Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utasítanak el annyi...

Miért utasítanak el annyi vízumkérelmet uniós állampolgár, harmadik országbeli családtagjainak, férjeknek?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam az unió szabályozza, hogy a családoknak joguk van együtt élni. Vízum kódex kimondja, hogy az uniós állampolgárok családtagjaira más szabályok vonatkoznak, mégis, olyam, mintha nem törődnének vele. Egyáltalán ki dönt vízum ügyekben? A konzul? A BÁH? És mi alapján döntenek? Ha elutasítanak egy férj vízumát, ügyvédhez fordulhat a pár jogorvoslatért?

2014. jún. 19. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja, és indokolják az elutasítást. Mindig, minden esetben, részletesen.
2014. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
a szomszédom "szerelemből" hozzàment egy feka férfihez.majd miután 2 év után se tudta a feka idehozni a pereputtyàt, elvàltak. jo hogy van a vizum, gondolj bele mennyi bevàndorlo lenne itt. elég akik vannak most. amúgy ha felbir mutatni valamit(iskolai papir, egy magyobb összeg amiből megtud élni amig nem talál munkát) akkor azért az esetek nagy részében megkapja a vizumot. hallotam olyat is hogy 3 évig kell hàzasnak lenni és akkor kap a lány pénzt. mert minnél tovább tart a házasság annál nagyobb az esély hogy megkapja a vizumot.
2014. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Azt, hogy részletesen megindokolnák, még sosem hallottam senkitől, mégha kellene is indoklás.


Azzal én is egyetértek maximálisan, hogy vizsgáljanak ki, nézzenek meg mindent, de jó lenne valami logikát találni benne. Sok vegyes házasságot magam körül, vannak, akik elsőre megkapták a vízumot, úgy, hogy nem sok mindent tudtak felmutatni, vannak, akik sokadjára kapták meg és vannak, akik évek óta próbálkoznak és nem értik mi a baj, mert a hatóságok nem közlik velük. Persze mindenki a saját helyzetét ismeri a legjobban, talán ők maguk tudják az okokat. Mindenesetre tapasztalataim szerint, a sok ellenőrzés ellenére is sok szélhámos kerül be az országba és sok ártatlan pár is áldozatul esik ennek a logikátlan rendszernek.

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy tud-e valaki valami olyan törvényt, amire hivatkozva meg lehetne mondjuk ügyvéd által támadni egy elutasított vízumkérelmet, ha azt a pár jogtalannak érzi.

2014. jún. 20. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!