Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kimenetele lesz a pernek?

Milyen kimenetele lesz a pernek?

Figyelt kérdés

Gyermektartásdíj megszüntetésére adtam be a keresetet, 20 éves a gyermekem, most érettségizett, nem fog továbbtanulni tudomásom szerint, amit az anyja sem vitatott. 6 éve nem áll szóba velem, amióta az új nejemmel megismerkedtem, találkoztunk, de egy szót sem szólt hozzám, pár évig próbáltam felvenni vele a kapcsolatot mind hiába, már nem próbálkozok. 14 éves koráig neki éltem, minden nap találkoztunk, mindent megvettem neki amit kért, és napjában többször is beszéltünk telefonon, pénzt is nagyon sokat adtam nekik.



Az új házasságomból 3 kiskorú gyermek született, egyik komoly betegséggel él, nem szeretném leírni, de nem gyógyítható és egész életében fent áll, önellátásra nem lesz képes, a legkisebb gyermek egy év alatti, felességem munkát nem tud vállalni, mert a sérült gyermek állandó felügyeletet igényel, 1 embert minden percben! Én 8 órában dolgozom 14 éve ugyan annál a cégnél, sajnos a mi megyénkbe nem lehet elhelyezkedni nincsenek munkahelyek, akik dolgoznak azok is minimálbérért. Én a három kiskorú gyermekem után járó gyerek kedvezménnyel együtt 90.000Ft-ot kapok, de ebből 10.000Ft-ot automatikusan vonnak a nagykorú gyermekem részére, a feleségem 80.000Ft-ot kap, sok a hitel sok a a kiadás+ Rezsi, fejlesztések stb. rá vagyunk kényszerülve a szülők részéről való támogatásra sajnos szégyen ide vagy oda. vagyonunk nincs, csak egy ingatlan, de az a két kiskorú gyerekünk nevén. A nagykorú gyermekem rettenetesen rossz tanuló. A keresetbe érdemtelenségre+ kiskorú gyermekeim tartása veszélyeztetve van a nagykorú gyermekem után fizetett gyerektartás díja miatt hivatkoztam. Tudom, hogy 10.000Ft gyerektartásnem sok, de nekünk sajnos az is sok! Mire számíthatunk?



2014. máj. 28. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

18 éven felül már csak rokon tartás jár, aminek szigorú feltételei vannak. Az, hogy nem tartja veled a kapcsolatot, már önmagában is érdemtelenséget eredményez. Ha nem tanul tovább indoka sincs a rokon tartásnak. 20 évesen érettségizett, akkor gondolom bukott is. Már 18 éves korban keresetet kellett volna benyújtanod a tartás megszüntetésére!


Sok sikert!

2014. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A PTK-ból másolok ki neked:


4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]


(1) Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.


(2) Érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is nem várható el.


(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségénekeleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére.


(4) A nagykorú gyermekérdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.


Jó esélyeid vannak, de már régen be kellett volna adnotok.

2014. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem bukott meg ezidáig, mert mindig átengedték a pótvizsgán, most is kettes az átlaga, de sokat szokott hiányozni a gimnáziumból, még év elején is sok igazolatlan hiányzása volt a leányzónak,az osztályfőnőknél szoktam érdeklődni és tőle tudom a tanulmányi eredményeit, azt mondta kettesre meg lesz az érettségi. 5 éves volt a gimnázium, és év vesztes is, ezért húzódott eddig. Előbb nem szerettem volna beadni a megszüntetést, csak ha végzett az iskolával, meg úgy sem szüntették volna meg mert még tanult. Meg őszintén megvallva bíztam benne, hogy felveszi velem a kapcsolatot, és minden olyan lesz, mint rég, de sajnos nem tette. Pedig 18 éves korától eltelt 2 év, és a legszörnyűbb az, hogy érte éltem, és nem tudom, hogy mért nem beszél velem 6 éve.
2014. máj. 28. 13:30
 4/8 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Kiskorú gyermek ellátása elsőbbséget élvez. Emellett, ha nem látogat, pláne, ha nem is tanul nappali tagozaton, jogilag nincs oka a tartásdíjnak (talán erkölcsileg sem).
2014. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az mennyiben érinti a pert, hogy a gyerekem édesanyja jelenleg munkanélküli, és csak szociális segélyt kap? Jelenleg a Bíróságtól jött egy levél, hogy ideiglenesen felfüggesztik a gyerektartást, azaz tőlem levonják, de neki nem utalják, a per végéig. Ekkor a volt nejem nehéz anyagi helyzetére hivatkozva kérte a felfüggesztés eltörlését, amit a bíróság elutasított. A volt nejem olyan három évet ha dolgozott a 20 év alatt összesen nem igazán áll közel hozzá a munka, már 10 éve van élettársa. De ezt ha nem muszáj akkor a bíróságon nem mondanám, nem lejárató kampányt tervezek, csak ha ez miatt nem szüntetik meg akkor fellebbezek, hogy alig dolgozott valamit életében.
2014. máj. 28. 13:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve mikor megjött a kereset levél a bíróságtól akkor bele volt írva, hogy az alperesnek a volt nejemnek elő kell adni a védekezés alapjaként a tényeket 15 napon belül,a következő levélben az áll, hogy az alperes a felperes által elmondottakat nem vitatta. Azaz egyetértett a keresetlevéllel elfogadta az érdemtelenséget, csak az igazság szerepelt a keresetlevélben.
2014. máj. 28. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
18 éves elmúlt, ha nem tanul nappalin akkor nem jár se gyerektartás se rokontartás. Ehhez nem kell semmi indok tőled, nem jogoslut már rá.
2014. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Ma volt a tárgyalás, nagyon hamar lezajlott, megszüntették a gyerektartást!
2014. jún. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!