Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerdán halt meg valaki aki...

Szerdán halt meg valaki aki nagyon fontos volt nekem. Mit tehetek, mert elviselhetetlenül fáj?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 hete veszítettük el a lányom keresztapját, most mondhatom, hogy vmivel jobb. Részvétem!
2014. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs erre gyógyszer, nincs erre fájdalomcsillapító, a gyász folyamatát végig kell élni, hogy feldolgozhassuk.

Idővel kevésbé fog fájni, és elmúlik, de sajnos ez sokáig tart.

Őszintén sajnálom, együttérzek veled.

2014. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Őszinte részvétem, ezen csak az idő tud segíteni, illetve, ha kibeszéled magadból. Ne hagyd, hogy felemésszen.
2014. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne zárkózz be, menj emberek közé, menj dolgozni, akkor is fáj, de eltereli a figyelmedet. Én is ezt tettem.
2014. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tenni sokat nem tudsz. Pihend ki magad, menj szabadságra, ha teheted. Sírd ki magad és gyászolj. Csak az idő segít...


Őszinte részvétem.

2014. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer majd újra találkozni fogtok. Erre gondolj.

Valaki most már Téged is várni fog odaát...


Sírj. Emlékezz. Gyászolj. Ez az út az elengedéshez. Egyszer mindannyian elmegyünk, és az elválás sajnos az életünk része...

2014. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hete halt meg édesapám,a lehető legborzasztóbb módon. Semmit ,és azt sem fogom mondani ,hogy az idő megoldja. gyászolj úgy ahogy neked jól esik.
2014. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve veszítettem el a legjobb barátomat,a másik felemet...egyet javasolhatok,ne nyomd el magadba a fájdalmat..ha hiányzik nézd meg a képét..sírd ki magad,beszélj róla..én elnyomtam " erős vagyok" alapon és most jön ki rajtam a fájdalom,sokkal nehezebb igy,most is ugy hiányzik mintha tegnap ment volna el..részvétem
2014. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Őszinte részvétem.

Ne zárkózz el, és mondd el a rokonaidnak és barátaidnak, hogy hiányzik, emlékezz rá, és gondolj emlékekre amikben ő is szerepel. Ha sírni kell sírj. Írj egy üzenetet amit neki szánsz, olvasd fel majd gyújtsd meg.

Én a nagymamámnak egyszer írtam egy levelet amikor meghalt, felolvastam aztán meggyújtottam. Két nappal később találkoztam vele.

Az álmomban.

2014. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ezeken a szakaszokon végig fogsz haladni.


1. "Nem, nem vesztettem el."

Az első szakasz a tagadás. Még nem lehet elképzelni a valóságot. Az Ember védekezik a túlságosan erős érzések ellen. Nem akarja megélni, nem akarja látni, hallani, megérteni a helyzetet.


2. "A fenébe! Miért hagyott el? Nem volt joga hozzá."

Megjelenik a harag. Tiltakozás az elkerülhetetlen ellen. Vádolsz mindent és mindenkit... vagy önmagad ellen fordítod a haragodat és bűntudatot érzel.

Amikor egy kötelék elszakad, arra törekszünk, hogy helyreállítsuk.


3. "Kegyelem, Istenem, add vissza..."

Elkezdesz alkudozni. Még ha nem is vagy hívő, fogadalmakat teszel.

A valóságot túlságosan nehéz elfogadni, a veszteség talán még nem elkerülhetetlen. Mindent meg kell próbálni.


4. "Nem látom többé. Vége."

Szomorú vagy és sírsz. Észre kell térned, a bánat nem hozza vissza. Ez a depresszió szakasza. Semmi nem számít már. Levert vagy. Az energia, ami tegnap még a haragot vagy az alkudozást hajtotta, eltűnt.


5. Vége. Sajnálod, de beletörődsz.

Készen állsz tovább lépni, új kapcsolatokat kötni. A gyász elvégezte munkáját.


A szomorúság természetes emóció valaki elvesztésével, vagy a csalódással szemben. Egy kudarc, egy gyász, egy költözés, egy olyan helyzet, mely felébreszti bennünk azt az érzést, hogy nem szeretnek... A szomorúság színei sokfélék lehetnek: nosztalgia, elbátortalanodás, zavar, kétségbeesés...

Az elkeseredést az váltja ki, hogy meg kell hajolnunk egy elkerülhetetlen kényszer előtt. Ez a gyász reakciója. Nem változtathatunk smmit. Tehetetlenek vagyunk, nem marad más, mint sírni. Mindenfelől összeszorítanak. Legszívesebben nem is léteznénk többé.

A szomorúság nem azonos a depresszióval. A depresszió a gyász kudarcát jelenti.

2014. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!