Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem német, én magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem német, én magyar állampolgár vagyok, és egy harmadik országban élünk. Másfél év után elválunk, gyerek nincs. Hol érdemes elindítani a válópert, és mennyi időbe telne ennek lebonyolítása? Magyar vagy német jog szerint történik a válóper?

Figyelt kérdés
Németországban esküdtünk, az esküvőt anno Magyarországon honosítottam. A lehető leggyorsabb és leginkább komplikáció-mentesebb megoldást keresem... köszönöm a segítséget.
2009. febr. 20. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemetorszagban is, es Magyarorszagon is, valamint a 3. orszagban is elvalhatsz. Talan erdemesebb ott lebonyolitanod, ahol eltek, hiszen mindenhol szukseg van ilyen-olyan papirokra, targyalasra menni.

En ott valnek, ahol elunk, hiszen ott keznel van minden szukseges papir, es mindketten ti is a ferjeddel.

Hiaba konnyebb esetleg Magyarorszagon a valas, ha pl. Angliaban eltek, onnan haza kellene jonni parszor a targyalasra. Nekem ez a velemenyem, de kivancsi vagyok mas mit ir.

Esetleg kerdezd meg az euvonal.hu-n mi a valas menete az orszagokban, amik titeket erintenek.

2009. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elindíthatod ott is ahol éltek, de gondold meg és járj utána, mert nagyon sok papírmunkát és időt spórolhatsz meg magadnak. Hol éltek?
2009. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én törvényileg nem tudom hol válhattok el.

viszont ami tuti hogy annak az ország nyelvén kell beadni minden papírt amelyikben váltok. vagy is ha ahol most élek nem német és nem magyar (ugye a honosítatásnál megtörténik a hivatalos fordítás is) akkor nagyon sokba kerülne a fordítás erre a harmadik nyelvre. Ha van lehetöség és megegyeztetek mindenben akkor németország talán annyibol kölcségkímélöbb hogy már minden papirod arra a nyelvre egyszer le lett fordítva igaz magyarra is. legegyszerübb ilyen esetben egy ügyvédet megbízni ha van lehetöség magyarországon vagy németországba aki mindkettötket képvisel (ha közös a megegyezés) . így csak a tárgyalásra kell oda utaznotok.

2009. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az osszes reakciot. Jelenleg Hollandiaban tartozkodunk, Nemetorszag tunik akkor a legkomplikaciomentesebb megoldasnak.


Szeretnem meg megkerdezni, kozos megegyezes eseten mennyi idobe telne a procedura? Illetve, mi lenne a "legrosszabb/leghosszabb" verzio? Nagyon koszonom.

2009. febr. 22. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!