Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudom...

Mit csináljak, ha nem tudom elfelejteni az egész gyerekkoromból átélt rosszat és kihat a mindennapomra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem nem volt jó gyerekkorom, anyám egy idegbeteg állat volt. Nem anyának, hanem parancsnoknak tartotta magát, mindig ezt mondta: Én parancsolok! Sokszor este 6-kor már le kellett fürdeni, még 12 év felett is. Annyira megutáltuk húgommal a fürdést, hogy mindig meg volt, hogy melyik nap ki fürdik először. (Minden nap fürdök, nem vagyok ez miatt egy koszfészek, csak utálom az egészet.) Nem volt olyan hét, hogy ne lett volna balhé.(Egy héten átlagosan 2-3 alkalom.) De ez nem csak kis családi veszekedés volt, hanem hangos ordítozás, verekedés. Emlékszem, mikor bejelentette, hogy addig nem nézhetjük meg a Barátok köztöt, amíg nem fürödtünk. Voltam 13-14 éves, húgom 3 évvel fiatalabb. Akkoriban 8 körül kezdődött a film. Alig 20 perc volt a sorozatig, addig nem tudtunk volna minketten lefürdeni. Bekapcsoltuk a tévét és hallottuk, az előszobában ordította, hogy ha nem lenne börtön büntetés, kinyírt volna már régen minket. Ha takarított, akkor levegőt sem lehetett venni. Mindig ránkszólt evés közben, ha hozzáértünk az asztal terítő sarkához, hogy ne abba töröljük a kezünket. Nekem eszembe sem jutott ilyesmi, és idegesített, hogy olyannal vádolt amit meg sem csináltam. A bútorokhoz nem szabadott hozzáérni, mert beszólt, hogy "Ne nyúlj hozzá, ujjlenyomatos lesz". Apámmal is sokat ordibált. Enni mindig kaptunk, az igaz. De tejet, édességet, süteményt csak engedéllyel lehetett fogyasztani. Pedig húgommal nem faltunk fel mindent egyszerre. Szokott panaszkodni, hogy soha nem segítünk neki. Nem dolgozott, nem keresett munkát, csak mikor 17 éves lettem, egész nap otthon volt és amire hazaértünk mindent megcsinált. Még sütni sem szabadott nekünk, azzal a címszóval, hogy "Összepacsáltok mindent". Barackturmixot is akkor ehettünk, ha nem volt otthon, titokban. Amikor megszületett a legkisebb húgom, tejet, kakaót nem ihattunk, kellett a kisgyereknek. A kishúgom minden nap kapott édességet, chipset, pedig anyám azt mondta, nincs pénzünk. Nagyon elkényeztette a leányt. Már lekurv"zta az utcán, ha nem kapott csokit. Engem nem az édesség érdekelt, utálom az édességet, csak ez a kivételezés. Saját magának megvette a Palmolive meg hasonló márkájú tusfürdőt, sampont is jót, nekünk folyékony szappannal kellett fürdeni, a legolcsóbb fajtával. Azt mondta, neki nem bírja a bőre az olyat, amit mi használunk. Az enyém sem bírta, mindig, ki voltam száadva, viszkettem a sok sz§rtól. Elmentem diákként melózni. Nem kerestem sokat. Anyám az első fizetésem, 32 000 ft körüli összegből elkérte a felét. Adtam neki. Csodálkoztam is, hogy hónap végén ment kölcsön kérni, mert nem volt pénze. Mindig panaszkodott, hogy 40 ezer ft nem elég kajára, még amikor csak 4-en voltunk, akkor sem. A többi keresetem nem volt ennyi, max 12-20 ezer. Abból nem adtam neki, mert volt egy macskám és beteg volt, mindig vittem dokihoz, ivartalanítottam, etettem, almot vettem neki, stb. Ruhát is a legolcsóbbat vettem meg magamnak. Zsebpénzt soha nem kaptunk, nekem már a 10.000 ft rengeteg pénznek számított. Mindig ocsmány ruhákat vett nekem (répaszárú trottyos gatya), azért is csúfoltak. Saját magának megvette a jót. Örültem neki, amikor megvettem magamnak az első jó ruhát. Amikor átiratkoztam szakmunkásból gimnáziumba, akkor is leszólt, hogy ne akarjak 20 éves koromig tanulni, nem akar addig eltartani.

A lényeg, hogy egy idegbeteg állat lettem, húgommal együtt. Elköltöztem,mikor a szüleim elváltak, egy volt barátommal. Anyám megcsalta apámat (nem egyszer), azóta is együtt él az új férjével. Azóta laktam itt is, ott is. Ha arról volt szó, hogy utcára kerülök, nem mondta egy szóval sem, hogy menjek hozzájuk lakni, míg albérletet nem találok. A saját apja mondta ezt neki telefonon. Szoktam hozzájuk menni, karácsonykor is voltam ott, de idegesít ez a dolog, hogy minek szült meg, ha nem nevelt, hanem csak eltartott. Mindig arról beszél, hogy nincs pénze, és milyen jó lenne visszaköltözni abba a házba, ahol laktunk régen. Nincs is közös témánk. Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen idegbeteg állat? A kommunikációm az emberekkel sem valami jó, mert nem tanított meg néhány dologra. Aki nem úgy gondolkodott, mint ő, kicsit modernebb volt, azt már leszólta, hogy nagyképű. 23 éves lány létemre nem kellene ilyen gyagyásnak lennem, ami egyre rosszabb. Mi lesz később? Diliház?


2009. dec. 29. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnállak, nekem a nagymamám hasonló kategória (ő nevelt fel)
2009. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azon,hogy hogy bánt veletek nem tudsz változtatni. Nem gondoltál még rá,hogy felkeress egy pszichologust? Ezeket a gyerekkori rossz emlékeket fel kellene valahogy dolgoznod,különben az egész életedre rá fogja nyomni a bélyegét.
2009. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szörnyű. Ez sajnos lehet ,hogy olyan leszel ,mint ő.

Sőt hát olyan 70% hogy olyan leszel mint anyud.Próbáld megfigyelni ,hogy beszélsz.És próbáld megválogatni mit is mondasz .Magadba beszélj mintha lennne egy társad.Ezt mindennap megkéne ismételned többször is , ne idegeskedj legyél egész nap nyugodt és egy idő után normális leszel

2009. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak.Még végig olvasni is szörnyű.

Durva lesz amit írok de nekem z vált be.

Nekem is van gyerekkori traumám nem is kicsi.Idegbeteg lettem én is.és azt vettem észre,hogy felnőttként is mennyire a gyerekkori érzelmek tapadnak rám.

Én a következőt tettem egy huzamosabb időre akármennyire is fájt megszakítottam a családommal TELJESEN a kapcsolatot,csak tesomékkal beszéltem de velük sem sűrűn.Elkezdtem magam köré sikerélményeket gyűjteni és ezeket az érzéseket raktározni.Mind munkában,mind férfiak terén.

Sok mindent elértem így és odabent is kitisztultam és nagyon megerősödtem:)

A gyerekkori rossz élményeket átültettem kitartásba.A ppénzügy világába dolgozom itt külön jól jön.Mindig csodálkoznak rajtam a kollegák,hogy egy bájos ki tündi-bündi vagyok:) De ha dolog van igazi cápa:)

Erősödj meg te is,gyűjtsd a pozitív élményeket és egy idő után büszkén és magabiztosan fogsz anyukád elé állni.És figyeld meg,hogy akkor minden rossz szava le fog peregni rólad.Az indulataidat ültesd át sportba,melóba akármibe.Szelidístd meg és ne rágódj mert azzal csak magadnak ártasz!! Ne akard,hogy anyukád betegnek,gyengének lassan.Ne engedd uralkodni magadon ,ez már a te életed.Ha máshogy nem megy ,nincs elég kitartásod,akkor javasolnám,hogy egy időre menj ki külföldre.Tanulj nyelvet,kapcsolódj ki,gyűjts és utána gyere haza:)))

Puszi és kitartást sok erőt kívánok!!!!!

Mondjuk legyen ez az újévi fogadalmad:))

2009. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichológusnál, de nem segített. Idegen embernek nem tudom elmondani a bajomat. Nem értem, miben tudna segíteni, nem tud varázsolni. Ez a gyakorikerdesek.hu más téma,itt megy, igaz, néha nehezen.

Ez a gyerekkor téma akkor jut eszembe, amikor nagyon gyagyás vagyok és már engem zavar saját hülyeségem. Akkor szidom anyámat, amiért megszült.

2009. dec. 29. 12:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Elég műveletlennek nevelt, ezért nem igazán értek semmihez, mint ő sem. Őt az boldogítaná, ha lenne pénze, nem kellene dolgozni és otthon lehetne egész nap. Szeret otthon takarítgatni, főzni, háziasszonykodni. Én nem ezt szeretném, nem tudnám elképzelni magam, mint háztartásbeli, munka nélkül. Idén kezdtem el egy 2 éves banki ügyintéző sulit. Nem tudom, nekem való-e vagy egyáltalán mi való nekem. Nem tudok kommunikálni, értelmesen beszélni. A káromkodás és cifrázása az megy. Nem akarok azon a bunkó paraszti szinten megragadni, mint ahogy az ő képzelte. De, ha hülye vagyok mindenhez, nem tudom, mi érdekel, vagy a pénzem nem engedi, hogy tovább tanuljak, akkor nem jutok többre. Most gyárban dolgozom, onnan szeretnék "kitörni".
2009. dec. 29. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre a problémádra, hogy nem tudod, mi érdekel, azt tudom tanácsolni: próbálkozz. Próbálj ki minél több dolgot, és nézd meg, mi tetszik. Próbálj ki művészeti ágakat is, az az idegességednek szerintem használna. Írj, fess, rajzolj, próbálj valami hangszeren játszani stb. Biztosan találni fogsz valamit, amitől jobban érzed magad. Sok sikert és szebb jövőt kívánok!
2009. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs tehetségem semmihez, mert a "családomban" senki nem értett semmihez. Énekelni sem tudok például meg táncolni. Igaz, anyám régen szeretett táncolni, én meg nem látom értelmét. Kipróbálnék sok mindent, de ahhoz is pénz kellene. Albérletben lakom és senki nem fizeti ki helyettem a díjat, a kaját is magamnak veszem. Igaz, csak egy szobát bérelek, mert többre nem telne. Ha véletlenül nem lenne munkahelyem, az utcára kerülnék. Nem is várom már el senki segítségét, megszoktam, hogy amit szeretnék csak én tudom megszerezni, megtenni. Például senkinek nem mondom, hogy hozza ide az ásványvizet vagy akármit, hiába van közelebb ő hozzá, inkább felkelek és odamegyek. Apám szokott néha venni ezt at nekem. Pl. a laptopot is ő vette és turmixgépet is kaptam már tőle.

Szeretnék saját családi házat, mert ahhoz vagyok hozzászokva. Tudom, soha nem fog megvalósulni.

2009. dec. 29. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem menjel ki kulfoldre, es olvassal a neten onbizalom epito oldalakat! Anyad az onbizalmadat is a porba tiporta, szornyu stilusa lehet neki.

A te helyesirasod hibatlan, szerintem te teljesen mas vagy, mint o.

Szeresd magadat, es menjel ki kulfoldre. Kint lesz penzed, sportolj, szepitsd magadat, es epitsd az onbizalmadat! Kulfoldon szerintem sokkal egyszerubb ez.

A testvereddel mi van most, o hol el? Dolgozik vagy tanul?

2009. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az idősebbik húgom idén végzett a sulival, de munkája nincs, apámmal él. Ha találkozunk és régebben is olyan témákról beszélünk, amiről egy átlag ember nem beszél, mert nem illik vagy nem érdekli. A legkisebb húgom most lesz 11 éves, ő még tanul. Külföldre nem szeretnék menni, itt van a barátom is. A helyesrásom mindig is jó volt, de mostanában romlott a neten való rövidítések miatt és a munkahelyen nem igazán kell tudni helyesen írni. Mindig észreveszem mindenhol a hibákat. Sokszor azt kívánom, már csak ne születtem volna meg, mert ennek, hogy csak vagyok, semmi értelme. Nem fogok olyan lenni, mint anyám, hogy hitel hátán hitelben él, pénze sincs, volt, mikor én adtam neki kölcsön (nem is egyszer). Ha nekem is ilyen sorsom lesz,mint amilyen neki volt/van, inkább fellógatom magam.
2009. dec. 29. 16:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!