Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ezzel bármit tenni?

Lehet ezzel bármit tenni?

Figyelt kérdés

A történet háttere: a férjemmel röviddel a válása után ismerkedtünk meg. Egy közös gyereke van az exnejével, a lány akkor volt kiskamasz. Amikor az ex tudomást szerzett rólam, azonnal hadjáratot indított ellenem/ellenünk, főleg a lányt igyekezett ellenem hangolni.

Szerencsére ő már nem volt annyira befolyásolható korban, jó lett a kapcsolatunk. De félt az anyjától, aki jellemzően telefonon ordítva alkalmazott lelki terrort, ha épp nálunk volt a lány.

Mivel én nem reagáltam az ex felém irányuló támadásaira, az évek alatt "lekopott" rólam, rólunk. Az utóbbi időben fel is lélegeztünk, hogy vége ezeknek a balhéknak.


A lány most már a huszas évei elején jár, nemrég született meg a férjemmel közös gyerekünk.

A lánya is nagyon örült neki, örömmel jött látogatni. Már az első látogatásnál ismét előadta az anyja a telefonon érzelmi zsarolós jelenetet. Ha bármikor felmerül, hogy átjönne babázni, azonnal manipulálni kezdi.

A lány a mai napig fél tőle (Gondolom belenevelte ezt a félelmet, tudjátok, az elefánt története a karóhoz láncolással...). Emiatt fél átjönni hozzánk, de ahhoz sincs bátorsága, hogy mondjuk ezt eltitkolja az anyja elől.

Félig az anyjával, félig a barátjával lakik.


Mi nagyon örülnénk neki, ha jó kapcsolat alakulna ki közte és a baba közt, hiába nem lesz klasszikus testvéri kapcsolat köztük a nagy korkülönbség miatt. De jelenleg az anyja elég csúnyán megbombázza ezt.

Gyakorlatilag olyan, mintha féltékeny lenne a babára, hogy most a baba "érdekesebb, cukibb", mint ő.


2014. jún. 10. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen lehet. A lánynak kell mielőbb kiszakítania magát az anyja szorításából, terrorjából. Különben az ő élete is ugyanúgy vakvágányra fut, mint az anyjáé. Utána aztán már nyugodtan találkozhat bárkivel, ha akar babázik nálatok.
2014. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnek teljesen igaza van. A lánynak kell megtanulnia nemet mondani az anyjának, külöben soha nem fog változni a helyzet. Édesanyámat az anyja (mamám) még mindig úgy irányítja, mintha 5 éves lenne. Ez azért van, mert soha nem mondott ellen, mert belenevelte. Csak sajnos a mamám nagyon is visszaél a helyzetével.
2014. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lány már gyakorlatilag felnőtt nő önálló élettel és akarattal.Ha úgy is viselkedik,tehát ha a sarkára áll,megmondja anyunak,hogy bocs anya,hagyd élni az életemet,mert felnőtt vagyok,akkor le fog szállni róla.Ez a lányon múlik.
2014. jún. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mi nagyon örülnénk neki, ha jó kapcsolat alakulna ki közte és a baba közt, hiába nem lesz klasszikus testvéri kapcsolat köztük a nagy korkülönbség miatt."


De, kialakulhat. Köztem és nővérem (féltesó,de mi nem így éljük meg) közt is 16 év van, és felhőtlen a testvéri kapcsolatunk. Nálunk az én anyukám részéről nem volt felhőtlen a viszony, mert nem örült neki, hogy egy kamasz lány is "járt a csomaghoz". Elég csúnyán viselkedett a testvéremmel, de ez a mi viszonyunkat nem rontotta el. Most, hogy már én is felnőtt vagyok, semmi nem árnyékolhatja be a testvéri kapcsolatunkat.


Ha férjed lánya is ragaszkodik a húgához, mint az én tesóm, hozzám, akkor ő is túl fog lépni az anyja hisztijén.

2014. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!