Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért baj az ha idősebb a...

Mért baj az ha idősebb a párom mint én? Mármint ezt kifejtem bővebben?

Figyelt kérdés
Szóval most 18 vagyok Ő meg 30, 3 éve vagyunk együtt nagyon szeretem és Ő is engem, nemrég költöztünk össze, most munkát keresek 1000el:D amúgy a kérdésre visszatérve ha 15 évesen teszem fel a kérdést hogy egy 27 éves barátom van akkor én hogy lehetek ilyen h.ülye és a hasonló megjegyzéseket kapnám... mért nem lehet elhinni hogy nem mindenkiben van az hogy kihasználja a lányokat, most 18 évesen sem bántam meg hogy vele vagyok, nagyon szeretem:)) Régebben kaptam megjegyzést ismerősöktől hogy csak kihasznál, de mégsem így van, most azért gürizik napi 12-16 órát, hogy legyen mit enni, én meg keresgélek melót, de egyenlőre nem jött értesítés:/ szóval akkor valóban kihasznál, úgy hogy velem van 3 éve és most Ő tart el? (aminek nagyon nem örülök, de keresek melót és örülnék már neki ha hívnának valahonnan)...
2011. ápr. 15. 17:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezzel semmi problema nincs. Aki leszol, az csak azert teszi, mert csak igy tud beled kotni. Mindenkirol beszelnek. Ha veled egykoru lenne vagy fiatalabb, akkor azt mondanak, hogy nem eleg erett hozzad. Ha pedig te fiatalabb korodban szeretnel csaladot alapitani, ez a legidealisabb helyzet, hisz o is addigra beerik es az anyagi alapok is jobban meglesznek, mint egy 20 evessel.
2011. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

szerintem nem hasnál ki

persze tuti most majd jön egy két negatív hozzászóló, de egy pasi nem pazarolna el ennyi időt pláne ennyi idősen ha nem gondolná komolyan

itt max abból lehet probléma, hogy rájössz hogy nem élted még ki magad, nem volt más barátod

persze az is lehet, hogy te nem olyan vagy

nyugi, én is megkapom jóóópár ismerősömtől hogy jaj majd szétmegyek a barátommal (3 éve vagyunk együtt, 21 éves vagyok, első kapcsolat) mert az első kapcsolatnak mindig szét kell mennie

én hiaszek benne hogy nem megyünk szét

ne foglalkozz másokkal

ha nektek jó akkor legyetek boldogok!!!

2011. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
nem baj,de azt remélem azért te is elismered,hogy ha a 15 éves lányodat egy 27 éves csábitgatná,jobban aggódnál érte mintha egy korabeli fiúval találkozgatna. Amig kiskorú valaki,addig a szülei felelnek érte,igy természetesen féltik,főleg ha lány. A 15 évesek meg nem a megfontoltságúkról hiresek,szoval ilyen szempontból érthető volt az aggodalmuk.
2011. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hangzik a legbiztonságosabbnak, hogy az ő korában vért kell izzadnia a betevőért.
2011. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább attól félek, hogy te fogsz megváltozni huszonévesen, és gallyra vágod őt, aki úgy tűnik 1000L csak rád koncentrál.
2011. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én vele szeretnék lenni mindig:) Nagyon szeretem:) amúgy az hogy 12-16 órát dolgozik az azért van mert ételt szállít (mivel előző munkahelyét elvesztette, és azóta nem talál normális 8 órás melót ahol keres 150ezer körül:/) és abból a 150ezerből a kocsira is kell költeni mert napi 12 óra használat miatt elég sok kopó alkatrész van rajta:D és nemrég hoztunk el menhelyről egy kutyust a másik mellé őket is el kell tartani meg rezsit fizetni a kocsi biztosítás meg ilyenek meg persze ennünk kell:D rájöttem hogy nem mindig elég ennyi pénz főleg a benzinárak mellett mert naponta 4000 elmegy benzinre is amit persze nem a cég áll de mondjuk a jattból talán visszajön:) amúgy meg pl azt megérteném ha 13 éves lányt féltenek egy idősebbtől meg Őt kioktatják hogy ne menjen bele de a párom mindig is normális volt a szüleimmel is tisztelettudóan viselkedett:)
2011. ápr. 15. 18:17
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez miért lenne baj?

Én is 15 évesen jöttem össze a nálam 10 évvel idősebb Párommal:) Eleinte mindenki mondta, hogy csak kihasznál, én meg egy naiv ... vagyok, meg hasonlók, de nem érdekeltek mások véleményei. Amikor az ismerőseim, osztálytársaim szerelmi élete (velük egykorúakkal) romokban hever, akkor jönnek rá, hogy inkább én döntöttem helyesen:)

Amúgy szerintem ezek a plusz évek sok jót jelentenek a kapcsolatban, pl. megóv Téged attól, amibe ő már egyszer "belefutott", és számíthatsz rá mindenben.

2011. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 xStefix ***** válasza:
83%

Sok szempontból más (lehet) az értékrend 18 ill. 30 évesen: én ezt látom a legnagyobb gondnak, ha épp gond.

Egyetértek azzal a véleménnyel is, hogy pl. a következő évtizedben még sok minden történhet veled (és persze a pároddal is), nem lehet előre tudni, mi lesz majd akkor. Én pl. évszázadokra vagyok már az érettségis önmagamtól, pedig akkor se voltam felelőtlen és hasonlók. De annyit tanultam és változtam az elmúlt 10 év (történései) alatt, amennyire nem is gondoltam volna. Jelesül anno eljegyzést bontottam az első barátommal, akivel 18 éves korom óta voltam együtt, 5 év után.

Nem mondom, hogy a korkülönbség a minden, mert számtalan ellentétes példát tudok én is - de ettől függetlenül általában azt gondolom, hogy az egyre nagyobb korkülönbség egyre kevésbé szerencsés.


De azt nem lehet tudni, hogy nálatok így van-e, hogy van; ha nem és minden passzol, az szuper.

2011. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baj! Ne mas mondja neked meg, hogy kivel legyel.
2011. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Én nem szoktam beleütni az orrom mások dolgába, sőt nem foglalkozom senkivel, csak magammal meg a családommal. Ha látok egy hozzátok hasonló párt, nem szoktam ítélkezni, rosszat gondolkozni. (Már csak a beállítottságom miatt sincsenek előítéleteim)

Én nem tudnék egy nálam 8-10-20 (stb) évvel idősebb partnerrel élni. De mások tudnak. Ennyi.

Sok ember szerint ez apakomplexus. De ne foglalkozz velük. Te boldog vagy, jól érzed magad. Mit számít mások véleménye?

2011. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!