Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el a férjem...

Hogy viseljem el a férjem legjobb barátjának az élettársát?

Figyelt kérdés

Szeretném röviden és tömören megfogalmazni a dolgot, bár nehéz lesz. Férjemnek van egy barátja, aki összejött egy nővel. A barát, Zoli megkért, hogy barátkozzak az élettársával, mert nincsenek barátnői, magányos szegény. Első találkozáskor lejött, hogy a férjem bejön neki, vele beszélgetett főleg,szinte repkedett és vihogott, mint egy ostoba. Mikor próbáltam oldani kettőnk közti feszültséget, betoltam egy jó poént, csak annyit válaszolt: "Te hülye vagy!" A többiek persze nevettek. Szóltam a Zolinak, hogy ez nem fog menni, talán nem véletlenül nincsenek barátnői a csajnak. Erre mentegette, hogy zárkózott és nagyon FÉLTÉKENY típusú a csaj, adjak neki még egy esélyt. Második alkalommal is inkább a férjem társaságát kereste, velem alig beszélgetett. Mikor ők hívtak meg hozzájuk, nem mentünk el. (Férjemnek sem szimpatikus a csaj, ő is osztja a véleményemet, hogy buta nő). Pár nap múlva jött hozzánk Zoli, hogy összevesztek a csajjal, mert őt (Zolit) okolta, hogy mi nem akarunk velük barátkozni. Sajnáltam a Zolit, elhívtam egy kávéra a csajt. Dumáltunk. Valóban ostoba, elmesélte nekem, hogy ő el akar költözni a közös albérletükből, mert ő is szeretne szép házat, mint a miénk, ő sem akar járni dolgozni, ahogy én sem (gyesen vagyok), de Zoli nem tudja megadni neki a házat, és a kölcsöneik miatt (a csaj is hozott kölcsönt a kapcsolatba), meg az albi is drága nem akar gyereket se, és neki viszont KELL gyerek! Megtudtuk, hogy valóban elköltözött Zolitól, és érzelmi zsarolásba kezdett. Pár nap múlva visszaköltözött, mert Zoli belement a baba programba. Nem akartam beleavatkozni, de ecseteltem Zolinak, hogy a mi babánk közel egy éves, és sok pénzbe kerül. Elmeséltem neki mi mindent kell venni, mennyibe kerül a napi 5x-i étkezése (pedig főzök a babánknak), elmeséltem mennyi a pelenka, a ruhák, stb. Leesett az álla. Most újra meghívtak bennünket szórakozni, de visszautasítottam azzal, hogy nem tudom lepasszolni anyóshoz a babát, mert betegeskedik. Erre meghívatták magukat hozzánk. Kedvelem Zolit, de a nőtől feláll a hajam. Egyértelműen irigyel tőlem mindent, és ezt a tudtomra is hozza.

Mit tegyek? Viseljem el a férjem barátja miatt, vagy kérjem meg a férjem, hogy csak kettesben találkozzon Zolival??



2014. máj. 27. 12:18
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:
97%
utóbbi. Ne idegeld magad egy ilyen semmi ember miatt. Ha a fickó vele akar lenni legyen. De téged erre semmi nem kötelez. Előbb utóbb a férjed is meg fogja elégelni a dolgot és Zoli egyedül marad egy vihogó húsdarabbal.
2014. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, Te ne találkozz vele, ha ennyire nem szimpatikus. Férjed találkozhat velük, mivel az Ő legjobb barátjáról van szó, gondolom így csajjal is összefut néha.
2014. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szerintem az volt a baj, hogy te kedveskedtél a csajnak, pedig ő jött új társaságba, nehogy már ti alkalmaszkodjatok hozzá. Nem kell kedveskedni, csak normálisnak, jólneveltnek. Viselkedj vele normálisan, ne kedveskedj, had tegye meg ő. Te élvezd a saját életed, ha irigykedik, az a saját magán problémája.
2014. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is. Volt egy barátnőm aki nagyon rendes szerény csajszi volt és volt egy srác barátunk aki egyedül volt, nem volt kapcsolata egy ideje. Összejöttünk páran bulizni és elhívtuk mindkettejüket, hogy barátkozzanak össze hátha szimpatikusak egymásnak. Szimpik is lettek. A csajszi teljesen megváltozott, és megváltoztatta a haverunkat is. Elviselhetetlenné vált, alkoholista buta liba lett...

Azóta nem találkozunk velük, mert hiába hiányzik a srác mert ő még mindég jófej ha nem a csajjal van, nem tudunk mit tenni mert ez a nő elviselhetetlen...

Ki fogsz készülni idegileg ha elviseled a barátotok miatt.

Azt még megteheted ha nálatok vagytok, és nem tetszik a nő viselkedése akkor megmondod neki mi újság elvégre a ti házatok nehogy már otthon is kellemetlenül érezd magad miatta...

2014. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy a csajnak a férjed szimpatikusabb, mint a barátja, mondván hogy ő Neked meg tudta adni mindazt, amire ő most csak vágyhat (azt nem látják kintről hogy mondjuk a feleség is vitt pénzt a közös házba).


Egyszer egy hónapban hívd át őket grillezni pár órára, addig viseld el a csajt is, ha meg szóba kerül, hogy gyakrabban is összejárhatnátok, mondd csak nyugodtan, hogy ennyi neked elég. (Azt már fogja fel a csaj, hogy ez azt jelenti, hogy belőle elég ennyi.)

2014. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben a történetben azt a szerencsétlen Zolit kellene felvilágosítani észhez téríteni, mielőtt még tönkreteszi a saját és a leendő gyereke életét. Az ugyanis tuti, hogy nem lesz egy boldog nyugis kapcsolat.


Az, hogy rád irigykedik, még nem vészes, gyakorlatilag nem árt vele.

Arra nem kérném a helyedben a férjedet, hogy csak kettesben találkozzon Zolival, mert előbb-utóbb hármas lesz az a kettes, téged meg kirekesztenek, még az is lehet, hogy ráhajt a nő a párodra, ha nem vagy ott...


Jó lépés, hogy ti nem mentek hozzájuk, így nem kell őket se viszont fogadni.

Viszont ha ennyire rátok erőltetik magukat, hát fogadjátok néha, de csináljatok olyan dolgokat, hogy lássa és érezze a nő, hogy mennyire útban vannak és feltartanak. Hátha úgy lekopnak idővel, és a barátság is megmarad Zolival azért.

Pl. ha jönnek legyen némi rendetlenség, és kérj bocsánatot, hogy nem volt időd épp takarítani, mert sok a dolgod. Ne süss sütit és ne várd őket ebéddel, hanem csak nyiss ki egy zacskó bolti kekszet...

Vagy közöld előre ha jönnek, hogy x órától nem érsz rá, el kell menned elintézni valamit, vagy leülni a számítógép elé sürgős melót megcsinálni, esetleg a férjednek is kell segítenie vagy veled mennie, vagy neki van épp dolga....

Szóval legyetek kreatívak....! A lényeg, hogy barátságosan viselkedj, de érezzék, hogy feltartanak.



Ha majd mégis a nyakatokra járnának, akkor viszont lépj és állítsd le őket, Zoli ide vagy oda.

Igazából neki kellene elmagyarázni, hogy jobb nőt érdemel, és nem olyat, aki csak követelőzik, és nem ad bele semmit a kapcsolatukba....

2014. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Már én is gondoltam arra, hogy a csaj azt hiszi, hogy a férjem mindent a seggem alá tolt, készen kaptam mindent, és milyen jó nekem. Nem is sejti, hogy örököltem nagyanyám után ingatlant, a férjem az apukája után lakást, hogy a férjemmel 20 éves korunktól keményen dolgoztunk, külföldön is, és mindenünket eladtuk, összetettük a pénzünket, és úgy vettünk házat, szerényen éltünk, nem vettünk fel kölcsönt. A másik dolog, hogy mi nem buliztunk el 15 ezret egy szombat este, nem voltunk nyaralni csak a Balcsin.

Lehet, hogy nem vagyok túl romantikus, de azt tartom, hogy szerelemből nem lehet megélni (még akkor is, ha imádom a férjemet), mindenki azt szagolja, amit szakított, és amint vetett, most úgy arat. Ő hiába is jött volna össze a férjemmel, vagy hasonló palival, ügyes ember sem tud szarból várat építeni. :)

2014. máj. 27. 13:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az örökséget se említsd neki, mert akkor meg arra lesz irigy. Dolgoztatok érte és kész, de ahhoz sincs köze. Nem kell irigységre reagálni...
2014. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos Zoli nagyon szerelmes. Én pl. (ami a szívemen, az a számon) megmondtam neki, hogy ne kérjen már többet arra, hogy beszéljek a csajával, mert úgy gondolom, hogy a csaj sok dologban az orránál fogva vezeti, és hazudik neki. Zoli szerintem tudja, csak ő is olyan, mint sokan mások, hogy inkább nem akarja látni, nem akarja tudni, mert fél a magánytól. Sokan inkább elviseljük a kisebbnek hitt rosszakat, mert azt is kevésbé tartjuk rossznak, mint azt, hogy egyedül maradjunk.

2014. máj. 27. 13:42
 10/15 anonim ***** válasza:

a csaj csak a jó akar beleülni

nem akar dolgozni? akkor keressen egy pénzes palit és kész.

máshogy nem megy.

2014. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!