Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívjátok "anyónak" a...

Miért hívjátok "anyónak" a barátotok/barátnőtök anyját? Anyósa csak annak van, aki házas!

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Én a nevén szólitom persze nem vagyunk házasok de néhanapján mondom hogy anyós anyosom
2010. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez fölösleges szőrszálhasogatás!

Azért hívom anyósnak, mert sokkal hosszabb kifejezés, ha mindig a párom édesanyjaként emlegetem, illetve annak ellenére, hogy nem vagyunk házasok, ő is menyének tekint. Illetve nem biztos, hogy az idegen megértené, ha szimplán Évi néninek nevezném előtte.

2010. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Áhh.. most látom, h elírtam, de megértettétek :) Anyóst akartam írni természetesen.
2010. jan. 5. 17:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kákán is a csomót keresés kérdések kategóriájába tartozik.


Azért hívom így, mert a párommal fix, stabil lábakon álló, harmonikus kapcsolatban élünk, idestova hat éve. A kezdetektől tudtuk, hogy minket egymásnak teremtett az ég. A házasság szentségében nem hiszünk az csak egy papír. Papír nélkül is tudjuk, hogy együtt fogjuk leélni az életünket. Egyébként is. Ha mondjuk holnap lenne az esküvőm, akkor ma még a párom anyukája, Piroska néni, holnaptól anyósom? Ez hülyeség. Ez egy érzés, egy jó és szép, pozitív gesztus, hogy úgy tekintek rá, mint az anyósomra. Ez nem a házasságon múlik.

2010. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második lennék:

A kedves harmadik Válaszoló tökéletesen látja a helyzetet. Ez egy gesztus, amivel jelzi az ember, hogy a szándéka komoly és családja tagjaként tiszteli és szereti a kedvese édesanyját.

2010. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én párom anyut anyukának hívja :D anyut nem zavarja és nagyon jóban vannak.
2010. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én azért, mert először is ugyanúgy hívják anyósomat, mint a párom nővérét, és fárasztó mindig utánamondani, hogy melyik Kati, másodszor pedig azért, mert hosszabb kimondani azt, hogy 'a barátom anyukája' vagy azt, hogy 'Laci anyja' mint azt, hogy anyósom.

arról, hogy ezzel fejezem ki, hogy komolyak a szándékaim... hát... 17 éves vagyok, nem igazán tervezem még a házasságot... és hogy ilyen korban egy két éves kapcsolat mennyire komoly, azt is döntse el mindenki magának.

2010. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mert az anyósom rövidebb. tényleg fárasztó, hogy a párom édesanyja, de ha ismerőssel beszélek, akkor is hosszabb, h a dávid anyukája. anyósom, kész. jelenleg ő az, még akkor is, ha nem vagyunk házasok.
2010. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is szőrszálhasogatás!Egyszerűbb így kimondani, mint a párom anyukája..vagy bármi más.Ennyi.
2010. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hát én nem hívom anyósnak! Bár évek óta tartó kapcsim van,és szeretem a páromat,nem tervezek semmi komolyabbat,így nem anyósozom le...az tényleg olyan mintha már házasok lennénk! Ettől a gondolattól meg irtózok. 27/L
2010. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!