Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán ez már alkoholizmus?...

Talán ez már alkoholizmus? Tudok én bármit tenni? Megőrülök. Segítséget kérek.

Figyelt kérdés

A szüleim házassága nem a legjobb. Régen gyakoriak voltak az üvöltözések, nagy veszekedések, lelki terror, egymáshoz nem szólás hetekig. Ilyenkor apám hozzánk sem szólt, minket is mindenért büntetett, már ha anyával nem volt jó a kapcsolata, vagy bármi baja volt, annak mi (gyerekek) is megittuk a levét. Volt, hogy megütött, de inkább ütött volna többet, mint hogy nem szól hozzánk, hozzám, és totálisan levegőnek néz, és ha sírtam, bármit tettem is keresztülnézett rajtam, borzasztó volt a közönye. Többnyire ok nélkül kattant be valami miatt, és jött a borzasztó csend. Évente többször volt ilyen, és mindig bűntudatom volt, hogy mi rosszat tettem ami ilyen büntetést érdemel. Nem is olyan rég jöttem rá, hogy felesleges a bűntudat, és meg tudom védeni magam valahogy lelkileg. De nem is ez a lényeg, hanem ez csak az előzmény. Mert azóta lettek jobbak ezek a dolgok, mióta apám iszik, lehet, hogy furcsán hangzik. Ilyenkor is vulgáris és agresszív, vagy éppen totál közönyös és elutasító, de nem olyan mértékben. Valahogy oldódik az alkoholban ez az őrülete, nem tudom. Amúgy eszméletlen jól keres, megbecsült ember a szakmájában, nem akarom leírni, mit dolgozik, de emberekkel, és elismert. Sokat tanult, mire ide jutott a nulláról és ez tiszteletre méltó, de a gyerekein kívül senki nem tudja, hogy mennyit iszik. Saját bevallása szerint napi egy-két pohár minőségi vörösbort, de a valóságban az egy-két üveg, amibe sajnos egy éve anyám is besegít. Apám már vagy 3 éve issza napi szinten ezt a mennyiséget, de hétvégén a dupláját, mondjuk egy átlagos hétvége alatt elfogy 5-6 üveg bor, ami 70%-ban benne landol. A 30 anyámban. De a napi 2 üveg is átlagos. És ezzel védekezik, hogy napi 1-2 pohár az egészséges, és hogy ő nem kannás sz@rt iszik, hanem drága jó borokat. Utálom, hogy ha meg is akar ölelni (ami ritka, és maga az a tény hogy megölel is valamiféle ellenérzéssel tölt el, nem szeretem ha ilyen), folyton bűzlik az alkoholtól, és bármiről okoskodik, azt is az ittas emberek hangsúlyával teszi, és kötőszóként használ trágár szavakat és minden poénjából süt a perverz szexualitás, néha komolyan undorodom tőle, hogy ő az apám. Szóval az első kérdésem, hogy ennyi mennyiségű ital szerintetek egészséges e még. Szerintem annyira nem, legalábbis nem tudom, hogy lehet heti szinten min 15 liter bort meginni. Ha másnapos, akkor is issza. A munkájában nem akadályozza, mert ittasan is kiemelkedően okoskodik, meg tekintélyt parancsoló a megjelenése a drága ruháiban. Anyámat is féltem, mert mondom, majd 1 éve ő is partner az ivásban, de lehet, hogy több is. Nála mondjuk egyelőre tényleg napi 3-4 pohár amit megiszik, talán néha egy egész üveg, de hétvégén azért ő sem rest és issza. Akármilyenek is, de szeretem őket, és beleőrülnék ha mondjuk nem látnák az unokáikat, mert éveken keresztül mérgezték magukat, és én láttam, de nem tudtam semmit tenni olyan eszméletlenül rossz a tehetetlenség. Hiába mondom hogy ne igyon ennyit, nem érdekli. Az elvonó sem jöhet szóba, mert befolyásos ember lévén derogálna neki nagyon hogy ilyen helyre menjen, hát még hogy fel sem fogja hogy amit ő napi 1-2 pohárnak vél az a valóságban 1-2 üveg. Ha rászólok akkor is ezzel takarózik. Kérlek, annyira nagyon kétésgbe vagyok esve, és őrlődőm a tehetetlenségtől, mit csináljak? Komolyan, tudok bármit csinálni? Utálom ezt a helyzetet. Tényleg szeretnék egy kis lelki támogatást kapni és meglátásokat érett emberektől.

Egy elkeseredett 18 éves lány, és a kishúga.


2011. aug. 12. 09:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Senki sem segít?
2011. aug. 12. 09:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy alkoholistán nem lehet segíteni, amíg ő nem ismeri el, hogy az.
2011. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sokat tehetsz, sajnos, amíg ők nem látják be, hogy az alkohol rabjai, addig nem!
2011. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívből együttérzek Veletek.


Az egyik gyerekkori barátnőmnek is alkoholista volt az apja. Befolyásos ember, ügyvéd amúgy. Utóbb derült ki, hogy ha ivott, rendszeresen megerőszakolta a tizenéves kislányt.

Későn tudtuk meg (idősebb voltam a lánynál pár évvel) - öngyilkos lett 19 éves korában.


Nem tudom, miért írtam le most ezt, csak jó volt kiírni magamból, mert azóta (6 éve) is szörnyen érzem magam, ha rágondolok.


Amit most elmondtál-leírtál, mondd el Anyukádnak. Ő talán még kezelhetőbb, visszafordítható lenne... Akár megmutathatod neki a kérdést és a válaszokat is.

De sajnos sokat nem tehetsz. Mivel a húgod még kiskorú - gondolom legalábbis - miatta lehetne a gyermekvédelmet felkeresni, de hogy annak milyen vége lehet (kényszeríthetik-e Apukádat elvonóra, illetve nem az lesz-e belőle, hogy a húgod elviszik tőletek...), nem tudom.


Kitartás, lánykák, mostmár ne adjátok fel, hamarosan felnőttek lesztek, és talán meg tudtok szabadulni onnan! Sajnos ez Apudon nem fog segíteni, de tudod, ő felnőtt ember, és maga dönt arról, mit tesz... Még ha rosszul, akkor is. :(

2011. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudunk.

Igen ez mar alkoholizmus. De nem tudunk rajtad segiteni, mert a te megoldasod az, hogy elmesz abbol a kozegbol, de a hugod miatt nem fogod megtenni.

Parom apja is ilyen volt, megbecsult, gazdag ember, aztan elinddult ezen a lejton... tiz ev mulva egy köszegeny, megkeseredett rongy lett.

A pozicioban levo alkoholstakra nem lehet hatni, hiszen "minden ugy jo, ahogy csinaljak, hiszen a sikereik is ezt mutatjak".

(Es ne hidd, hogy a munkajaban nem akadalyozza - mindenkinek vannak rosszakartoi, akik nyitott szemmel jarnak, es ha kell lecsapnak.)

Es a legrosszabb forgatokonyv szerint, mikor ez megtortenik, a csaladjan fog kompenzalni, talan pont ugy, azon a modon, amitol felsz...

De hiaba tudom mindezt (es tudod te is, mert nem hinnem hogy nem jartal utanna) nincs megoldas, mert neki kell akarni a valtozast, de amig csak hitegeti magat, ez nem lesz meg.

Tenyleg amit tehetsz az az, hogy elmesz. Hiszen mar nagykoru vagy. Ha nem is most, de tudatosan ugy iranyitod az eleted, hogy fuggetlen lehessel. Es akkor van eselyed neked egy normalis eletre, es talan a hugodat is megvedheted...

2011. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi több üveg bor hosszútávon már semmiképp nem egészséges.

Tudod itt az a bibi, hogy most arra mész rá (meg a hozzászólók többsége sem lát tovább), hogy az alkohol az eredeti probléma és azt kell megszüntetni. Pedig ahogy olvasom a kérdésed elejét, anyukád esetében az ivást egy nagyon nagy lelki teher okozza, amit apukád viselkedése váltott ki belőle. Ő még talán nem alkoholista, csak a feszültségét akarja oldani, de ha így halad, könnyen elveszítheti a kontrollt.

Ha ennyire rossz a házassága, már régen ki kellett volna lépnie belőle. Én biztos nem maradnék egy olyan ember mellett, aki úgy bánik a gyerekeimmel, mint ahogy azt apukádról írtad.

Apukáddal nem hinném, hogy tudtok mit kezdeni, anyukáddal próbáljatok meg beszélni, hogy milyen rossz, ha ittasan látjátok, hátha még nincs minden veszve.

2011. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!