Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Hogyan...

Mit kellene tennem? Hogyan változhatnék meg? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Úgy érzem nagyon lemaradtam tanulásban is és emberi kapcsolatokban is a kortársaimhoz képest. Idén végeztem a gimnáziummal, 18 éves lány vagyok. Az érettségieim közepesek lettek, mindenki jobbat várt tőlem(tanárok,család,barátok)és én is magamtól.Főtantárgyak közül egyedül a magyar lett jó. Pedig viszonylag sokat tanultam. Nem fognak felvenni egyetemre, pedig mindenképp szeretnék tobább tanulni. Akár halasztok 1 évet és újraérettségizem, vagy inkább 1 tárgyból emeltezem. De vajon ez jó ötlet?

Másik probléma: nincs testvérem, kevés barátom van és kevés rokonom. A rokonaimmal sem valami jó a kapcsolatom. Ritkán vannak programjaim, sokat vagyok egyedül. Nem jött össze párkapcsolat a fiúval, aki nekem tetszett, mással viszont nem szeretnék. Úgy érzem megrekedtem. A legtöbb osztálytársam ugyanonnan indult mint én, és 11. osztályban is ugyanott tartott. Erre most... nagyon jól leérettségiztek és bulizgatnak a széles baráti körükkel. Szomorú vagyok, ha arra gondolok,hogy én is itt tarthatnék. Helyette nem tudom mit kezdjek magammal nyáron, fáradt vagyok és kimerült. Ősztől pedig... inkább bele se gondolok.



2014. jún. 20. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Én is így vagyok csak engem kezd megölni ez a helyzet
2014. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem is. Azt kihagytam,hogy kevés az önbizalmam. Szerencsétlen vagyok és zárkózott. Csak azt szeretem magamban,hogy szép vagyok és megértő másokkal. Felesleges embernek érzem magam. Igazából sosem találtam a helyemet, csak eddig ugye adott volt, szülők mellett és az iskolában. A felszín alatti dolgok nem látszódtak mások számára.
2014. jún. 20. 11:10
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen vagyok így. Nagyon le vagyok maradva, el is vagyok keseredve.


Érettségizz 1-2 tárgyból újra, akár ősszel.

2014. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az őszi érettségi egész jó lenne, csak félév halasztás nem lenne vészes. Viszont nincs keresztfélév sehol, ahová jelentkeznék. 1 évet muszáj lesz halasztanom, de még ez is jobb, mintha feladnám az egészet. Csak mi legyen ez alatt az 1 év alatt?

A kapcsolataimmal mit tegyek?

2014. jún. 20. 11:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad hogy nincsenek kapcsolataid...

Új osztályba kerülsz,lehet új emberekkel ismerkedni,no para!

Na meg egy fiúval akarsz csak lenni...nagy ügy,majd lesznek még bőven.De az is elképzelhető hogy fiúknál túl magasra teszed a mércét...Tudod nem a külsőségek a fontosak,mert attól nem leszel soha boldogabb.Szóval nyugodtan adj esélyt más fiúknak is,sosem tudhatod hogy mi az amit kihagysz.

2014. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj el külföldre önkéntesnek!

Megtanulsz egy idegen nyelvet, hasznosan töltöd az időd, később az önéletrajzodban is jól fog mutatni, ráadásul új emberekkel ismerkedhetsz meg, akiknek semmiféle előítéleteik nincsenek rólad, köztük talán könnyebb lesz megnyílnod.

2014. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Közepes érettségivel hogy akarsz továbbtanulni egyetemen?

Menj el dolgozni, járj egy egyszerű tanfolyamra, tanulj nyelvet.

2014. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából 2 barátnőm van és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány haverom. Bár, a haverok szerintem így gimi után nem maradnak meg sokáig.

Egy új csoportba csak ha minden jólmegy, akkor egyetemen kerülök azaz 1 év múlva. Az még sok idő. :(( Új fiúnak előbb-utóbb adok esélyt, de mostanában nem menne.

Ősztől tanulnom kell érettségikre és közbe max. alkalmi munkák, 4 órás munkák. Külföldre max. egyetem után mehetek, ha akarok. Úgy érzem mindennek vége, ha jövőre nem vesznek fel. Addig pedig magány és tanulás.

2014. jún. 20. 11:46
 9/15 A kérdező kommentje:

Közepes érettségikkel sehogy, ezért szeretnék 1 év múlva újra érettségizni.

Tudod, hogy számolják az egyetemeken a felvételi pontokat? Van egy olyan lehetőség,hogy 2 olyan érettségiből számolják ki, amik szükséges az adott szakhoz. A magyar érettségimet beszámíthatják, emellé kéne jövőre egy nagyon jó érettségi, vagy egy közepesen jó emelt szintű érettségi.

2014. jún. 20. 11:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Most nyáron sokat tanulsz, leérettségizel szeptemberben, és én a helyedbe egy hasonló intézménynél jelentkeznék:


[link]

[link]

[link]

[link]

Mint önkéntes. Ezek a szervezetek non profitok, mivel önkénteskedés, fizetésed nem lenne, a szükséges ellátmányt adják, de:


Új embereket és kultúrát ismersz meg,

új nyelveket tanulhatsz,

extrém jól mutat az önéletrajzodban,

segítesz másokon, megtanulod értékelni azt amid van.



Ha meglátod, hogy élnek Afrikai, Indiai gyerekek, rögtön nem leszel úgy elkeseredve.

2014. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!