Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és ki előtt lehet...

Hogyan és ki előtt lehet lemondani az öröklési jogról? Elég a polgármesteri hivatalban vagy csak a közjegyző előtt lehet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyaláson a hagyatékot vivő jegyző előtt tudod visszautasítani az örökséged.
2010. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közjegyző előtt, aki Jegyzőkönyvbe veszi
2010. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elég annyit mondani hogy lemondok az öröklési jogomról és ezt jegyzőkönyvező irja te pedig aláirod!
2010. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De közjegyző előtt kell lemondani, vagy elég a hagyatéki eljárás során a polgármesteri hivatalban?
2010. jan. 5. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
A hagyatéki eljárás során teheted szóvá, hogy az örökségedről lemondasz xy javára, de magáról az öröklési jogodról nem mondhatsz lesz. Csak az örökségről.
2010. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pontosítok, 17:50-es lennék: a jegyző előtt, a hagyatéki tárgyaláson kell írásban és szóban jelezned, hogy az örökölt értékekre nem tartasz igényt. Az örökséged átruházod xy-ra.
2010. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. jan. 5. 17:53
 8/8 anonim válasza:
Szia!Én örököltem egy romos ház 1/3 részét.A közjegyző előtt mondtam,hogy lemondok rólla.Azt mondta,hogy csak akkor mondhatok le az öröklésről ha van kinek a javára és az átvállalja,hogy az én részemet is ő örökli és megfizeti utána az illetéket.Szerencsére az öccsém hozzájárult,hogy az ő javára lemondhassak és így írásba foglalta a közjegyző.Az illetéki csekket meg a tesóm kapta.
2010. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!