Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell hozzá a haszonélvező...

Kell hozzá a haszonélvező beleegyezése?

Figyelt kérdés
Pár éve apám(mivel tartozása volt) rám iratta a házát,de ővé a haszonélvezeti jog.Nekem 3 gyerekem van és van az otp nél 350000 forintos tartozásom.Amikor ezt mondtam neki azt mondta hogy perre fog vinni h visszakapja a lakás tulajdoni jogát!Tartozást szeretnem kifizetni ,de egyenlőre nincs rá lehetőségem ,így ő ezzel szeretne érvelni a bíróságon! (A 3 gyerek miatt most nemtudok jelenleg még havi 10 ezer forintos részletet sem fizetni,mivel egyedülállóként,munkanélküliként ,ALBÉRLETben !!! Lakunk,természetesen amint lenne munkám kezdenem a törlesztést,de mi kisvárosban lakunk így egyenlőre nincs lehetőségem munkára) A kérdésem a következő: Át tudom e ajándékozni az egyik gyerekemnek a lakást a haszonélvező beleegyezése nélkül? A másik kérdés a bíróságon milyen esélyei vannak? Vissza ítélhetik neki a lakást? Ha én veszítek akkor nekem kell a költségeket fizetni? Vagy a 3 gyerek miatt egyedülállóként kapok költségmentességet? Kérem csak olyan írjon aki ért hozzá és tudja ,aki nem ért hozzá csak találgat az ne írjon :) előre is köszi a válaszokat! :-)
2014. jún. 26. 18:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Nem írathatod át a tulajdonjogot. De apukád sem kérheti vissza a tulajdonjogot, mert ahhoz meg kell indokolnia, hogy érdemtelen vagy rá. Nem sok esélye lesz a Bíróságon.
2014. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%
A haszonélvezőnek több joga van ilyen esetben, hiába vagy tulajdonos, a haszonélvezőnek mindig bele kell egyeznie ha valamit szeretnél intézni a lakással kapcsolatban és igen sajnos el is veszítheted a tulajdonjogod. Sajnos mi is hasonló cipőben járunk onnan tudom. A költségmentességet úgy is a per előtt kell megigényelned nem utána, tehát előtte meg fogod tudni hogy kapsz-e de szerintem biztosan.
2014. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ajándékozással nem kaphatja meg a lányom a tulajdonjogot? Mint vér szerinti családtag? Mert valahol így olvastam h átajándékozhatom neki a haszonélvező beleegyezése nélkül,akkor nem ?Amúgy 5 éves a lányom ,ha ez számít.
2014. jún. 26. 18:38
 4/31 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem sincs sok esélye a dolognak... a költségeket minden esetben az alperes fizeti! A haszonélvező nélkül semmit nem lehet tenni! Amúgy pedig csak megsúgom itt nem szakértők ülnek, csak max. olyan emberek általában akik rendelkeznek hasonló tapasztalattal, vagy van némi jogi ismeretük! Sok sikert:)!
2014. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ahhoz h eladhassam nem kell a haszonélvező beleegyezése!! Akkor ahhoz h ajándékozzam ahhoz meg igen?? Előttem válaszoló ,írnál nekem privit h nálatok mi a helyzet? Ha ide nem akarod? :-)
2014. jún. 26. 18:40
 6/31 A kérdező kommentje:
2. Válaszolónak írtam :)
2014. jún. 26. 18:42
 7/31 A kérdező kommentje:
Azt tudom h nem szakértők vannak itt,de talán ügyvéd vagy ügyvédes hozzátartozók vagy aki tudja biztosan ,mert már volt ilyen helyzetben ;)
2014. jún. 26. 18:43
 8/31 anonim ***** válasza:

kicsit sok a kérdés



elajándékozhatod, sőt, el is adhatod, ha akarod, ha találsz olyat, aki megveszi


egyébként most láttam hirdetést, hogy sokan vennének, éppen azért mert befektetés a céljuk, nem akarják használni, majd csak hosszútávon később eladni(szerintem ez lenne a megoldás, a tartozást rendeznéd,a pénzből vennél egy olcsóbb ingatlant, ha lehet, az apukád pedig maradhatna otz ahol van, hisz a haszonélvezete erősebb ilyen szinten a tulajdonjognál


nem perelheti vissza, csak ha bizonyítja, hogy kicsaltad. ha erre van esély, akkor van esélye, egyébként semmi, kérheti a megváltását a haszonélvezetének, ez annyit jelentene, hogy őt kifizeted, ő elköltözik, tied haszonélvezet nélkül az ingatlan, ezt úgysem akarná,az édesapád.

ezt csak úgy el sem tudja indítani, ügyvéd pedig nem fogja neki javasolni


ha valami folytán mégis ő nyerne, akkor neked kell a perköltségeket állni, de kérhetsz méltányosságot, ami felezést vagy elengedést vagy részletfizetést jelentene

2014. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

8-as vagyok... vagyis egy esetben nem adhatod el és írathatod át, ha az elidegenítési és terhelési tilalom is bejegyzésre került...

ezt nézd meg a papíron

2014. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen sajnos próbáltuk elcserléni a lakást ,(3 szobás saját lakásom lehetett volna!! Nem albérletekben kellene laknom a 3 gyerekemmel ,és mivel apu lakasa csak 1 szobás,de Budapesti ,én itt vidéken egy 3 szobás lakást kaptam volna érte) de mikor mondtam apunak h mit szeretnék ,azt mondta h elvágja a torkomat ,meg se próbáljam ,nem fog senkit sem beengedni a lakásba h megnézzék még akkor sem(pedig ő élete végéig benne lehetett volna)! És ettől fél h ezt megteszem azért akarja visszavenni a lakást,az indok persze a tartozás! Semmi képpen nem akarom h vissza kapja a tulajdoni jogot ő ,mert ugyan más gyereke nincsen ,de őt ismerve ezek után inkább a szomszéd macskájára vagy ház előtti telefonfülkére vagy valami idegenre hagyná ,mint h rám! Képes lenne ezért végrendeletet iratni! :( Nem is tudom mit várnék egy olyan embertől aki soha nem is foglalkozott velem és mikor felhívom akkor azt mondja nekem h mi a faszt akarsz már megint. Az unokáit pedig kb ,egyszer látta ,a legkisebbet meg még soha!!
2014. jún. 26. 19:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!