerekekeket. esetleg apuka visszaköltözik az ex hàzàba és ott neveli a gyerekeit.
2014. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
27%
Párodnak kötelessége a gyermekeiről gondoskodni, rólad viszont nem!
2014. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
66%
tényleg a világjáró zseniális ex-némber lakásával mi van? oda nem tudtok költözni?
2014. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
25%

Ha az anya külföldre költözik, nem köteles vinni a gyerekeket. A Gyámhatóság sem biztos, hogy ebbe beleegyezne.

De ha a te gyerekeidet eltudjátok tartani, akkor a párodét is el kell tudni! Neked mennyi a jövedelmed? Miért vettél fel ennyi hitelt?

Azt sem értem, hogyan lehet az egy főre jutó jövedelem túl magas, ha 6-an vagytok rá? Fizessen az anya is tartásdíjat

2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Az ex az új férjénél lakik. Most vele és a közös gyermekeikkel költöznek külföldre, mert a férje ott kapott munkát. Háztartásbeli, tehát még gyerektartást se fog fizetni.


Nem azt várom el, hogy rólam, rólunk gondoskodjon, mert én azt megoldom, de a párom most még magáról sem tudna, mert a fizujából 17000Ft marad mindentre (rezsi, élelmiszer, tisztasági cuccok, ruha...). Annyi bevételem pedig nincsen, hogy még egy albérletet is fenntartsak.

2014. máj. 13. 08:35
 8/57 anonim ***** válasza:
21%
minek kezdtél akkor gyerekes pasival?? akkor a párodnak csak a te gyerekeidet kötelessége eltartani? a sajátját már nem???
2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
93%
#8 ez most már mindegy. Elég nagy a baj. És rettenetes, hogy egy 12 éves kislányt magára hagy az anyja, meg egy kis 9 évest. Neked kell pótolni a szeretethiányukat is. A ház nem bővíthető?
2014. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
62%
Ha a gyerekek anyja meghalna ingatlan nélkül, akkor mennek a gyerekek a zaciba??? (és igen, nyugodtan pontozzatok le, de a gyerekeknek van apja is, te pedig felelősségteljes édesanyaként elvileg tudod, h mivel jár x db gyerek vállalása - még úgy is, ha a választott férfihez tartoznak)
2014. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!