Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válaszolnátok őszintén?

Válaszolnátok őszintén?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. A szüleim kicsi korom óta alig foglalkoztak velem, inkább leültettek a gép elé.

Nemrég lett vége egy egyéves kapcsolatomnak, s azt vettem észre, hogy pár hónap múlva lány engem nem szexuálisan érdekel, hanem az, hogy törődjön velem, figyeljen rám.. S egy idő után a kapcsolat működésképtelen lett.

Azt is észrevettem, hogy azok a legjobb barátaim, akik figyelnek rám, meghallgatnak miközben én ezt nem nagyon tudom viszonozni, viszont az ő társaságukba érzem magam legjobban.

Betegesen ragaszkodom a figyelemre? Mit tehetnék? Nem mehetek bele egy párkapcsolatba, csak, hogy figyeljenek rám, érdeklődjenek felőlem..


2014. máj. 20. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen. Menj valamilyen terápiára, csoportba például vagy családállításra, pszichodrámára, stb.

Meg tarts barátokat erre a célra, ne szerelmet.:)

2014. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom 1-eshez, fogadd meg a tanácsát.
2014. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van benned egy hiányérzés, és szükséged van arra, hogy figyeljenek rád.

Szerintem egy pár alkalmat tölts el egy pszichológussal, ő segít ezeket a blokkokat feloldani.


Mert ha csak egy irányban megy a figyelem, és te nem viszonzod, az sosem lesz jó kapcsolat.

2014. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Hagyjuk mert ez Pszichológus témát... tiszta áltudomány. Minden kérdésre legalább a fele odabiggyeszti... am lófaszt nem ér sem a sok gyogyi, sem az ha egy idegen embernek elmeséled az életet (max a placebo+tudat)
2014. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan pont ezért vannak egy párkapcsolatban. A párkapcsolattal akarnak pótolni mindent, ami hiányzik az életükből.

Az jó, hogy te ezt már ilyen fiatalon felismerted, észrevetted.

Nem baj, ha szükséged van a figyelemre, csak ne ez legyen az egyetlen oka a baráti és párkapcsolatoknak, hanem te érdeklődj a másik fél iránt, akard megismerni, hogy milyen ember, párkapcsolatnál pedig érzelmek és szexuális vonzódás is szükséges.

2014. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az átlag 19 éveseknek a párkapcsolat a szexról és a buliról szól. Ha eljön az igazi nő, akkor a párkapcsolat nem a szexről fog szólni, hanem a törődésről. De neked is tenned kell, hogy működjön a kapcsolat.

Ha felmerült benned a kérdés, és látod a hibádat, akkor változtatni is fogsz tudni. Figyelj oda magadra, a viselkedésedre, és rövid idő után beépül a személyiségedbe a segítés, és az odafigyelés. Ha a szüleid nem tanítottak meg rá, mert nem láttál ilyet otthon, akkor tanuld meg a barátaidtól. Figyelj rájuk!

2014. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

a jó kapcsolatok az adok kapok elven működnek.

ha van egy párkapcsolatod vagy baráti kapcsolatod,akkor fektess be energiát abba,hogy a másik igényeit is kielégítsd,akár csak azzal,hogy meghallgatod.

Van egy kolléganőm,ő is olyan,hogy csak a saját dolgairól tud,szeret beszélni,nem igazán kedvelik a társaságát,mert mindenből csak elvenni tud.Évek óta nincs párkapcsolata,ami volt is rövid volt,illetve barátai sincsenek,mert elég hamar kiismerik.ha erre oda tudsz figyelni mások is jobban fogják értékelni a társaságod és nem kell majd mindig újakat keresned.

Próbáld meg kifejezni valahogy a jó érzést,ami benned van cserébe a kapott figyelemért!

2014. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4: A pszichológus bölcsész, semmi köze a "gyógyik"-hoz.
2014. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem az a fontos, hogy a figyelmed ne csak magadra korlátozódjon. Figyelj arra, akivel vagy... vannak olyan nők, akik szeretnek törődni és beszélgetni mindenféle lelki dolgokról. Viszont ne szokd meg a dolgot, hogy téged mindig meg kell hallgatni és ne gondold azt, hogy te már csak ilyen elcs*szett vagy. Örülj, ha törődik veled valaki, de próbáld meg csak simán jól érezni magad azzal, akivel vagy. Mint ahogy többen is utaltak rá, ez a dolog két oldalú. Elárulok valamit: minden ember vágyik a törődésre valamilyen területen. Senki sem kapott meg mindent. Van, akit nap mint nap brutálisan vertek a szülei. Szóval örülj annak, amit kaptál és Te is adj magadból másoknak!
2014. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bence_ ***** válasza:

Nagyon jó, hogy ezt észre vetted!

Rengetegen erre sosem jönnek rá.

Mivel szeretnél ezen változtatni ezért fogsz is.

Vannak jó könyvek, előadások. Megtanulsz bánni magaddal, másikkal. Ki tudsz alakítani egy jó (pár)kapcsolatot.

2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!