Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobban szeretem a kisöcsémet,...

Jobban szeretem a kisöcsémet, mint a kislányomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, 20 éves, van egy 1,5 éves kislányom. Az apja lelépett, szüleimmel élünk. Van egy 5 éves öcsém. Már mikor megszületett a kislányom, akkor éreztem, hogy a kisfiút jobban szeretem. Vártam, hogy összenõjünk, elmúljon az érzés, de nem :( Imádom a lányomat, mindent megtennék érte, de az öcsémet mégjobban. Mit tehetnék? Költözzek nagyszüleimhez, hogy öcsémmel ne legyen napi kapcsolatom? Mást nem tudok kitalálni.

2014. máj. 16. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ne mard magad emiatt. Az a fontos, hogy a kislányodat is nagyon szereted, mindent megtennél érte. Nem valószínű, hogy lesz olyan helyzet, mikor az öcséd és a lányod között kell választanod, ha mégis, tudatosan felülbírálhatod az érzéseidet.


Azzal is számolj, hogy téged elhagytak. Ez elég gubancos érzelmi szálakat okozhat benned, és ez is befolyásolhatja a kislányoddal való kapcsolatodat. Légy türelmes magadhoz, másfél év igenis kevés. Akkor gondolkozz majd el, ha a lányod már legalább 3 éves lesz, de inkább mikor 5.

2014. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

En megertelek. Nekem 2 eves mult a lanyom es bar szeretem, mindent megtennek erte, en szultem az en feleloseggem de nem erzem ugy hogy teljes lenne vele az eletem, hogy o a boldogsagom - amirol sok edesanya beszel.

Vartam es meg mindig varom, hogy egyszer azt erezzem.

2014. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A kicsik az elejen egy csomo torodest igenyelnek. Aztan idovel, amikor mar kepesek a sajat gondolataikat kozolni, akkortol nyilik ki a kis lelkuk. Es szerintem is ez olyan 4-5 ev korul indulgat be.


Kire szamitson az a pici, ha nem Rad?

2014. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
szerintem keress fel egy pszichológust, nem azért, mert baj lenne veled, ne érts félre, hanem mert szörnyű dolgokon mentél keresztül és ezt le kéne rendezned magadban
2014. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet az oka az, hogy kislányod kapcsán azért benned van az, hogy mégiscsak egy olyan apától van, aki lelépett, míg öcséd abból a vérből van teljesen, amiből te is.

A következő 1-2 évben kislányod értelmileg kifejlődik (4 éves gyerek már majdnem mindent ugyanúgy felfog a világról, mint egy felnőtt), szülőként ezt az egyik legnagyobb élmény megélni, szerintem ezen élmény közelebb hoz hozzá

2014. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg ez nem normális bocs.Ha egyformán szeretnéd őket,azt még megérteném,de hogy a lányodat kevésbé???

Valószínüleg nem vagy érett még az anyaságra.

2014. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eleve nem is szeretheted őket egyformán ,csak másképp . Nekem az is furcsa,ha egy szűlő azt állítja egyformán szereti pl .a két gyereket .Szeretheti mindkettőt nagyon ,de de egyik valamiért ezért áll közelebb a szívéhez ,a másik azért . Van egy ismerősöm ,aki nem rég szült ,a nagyobbik gyermeke 3 .-os .Még ő is azt mondja ,hogy bár imádja mindkettőt ,mégis érzemileg a nagyobbik áll hozzá közelebb ,hozzá köti számtalan emlék ,élmény stb . Nálatok is hasonló lehet a helyzet .. 1,5 éves a kicsi ,meglásd pár év múlva másként fogsz vélekedni .
2014. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a másik gyerekért nem kel felelőséget vállalnod ezt 'szereted' benne
2014. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

nekem is van kishugom, egy kisfiam is 4 es fel eves.

hugom es koztem eleg sok ev van, o most lesz 10 eves,en mar 28 vagyok.imadom mindkettot,de ketto kozul kellene valasztani ami sztem sose fordul elo,A FIAMAT VALASZTANAM.hugomat is imadom,de a FIAM IRANTI ERZESEK ELMONDHATATLANOK,LEIRHATATLAN.anyak tobbsege tudja mirol irok,mi ez az erzes

Adj magadnak idot,kedves kerdezo.meglatod ido segit es a lanyod fontosabb lesz.esetlek szakembert keress fol.sok sikert.es szeresd azt a picilanyt az eletednel is jobban

2014. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!