Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik középiskolát fejeztek, a testvérük meg egyetemet vagy fordítva?

Figyelt kérdés

nem érzitek úgy hogy "igazságtalan" vagy hogy a testvér "előrébb" van?

Bocsánat,elég nehezen tudtam megfogalmazni,de remélem értitek a lényeget.nemet és kort is írjatok!előre is köszönöm!



2014. máj. 25. 09:05
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem középiskolai végzettségem van, a hugomnak meg egyetemi. Nem vagyok es nem is voltam ra féltékeny. Plane, hogy en nem voltam sojpha jo tanuló, egyszeruen nem megy.

Amúgy meg boldogság nem ettől függ. Harminc felett vagyunk mindketten.m

2014. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
szerintem a másik testvérnek is ott volt (még van) a lehetőség, hogy elmenjen egyetemre, emiatt nem hibáztathatja a másikat
2014. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Aki irigyli annak hajrá, tanulni bárki tud aki akar.
2014. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
69%

a családban én vagyok az egyedüli egyetemi végzettségű!

szüleim szakmunkások testvérem is az!

minden egyes veszekedésnél meg is kapom hogy semmit sem ér az egyetem, még munkám sincs vele.

sajnos tényleg így van, közmunka programban dolgozok, diplomásként.

de legalább tanultam, csak sajnos semmit sem értem el vele.

ellenben szüleim, tesóm, két ház, luxusautó, sportmotor, nyaralás...én meg szinte nélkülözöm!

sajnos ilyen a rendszer ma magyarországon!

2014. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az igaz, hogy némi irigységet érzek a húgom iránt, de ez nem a rossz féle írigysėg:valahol szeretném, ha nekem is magasabb végzettségem lenne. Nade igy sikerült, ismerem a korlataimat. Nekem nem ment, nem menne. Elso voltam.
2014. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
78%

Az egyetemi végzettséggel együtt nem kapsz boldogságot.


Az életben sokszor nem a végzettség számít, hanem a jellem, a leleményesség és talpraesettség. Aki ügyes, megállja a helyét diplomával vagy anélkül.


Vannak jól kereső érettségizett emberek, mert tudták miben kell utazni.

És vannak diplomások, akik munkanélküliek.



Csakhogy tudd: a sikert nem papírban mérik. Az élethez kitartás, leleményesség, ügyesség és talpraesettség kell. Akinek ez van, az még 8 általánossal is megalapozhatja a jövőjét. Akinek ez nincs, annak lehet 8-9 diplomája is... beteheti a vitrinbe.


Nemrég európában felmérték a 14-16 év körüli gyerekek intelligenciáját.... Magyarország valahol az utolsó helyen kullog. A magyar emberekben az van, hogy akinek több a lexikális tudása az művel, intelligens ember, és sokra fogja vinni. Holott tévedés! A leleményes ember viszi sokra... és ez viszi előrébb a gazdaságot is. Hogy felismeri a helyzetet és annak megfelelőn kombinál, vagy kikísérletezik egy új utat.


És én a való életben is ezt látom.

2014. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%

# 4/5

Mégis milyen szakmája van a húgodnak amiből ilyen luxusra telik?

A tudást meg senkitől nem lehet elvenni attól, hogy nem dolgozik vele.

2014. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
38%

"igazságtalan"?? Mi? Hogy két testvér közül az egyik lusta volt tanulni, a másik meg nem?

Ezt a részét nem értem a kérdésednek... Talán az lenne "igazságos", ha a diplomás testvér visszaadná a diplomáját, hogy a szegény lusta másik ne érezze hátrányban magát?

2014. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet, hogy így lesz. Nem gondolom, hogy ez igazságtalanság lenne. A lehetőség mindenkinek adott, mindenki képességei, tehetsége, szorgalma alapján élhet vele.
2014. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk a kérdésből nem derül ki, hogy miért csak az egyikük szerzett diplomát. Nem csak a nem akarás lehet az ok. Az is lehet, hogy anyagilag nem tudtak megoldani a masik gyerek tanittatasat.
2014. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!