Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bánt, rosszul érzem magam, h...

Bánt, rosszul érzem magam, h a családomnak még mindig én vagyok a kis pici gyermekük, testvérük. De mit tehetek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és az egész családom úgy kezel, mint egy gyereket.

Éreztetik velem, h pl nekem még nem volt párkapcsolatom, zavar, h gyakran babusgatnak(nagy mértékben). Olyan szerencsétlennek érzem magam egy családi ebéden. Mindenki ott van, mindenkinek van párja, csak nekem nincs, nekem nincsenek nagy élményeim. Olyan szánalmasnak érzem magam, mintha nem kellenék senkinek(mm pasinak). Nem tudom mit tegyek, tudom még csak 19 éves vagyok, de félek, h mi lesz velem.


2011. máj. 30. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább örülnél ,hogy van egy szeretö családod - sokakat ilyenkor már kidobtak otthonról, és nem az a gondjuk, hogy túlságosan szeretik öket, hanem az, hogy mivöl tudnak megélni, meg kivel tudnának egyáltalán elbeszélgetni, mert csak ellenséges emberekkel van kapcsolatuk.
2011. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most nagyon durva dolgot fogok írni, de talán észhez térít - egyféleképpen nem leszel a gyerekük/tesvérük: ha meghalnak. Ezt akarod?


Másik megoldásnak tudom javasolni, hogy pasizz be, azt több szempontból is előnyös lenne. De ettől még a gyerekük maradsz, csak nem érzed magad egyedül az asztalnál.

2011. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze tudom, h örökre a testvérük, lányuk maradok és nem is szeretném, ha ez változna vagy ilyesmi. Egyszerűen arra vágyom, h adjanak bizalmat, h ne nézzenek esetlen gyereknek, akinek semmi nem sikerül.
2011. máj. 30. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:

aki nem gyereknek fog nézni, az a párod lesz

és amikor igazi nő leszel, talán amikor anyuka, akkor fognak felnőttnek nézni a csal.tagok, amikor "felnősz" hozzájuk

2011. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyivel éreznéd magadat szerencsésebbnek, ha a családi ebédeken az lenne a téma, hogy "Itt van ez az ivarérett, lassan eladósorba kerülő 19 éves nagylány, hát mi baj lehet vele, hogy nem tud egy normális pasit sem összeszedni magának?" Aztán ötleteket adnának, hogy sminkelj, hogy "felnőtt" nőnek látsz, hova járj szórakozni, ahol partiképes pasikba botolhatsz, és mit mondj, hogy a végzet asszonyának tűnj.

Ha nem akarod, hogy gyereknek nézzenek, és nem akarod, egy szerencsétlen kis lúzernek tartsanak, amiért még nem volt senkid, akkor:

1. Te magad ne sajnáld magad emiatt ennyire, mert nem vagy lemaradva semmiről.

2. Ne beszéld be magadnak, hogy azért, mert 19 évesen még nem volt kapcsolatod, te már végképp magányos maradsz. A családtagjaid a boldog párjaikkal 19 évesek?? Szerintem nem.

3. Ha szóba hozzák, hogy miért állsz ilyen csehül pasi téren, mondd meg nyugodtan, hogy ez nem távfutóverseny, és nem vagy özvegy, szóval nem kell rajtad sajnálkozni, sem ezzel foglalkozni.

4. Családi ebédek helyett járj többet olyan helyekre, és társaságba, ahol a saját korosztályod tagjaival találkozhatsz. Számukra egy 19 éves lány bizonyára nem tűnik sem gyerekesnek, sem sajnálatra méltónak.

2011. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írt az előző, csak ismételni tudom.


Tudom, könnyű mondani, de ne merülj el az önsajnálatban. Arról nem írtál, vannak-e barátaid, van-e társaságod. Jó lenne, ha el tudnál menni velük ide-oda, bulizni, vagy ha nem vagy az a bulizós típus, bármilyen más programra.


Amúgy azzal a válaszolóval nem értek egyet, aki azt írta, hogy majd ha felnőtt nő lesz a kérdező (családdal), akkor nem fogják gyereknek nézni a szülők. Tapasztalatból mondom: nem így van.


Én is felnőtt vagyok, lassan két diplomával, de még mindig hülyegyereknek tartanak. Ja, pasim sincs. Lehet, ezért? :D


Szóval kérdező, fel a fejjel, eljön még a te időd!


26/N

2011. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csakis attól leszel felnőtt, ha te magad annak tartod magad.


Építsd fel magad, legyen önálló godnolkozásod, világnézeted, életcélod, hobbid, tanulás , sport, testileg , lelkileg, szellemileg neveld ki magadat, a pasi majd rádtalál, ha tényleg valaki leszel.

2011. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Igaza van az utolsónak. Fogadd el, hogy szeretnek, hogy mindig te leszel a legkisebb, fogadd el a féltést. Az az ne csak fogadd el, hanem tessék neki őszintén örülni. A saját magán hétköznapjaidban próbálj felnőtt lenni. Egy igazi szülő számára a gyereke mindig gyerek marad. Mindig félti, óvja, babusgatja ha kell. A szülők és a család nélküli hétköznapokban kell megmutatni, hogy te igenis felnőtt vagy.
2011. jún. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez így fog maradni, amíg Te fel nem nősz, és nem önállósodsz.


Aki a legkisebb, azt így kezelik, ez nem jó, de így van.

Engem is így kezeltek, nővérem 9 évvel idősebb nálam, képzelheted...


Amíg csak hisztiztem, hogy "Felnőtt vagyok, tessék engem komolyan venni!", addig csak gúnyolódtak rajtam.

De, amikor önállósodtam, nagyrészt ezek miatt a dolgok miatt, akkor befejezték ezt.


Megszabtam a határaimat, leállítottam őket, mikor kis hülyeként kezeltek, visszaszóltam. Elköltöztem, dolgoztam, tanultam, megálltam a lábamon. Ez már hatott.


Így kell tenned neked is szerintem, mert amíg a családi fészekben vagy, addig mindig Te leszel a "kis hülye".


Ez van, NEKED kell önállósodnod, és felnőtté válnod!

2011. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!