Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanátok anyósotoknak, ha?

Mit mondanátok anyósotoknak, ha?

Figyelt kérdés
amikor feljön hozzánk azt mondja rendetlenség van-pedig takaritottam,idegenek előtt azt hangoztatja,hogy milyen lelakott a lakásunk-amit saját erőből vettünk a fiával.Babát várunk,de ő mindentől pánikol:nyakára tekeredik a köldökzsinór,nehogy autista legyen ezért ő imádkozni fog....Ha rászólok zokog,hogy nem sokáig fog ő élni.Hogyan kell kezelni?-szerintem depressziós,pánikbeteg.
2009. dec. 29. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem hívnám fel magunkhoz, hanem csak mi mennénk hozzá.

2. Gondolkozzon egy kicsit pozitívan, ne készüljön rögtön a kudarcra.

2009. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell vele foglalkozni, ti egy külön család vagytok, így kell kezelni.Ne erősködj, mert csak rosszabb lesz a helyzet.Férjed mit szól az anyjához, nem tudja, vagy nem akarja leállítani?Nekem a férjem Nagyanyja magyaráz bele mindenbe.A szemébe csak mosolygok, meg bólogatok, aztán nem foglalkozok vele.Nem könnyű, de ne bosszantsd magad rajta, főleg, hogy babát. vársz.Az én fiamnak is a nyakán volt a köldökzsinór,amikor megszületett, semmi baja nem lett.
2009. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

A legjobb kezelési mód a távolságtartás:)

Csak a legfontosabb alkalmakkor találkozni, úgy el lehet viselni a modorát. Megváltoztatni ugye, már nem lehetetlen. Jó képet vágni a dologhoz -hiszen veszekedni, beolvasni nics értelme-, meg csak ritka találkozások alkalmával lehet:)

2009. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Javítok: "már nem lehetetlen" = már lehetetlen
2009. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

én megmondanám neki mit gondolok!Ha most nem teszed helyre,akkor csak rosszabb lesz a helyzet ha megszületik a babád.Akkor majd abba is beleakar majd szólni,hogy mit hogyan csinálj!!Nálam ez vált be,tapasztalaból mondom!Az igazi mégis az lenne ha a férjed tenné helyre a "kedves mamát"!Ne engedj az érzelmi zsarolásnak,"Ha rászólok zokog,hogy nem sokáig fog ő élni".Ez a ti családotok,és biztos vagyok benne, hogy mindent úgy csinálsz ahogy az nektek jó,és jó lesz majd a babátoknak is.Különben sincs szükséged most arra,hogy azzal idegesítsen,hogy milyen bajok lehetnek a babáddal!Neked most nyugalomra és biztonságra van szükséged,nem pedig arra, hogy felesleges dolgokon idegeskedj!!!

Boldog babavárást!!

2009. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindenre szépen türelmesen válaszolnék neki,és a mondat vége mindig a férjemről szólna.Azért ilyen,mert ennyi pénzünk van,de szeretjük egymást.Nem fog a nyakára tekeredni,mert szeretjük egymást.Nem lesz autista,mert szeretjük egymást.Imádkozz mama,jót fog tenni,mert mi szeretjük egymást.Ezzel egyszerűen nem tud mit kezdeni.
2009. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, hagyd rá. Nem sokat tehetsz, szerinte csak Neki lehet igaza, úgysem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről.

Igaz, az én anyósom már 80 körül jár, de ilyen volt már 40 évvel ezelőtt is. Ha a férjem csak mellékesen megemlíti, hogy fájdogál a feje, a válasz az rá, hogy "nem vagy Te fiam rákos?" Ha szóba kerül, hogy költözzenek át hozzánk, hogy tudjak segíteni nekik az ellátásukba, elkezd sopánkodni, hogy mi lesz velük, ha meghal a fiúk, utcára fognak kerülni. Szóval nem teljesen normális, de ez már így marad, jó képet kell vágni hozzá.

2009. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Hasonlóképp jártam én is.Apám felesége-pedagógus,nagyvárosi nő-szólt be nekünk,mikor megvettük öreg parasztházunkat,ami akkor még komfortos sem volt-hogy hogy lehet így élni? Akkor azt mondtam neki, hogy amennyiben őszintén aggódsz a dolgokon, anyagilag is besegíthetnél,mivel nekünk most ennyire futotta. Nos, ezután nem volt gond,mivel sajnálkozva mondta, hogy arra nem gondolt.Egyszerű hatékony módszer.Egyéb ügyekben pedig nem szabad túl mélységi információkkal ellátni.Aztán csak imádkozzon, ha neki ez a jó.
2009. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kötekedő És érzelmileg zsarol. Ne hagyd magad mert a fejedre nő
2009. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!