Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol jelentsem, ha egy júliusba...

Hol jelentsem, ha egy júliusban,12éves gyerek dohányzik, alkoholt iszik? A családot figyeli a gyámhatóság, de a családgondozó gyesen van, azóta keresték őket többször, de nem nyitnak ajtót a gyámhatóság megelékszik annyival h nincsenek otthon?

Figyelt kérdés
az új családgondozó nem foglalkozik velük.a gyerek napi egy doboz cigit elszív,bort iszik.bizonyítható valahogy?apuka azzal fenyegetőzik h megöli azt aki miatt elviszik a gyereket...sos
2014. jún. 21. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Maradj ki belőle! Sajnos, de amit írsz, az alapján jobban jársz.
2014. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem hagyd békén a cigányokat, mert a végén te fogsz rosszul járni. Lehet, hogy az apuka nemcsak fenyegetőzik. Ha elveszik tőlük a gyereket, akkor nem fognak segélyt kapni, és hirtelen haragjukban bármire képesek lehetnek. Aztán ki tudja, hogy utána megbüntetik-e? Egy szó, mint száz: ha nem közvetlen ismerőseid maradj ki belőle!
2014. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
körberöhögnének, akármilyen bizonyítékot mutatsz fel ....
2014. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Cigányok, nem?Akkor meg örülj neki, hadd csinálja, legalább hamarabb elviszi valami betegség.
2014. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
közvetlen ismerőseim de a gyerek miatt keresi őket a gyámhatóság,de mindig elég nekik annyi h nincs otthon senki...vérvétel kimutassa h dohányzik?nemtudom mit csináljak...
2014. jún. 21. 19:05
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor ne jelentsem a gyámhatóságnál????
2014. jún. 21. 19:12
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

te nyomorult, foglalkozza sajat dolgoddal, hanyan kiptrobaltuk a cigit annyi idosen...

sot akkor mar bele bele kortyolhattunk az italba is, remelem kiderul, ha miattad viszik el!

aztan megadjak neked ami jar!

2014. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
családgondozó a gyermekjólétitől megy, nem a gyámügytől. Ahogy látom, nem igen vagy otthon a témában.
2014. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nemcsak szó szerint kell venni a kérdést, hanem azt érdemes nézni, ami mögötte van. Szerintem az a lényeg, hogy van-e bántalmazás is e mögött a jelenség mögött, vagy nincs különösebb erőszak és szélsőséges elhanyagolás a háttérben. Azt, hogy milyen jel utal bántalmazásra, és milyen nem, arra pedig hozzáértő embernek ,,szeme van'', sajnos én egyáltalán nem értek hozzá.


Olvasás alapján nem tudom, azért ilyen-e a gyerek, mert el van-e hanyagolva (esetleg bántalmazva), vagy azért, mert a szüleinek a munka mellett semmi erejük nincs a jelenlétre (de amúgy nem bántják). Első olvasásra talán az zavar, hogy ha halállal fenyegetőznek valahol (kifelé), akkor ott vajon van-e más formában is erőszak (tehát családon belül)?


Szóval ilyen szempontból teljesen érthető és természetes a kérdés: ismerős gyereket ha szeret az ember, aggódik érte, akkor nyilván eszébe jut az ilyesféle kérdés, nem történik-e valami nagyon rossz dolog otthon a háttérben.


Ha meg már biztos lennék benne, hogy bántalmazás is van, akkor bejelenteném. Ha nem lennék biztos benne, hogy bántalmazás is van, akkor bizonytalan lennék, és akkor inkább az érdekelne, mit tud tenni a hatóság az elvételen kívül még (van-e valami észszerű figyelési, figyelmeztetési, együttműködési lehetőség).


Egy ideig kimutatható a szénmonoxidtartalom a vérből vagy a kilélegzett levegőből, úgy tudom. De a dohányzás mellett inkább a gyerek olyan egyéb viselkedése érdekelne, ami bántalmazásra utal, vagy nagyon súlyos elhanyagolásra.


Az elhanyagolás és az esetleges bántalmazás mértékétől függ, mit tennék. Ha nem ismerném jól a gyereket személyesen, és így nem tudnám biztosan, hogy bántják vagy súlyosan elhanyagolják, akkor nem tudnék dönteni, és ezért azt tenném, hogy név említése nélkül először gyerekpszichológussal beszélnék.



Először gyerekpszichológussal beszélnék, mert főleg az érdekelne engem, hogy vannak-e olyan árulkodó jelek, amik súlyos titkokra utalnak a háttérben. A szakemberek ezt jobban felismerik, mert ők olyan jeleket is felismernek, amikről én soha nem is gondolnék, hogy számít. Szóval lehet, hogy ha aegy gyerekekhez értő szakemberrel tudnék beszélgetni erről előbb, először nevek említése nélkül, akkor ő vissza tudna kérdezni, hogy a dohányzás mellett láttam-e még más furcsaságokat is a gyereken, egyéb fontos jeleket. És ha erre meg tényleg beugrana nekem, hogy jé tényleg a gyerek valóban pont éppolyan szempontokból is mutat furcsaságokat, amikre a szakember visszakérdezett, akkor már előrébb lennék ezzel, jobban tudnék dönteni. Engem mindenképp az érdekelne legelsősorban, hogy van-e bántalmazás.


Ha meg nem lenne erre az előzetes kérdezősködésre pénzem, akkor meg megpróbálnék ingyenes tanácsadó szolgálatoktól tanácsot kérni:


[link]

[link]


Ha a bejelentés mellett döntenék végül, de félnék a bosszútól, akkor a bejelentési időponttal talán megvárnám a suliidőt, akkor sok ember közt mozog a gyerek, nehezebb lenyomozni, nehezebb kapásból egy emberre rákövetkeztetni, ki lehetett az. Főleg ha ha a gyerek egyéb szempontból is furcsán viselkedik.

2014. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Magad dolgával törődj...
2014. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!