Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás lefolytatá...

Hagyatéki tárgyalás lefolytatására mennyi a határidő?

Figyelt kérdés
Apukám 8 hónapja, Anyukám 6 hónapja haltak meg. Azóta várunk a hagyatéki eljárásra. Mivel még nincs meg a végzés nem tudunk számlákat fizetni, hivatalos helyen eljárni. Teljesen el vagyunk lehetetlenítve. Hol lehet panaszt tenni???? Vagy ez a 8 és 6 hónap normális???? Ti mennyi idő múlva tudtátok elintézni??????

2014. jún. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
az en szuleim is szinte egyszerre haltak meg... mi elore felkeszultunk es meg eletukben , egyutt minden elinteztunk ugyvednel, nem maradt semmi, csak egy ures bankszamla... es kb 3 honap volt. es semmit nem fizettunk. en irtam a kozjegyzonek aki inntezte emailt, es fel is hivtam az irodat, mert mi a testveremmel kulfoldon elunk, nehezen tudtam volna hazamenni egy alairas miat... vegul csak egy levelet kaptunk a kozjegyzotol, h mivel nem maradt semmi nincs targyalas. elo korben bementem az onkormanyzatba beszelni azzal , aki az ilyesmiben illetekes, de elotte kaptam toluk vmi levet a hagyateki targyalas miatt... felhivtam apasit az onk. ban bementem, beszeltem vele, megmondta kihez, melyik kozjegyzohoz kerult az ugyunk es... amit az elejen irtam. anyu temetese novemberben volt es kb februarban megkaptuk a levelet, hogy nincs targyalas, mert nincs hagyatek.
2014. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hagyatékit valakinek el is kellene indítani.Vagy azt már megtettétek és azóta vártok?

Nálam olyan egy hónap telt el a tárgyalás és a végzés kézhezkapása között,de ez helyenként változó.

2014. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit akartok intézni? Mi nem megy?

Számlát bárki bárkinek fizethet. Senki nem köt bele abba, hogy a halott nevére érkezett.


Ki volt bent a hagyatéki leltár miatt? Ugyanannál a közjegyzőnél lesz a tárgyalás, nála lehet érdeklődni. Egyébként a 6 hónap teljesen átlagos.

2014. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a közjegyzőt. Panaszt tenni a Magyar Közjegyzői Kamaránál lehet. A neten megtalálod a kamara honlapját is.
2014. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a gyors választ, azért megnyugtató, hogy másnak sem ment gyorsabban!!!!

Igen, a hagyatéki ügyeket már réges-rég elindítottuk, sőt ezt hivatalból meg is teszik!!!!!!

Másik kommentelőnek: nem, pl. a súlyadót, biztosításokat nem tudjuk befizetni. Mivel a számlák folyószámlákat folyószámláról vonták le és azok most zárolva vannak nem tudunk lépni. A csekkekkel nincs gond. Pl. a T-mobilnál csak az örökösödési papírok bemutatásával tudunk bizonyos ügyeket intézni, van amihez elég a halotti bizonyítvány, de nem mindenhez.

2014. jún. 24. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!