Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi kapcsolatok témakörb...

A családi kapcsolatok témakörben kérdezők, kommentelők miért tartják egyre nagyobb számban fontosnak beleszőni mondandójukba hogy "én a nyugati országrészben lakom"? Jelezve, hogy a Tiszától keletebbre lakókat nem tartják egyenrangú családnak. Miért?

Figyelt kérdés

Miben más egy debreceni anyós, mint egy szombathelyi? Miért más, ha valaki Miskolcon csalja a feleségét, férjét, mintha ezt Sopronban teszi? Mitől rosszabb az az anya, apa, aki gyermekeiket Nyíregyházán neveli és nem Pécsen például?

A házas, nem házas, vallásos, nem vallásos és egyéb ilyen ellentéteket már megszokhatták a rovat felhasználói. Az általam felvetettek viszont csak most kezdenek igazán kibontakozni.



#család #családi kapcsolat #család lakhelye
2014. jún. 25. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

És azt miért fontos odaírni a végére, hogy hány hetes kismama, amikor köze sincs a témához?


Mellesleg bizony vannak eltérések egyes országrészeg között, mind mentalistásban, mind viselkedésben.


Egy sopronit vagy pécsit ne hasonlítsunk össze egy borsodi vagy nógrádi falusival! (Persze vannak kivételek, mielőtt bárki azzal jön, hogy ő bizony ismer fantasztikus borsodiakat, és szemétláda soproniakat.)

2014. jún. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Vannak különbségek szerintem is viselkedésileg. Nem biztos, hogy nagy számban, de más Pesten is lenni, mint vidéken, de Sopronban is, mint pl.: Kecskeméten, vagy Miskolcon. Persze ugyanolyan emberek, de valahol talán a szocializálódás miatt mégis kicsit mások. Persze nem mindenki, de azért meglátszik a közhangulaton. Ahogy az is, hogy a nyugati országrészben mások a munkalehetőségek, mint az ország keleti részén.
2014. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy vettem észre, hogy nyugaton teljesen más mentalitás uralkodik. Lehet rasszistázni de keleten nagyon elromásodtak az emberek. Mondom ezt úgy, hogy szabolcsi vagyok, tehát van rálátásom a dolgokra :)
2014. jún. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

1. Ennek lehetnek politikai okai

2. A Kelet-Magyarorszag sokkal rosszabb a tarsadalomban(ezt tapasztakatbol mondom)

3. Masok a munkafeltelek

4. A keleti orszagresz szegenyek

5. Nyugat-Magyarorszagon tobben is tudnak gondolkodni, mint Keleet-Magyarorszagon

2014. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
EZ nem új jelenség, évszázadok óta így van. Már a 12. század környékén a Dunát tartották választóvonalnak HUNNIA és PANNÓNIA között. ÍGy is emlegették, írták a két országrészt. Ez van. Persze, jó lenne, ha végre Pannóniává lenne az egész ország.
2014. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert más..

Még az árak is mások


Ingatlan, egyéb..


Bar ha nincs köze a kérdeshez én sem értem..

( terhesseg korát sem, persze van amikor fontos, mert azért eszi hozzá, hgy lehet emiatt érzékenyebb, és emiatt vár tanácsot)

2014. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Mert ez sok esetben egy fontos tényező...


1. Kelet-Magyarországon teljesen mások a bérek (így ha mondjuk leírja valaki, hogy nehezen jönnek ki 200.000 ft-ból ketten, akkor ugye jönnek és hülyének nézik, mert az egy "vagyon".)

2. Mások a lakhatási körülmények - Kelet-Magyarországon sajnos nagyon jellemzőek rossz állapotú, felújítatlan vályogházak, amiket pár millióért hajítanak az ember után. Emellett szintén teljesen elfogadott, ha egy család 50m2-en nyomorog együtt vagy nem hallott még mosogatógépről.

3. Más az életmód, még mindig sokkal többen tartanak pl. állatokat, mint nyugaton. Több nő is marad otthon, ahelyett hogy visszamenne dolgozni. Jobban elvárt a házasság, hagyományörzőbbek az emberek.

4. A bűnözés jelentősen nagyobb

5. A munkanélküliség is nagy

6. A továbbtanulási lehetőségek korlátozottak

7. A tömegközlekedés, az utak minősége vállalhatatlan, nagy távolságok vannak a falvak és a városok között


És még sorolhatnám.

2014. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én Vajdaságban élek,de itt is elterjedt,hogy a bánátiak hülyék (Tiszától keletre) a bácskaiakkal ellentétben.Még viccek is vannak a bánátiakkal kapcsolatban.
2014. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!