Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan éli túl a családon...

Ki hogyan éli túl a családon belüli erőszakot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Sajnos több éve már,hogy a párom többnyire szóban bántalmaz,megaláz, de néha előfordúl az is hogy tettlegessé fajul a dolog.

Van 3 gyerek, egyedül nem tudnánk megélni egy fizetésből albérletben.Segítségem , rokonok nincsenek, nincs hova mennünk.Arra gondoltam,hogy túl kellene ezt élni,de nem tudom hogyan csináljam.Szeretnék olyanoktól tanácsot kapni,akik így élnek..............


2010. jan. 8. 00:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Én őszintén sajnállak, de ne haragudj... szültél egy ilyen embernek 3 gyereket, és még olyan helyzetbe is hoztad magad, hogy függj tőle... Erre mit lehet mondani? Van egy szervezet, a NANE [link]

Vedd fel a kapcsolatot velük, hátha mondanak valami okosat. Őszintén szólva te ezt megérdemled, mert magadnak köszönheted, de a gyerekek baromira nem... Ráadásul ha valaki így nő föl, abból vagy idegroncs lesz, vagy egy erőszakos barom...

Szóval én drukkolok...

2010. jan. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Ja, és még annyit, hogy akik így élnek, azok ugye nem tudnak tanácsot adni... Ez ugye elég ellentmondásos volna, hogy tudják mi a megoldás, de nem teszik...

Én egyébként azt mondom, hogy anya otthon, sőt lehet durván hangzik de állami gondozásba kéne adni 1-2 vagy akár mindhárom gyereket.

Gondold végig!!! Nőjenek fel így, és lássák ezt évtizedekig? Az erőszakot, a megaláztatást. Őket is bántja nyilván, ha nem akkor bántani fogja úgyis... Inkább legyenek egy-két évig egy biztonságos helyen, ahol néha meg tudod őket látogatni. Addig te rendezed a soraidat, lesz munkád, albérleted, kicsit helyrejössz anyagiilag, és újra magadhoz veszed őket.

Tapasztalatból mondom neked, hogy ez a 3 gyerkőc, százszor jobban megértené felnőtt korában, hogy 1-2 évre az ő érdekükben beadtad őket intézetbe, mint azt, hogy tűrted a verést, az alázást, a terrort... Ez utóbbi miatt, amilyen gyorsan lehet lelépnek majd otthonról, és mindig hibáztatni fognak téged, hogy miért tűrted, és miért tetted ezzel tönkre az ő életüket is!!!!!

Gondolkozz el ezen... légy bátor, ne hidd, hogy szívtelenség az államra bízni őket... Ez amit most csinálsz sokkal kegyetlenebb...

2010. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig vagy lelépsz gyerekestől, vagy megvárod, míg a gyerekeket is agyonveri. Ez lehet durván hangzik, de sajnos megtörténhet és meg is fog.

Volt egy évfolyamtársam. Az apja folyton verte. Egy idegroncs volt. Az öccsét soha nem bántotta az apjuk, mégis az öccse még rosszabb volt. Nem bírta látni, ahogy a nővésért és az anyját bántják. A kisfiú miatt nem jelentették fel az apát. A kisfiú meg egy szép napon feljelentette...


Ne akard, hogy a gyerekeidnek kelljen majd lépni, esetleg közbelépni! Ne túléld valahogy, mert nem csak magadat, hanem három másik ember jövőjét is tönkreteszed!

Az elsdő említett egy szervezetet, biztos több ilyen is van, lehetetlen, hogy valaki ne tudna segíteni.


Hozzáteszem egy ismerősöm édesanyja egyedülállóként nevelte fel hármukat, pedig takarítónő volt egy iskolában! Rengeteg támogatás jár ma már az egyedülálló szülőknek.

2010. jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt van az anyám aki egyedül felnevelt minket (3 gyereket), a havi 80ezres fizujából. Nehogymár pont ne tudd ezt megtenni, mások is élnek így, elég sokan. Jobb neked ha elcseszed a gyerekeid életét? Mert éppen azt csinálod. Ne csak ülj és sajnálkozz hanem pakolj össze, add be a válást, kérj segítséget bármilyen szervezettől ha nagyon muszáj. Csak menj és hagyd ott ezt a barmot aki tönkretesz titeket. Ne legyél ilyen hogy ezt hagyod, ha magadért nem is de a gyerekeidet ne hagyd így felnőni, nem ezt érdemlik.
2010. jan. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogd a gyerekeket és azonnal költözz el!!!!

Én a helyedbe még fel is jelenteném.

Azokkal nem értek egyet akik azt írják,hogy minek mentél hozzá,mert nagyon sokszor más oldalukat mutatják és csak évek múlva jön ki az állat belőlük.Legtöbbször róluk is kiderül,hogy őket is verték és így kompenzálnak. mocskos állat az ilyen.

Vidd el onnan a gyerekeket,mert ha ez így megy tovább őket is bántani fogja és ezt mint anya nem hagyhatod!! Kérj segítséget,gyerekeket bölcsi6ovi6suli és magatokért tessék annyit dolgozni amennyit csak bírsz és még egy picivel többet.

Én tudom,hogy rossz,de az én anyám volt az aki nem mert elköltözni 3 gyerekkel és rémséges gyerekkorunk volt.Mai napig tele vagyok sebekkel.Könyörögve kérlek ne tedd ezt a gyerkőceiddel!!!

Sok sikert és rengeteg kitartást kívánok:)))

2010. jan. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom mit írhatnék, de hogy menekülj, meg ilyenek. Hová menekülhetnél ha nincs senkid?? Albérletre nem futja. A helyzeted mennyire komoly? Mert az anyaotthonba menni szerintem már csak a végső esetben kell! Ha tényleg nagy a baj, az életetek forog kockán! Aki meg azt írja adasd a gyerekeidet állami gondozásba, az sem normális!! Egy család életét így sorokon keresztül nem lehet megítélni. És tanácsot sem lehet adni, itt neked kell tudnod döntést hozni. Ami tudom, nagyon nehéz, pláne még ha Te is egy nehezen határozó asszony vagy, akkor pláne nehéz. Nem lehetne esetleg, hogy az erőszakos párod menne el a háztól? Talán ezt a megoldást kellene valahogy létrehozni. Ő mit szól, ahhoz, hogy azt szeretnéd, hogy költözzön el. Vagy mégis Te mit szeretnél?? Mert azt nem írtad.
2010. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
én elváltam és nem szültem neki gyereket, hiába kérte, azóta pedig újrakezdtem
2010. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Az első válaszolónak igaza van- Miért is szültél így neki 3 gyereket is ? Egyet se érdemelt volna. A nananál biztosan tudnak segíteni,ők ezzel foglalkoznak, bajba jutott nőknek segítenek, tehát biztosan érdemes tőlük tanácsot kérned.
2010. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Minek szültél neki 3 gyereket???


Minek, hát akkor még lehet, hogy nem volt ilyen, nem gondoljátok??? Lehet, hogy egy édes szerelmes pasi volt, aztán elszállt a rózsaszín köd.....

De kérdező, hol vagy, válaszolj a kérdésekre!!!

2010. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Láttam a villamoson két 7-10 év körüli gyereket. Felnőtt nélkül mentek haza iskolából. Testvérek voltak egy kisfiú és egy kislány. A kisfiú ordított a kislánnyal, terrorizálta, megalázta, odavetette neki a táskáját mint egy kutyának hogy cipelje. Szegény kislány mukkani se mert. Még a kezét is ráemelte a fiú. Nehéz lenne az egész jelenetet visszaadni így írásban, de szörnyű volt látni.

Most képzeld el hogy ez a két gyerek a te két gyereked. Az egyik rád akar hasonlítani a másik az apjára.

Ha láttad volna ezt a jelenetet most megszakadna a szíved még a gondolattól is hogy ilyenekké válhatnak, és nemhogy pénz de egy hadsereg sem tartana vissza attól hogy ezen változtass.

2010. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!