Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romlott már meg kapcsolatod...

Romlott már meg kapcsolatod rokonnal azért, mert ő külföldön dolgozik (és esetleg többet keres, elvakította a pénz)?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy romlott meg a kapcsolat?

Mennyi idő után?

Ki volt ez a rokon?


2014. júl. 14. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2014. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem ebben még nem volt részem, de feltételezem, ha ez előfordul, akkor nem a külföldi rokon a hibás, aki tesz a saját megélhetésért (az isten szerelmére, az egész addigi életét, kultúráját feladja miatta...), és élvezi annak gyümölcsét, hanem inkább az irigy csóri rokon.


Nézz már körül ezen az oldalon! Aki minimálbéren tengődik fröcsögve veri a nyálát, hogy aki lediplomázott vagy kitanult egy jó szakmát, azt biztos csak betolták oda, pénze is a szüleitől van,mert olyan nincs ám, hogy te termelted meg magadnak, saját erődből. Akinek kevesebb van, mindig rossz szemmel néz arra, aki nála ambíciózusabb vagy sikeresebb... mert egyszerűen frusztrálja, idegesíti, hogy jobban megy neki.

2014. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Tartósan nem romlott meg a kapcsolat,de ennek az ismerősömnek tényleg elszállt az agya,mert a férje külföldön dolgozik,körülbelül 8 éve.Ezalatt rendbe tetették a lakást,a mindenséget.Aztán pedig a nőnek hirtelen elszállt egy kicsit az agya(pedig munkája nincs neki,magyarul ő nem keres pénzt,csak költ),a pasi meg a tüdejét köpi ki a gyerekéért meg a feleségéért.

Voltak érdekes pillanatok,mikor a feleség furcsa dolgokat csinált,vagy felelőtlen volt.Aztán meg csattant rajtuk egy ostor(nem írom részletesen),és utána egy kicsit azért észhez tért a nő is.


Mindenesetre én emberen nem igazán láttam,hogy elvakította volna a pénz.Aki pedig tesz érte,hogy legyen pénze az tegyen,sőt!Ha tehetném,és ha úgy sikerül,akkor egész biztosan én is tenni fogok azért,hogy legyen pénzem,és biztonságos megélhetésem.Nem vennék csicsás,márkás ruhákat,meg nagy házat,nagy autóval.

Elég lenne kicsi ház,kicsi autó,csak maradjon a pénzből későbbre is,hogy gyűjthessek még hozzá,és a gyerekemnek/gyerekeimnek megtudjak adni belőle mindent.

Arra vágyok,hogy úgy legyek boldog,hogy mást boldoggá tehessek.

2014. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Többet keresünk itthon, mint ő kint. Én még sajnálom is.
2014. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

igen.

vőlegényem azért dolgozott kint, hogy családra alapozzunk (megbeszéltük, hogy én ne menjek ki ez az ő kérése volt, hanem itthonlegyen bejelentett munkám a majdani tgyás, gyed miatt)nekem itthon volt félretett pénzem, szóval mindent kikalkuláltunk, a végén meg mire meglett a nagyobb összeg az ő részéről, kitalálta, hogy neki motor kell, meg új autó, és megromlott a kapcsolat, nem értettem miért veszekszik, miért fenyegetőzik szakítással, a végén kitalált valamit, hogy én legyek a hibás és elhagyott.

2014. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tesóm van külföldön.Azt igérte segít majd nekem is,kint könnyebb az élet.Hát,azóta már minden ismerősének segített kijutni,csak nekem nem. De már nem is mennék...
2014. júl. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki irigy, az a magyarországi rokonára is irigy, ha jobban megy neki.

Én személy szerint nem tapasztaltam, hogy amiatt, mert külföldön élek, jobban irigyek lennének rám. Az irigy rokon eddig is irigy volt, aki pedig támogatott, az most is támogat.

De a magyarok külföldön is irigyek egymásra, gyakorlatilag bárhol bármikor, ha valakinek egy kicsit is jobban megy. Ha pedig nem abba kötnek bele, akkor biztos rossz a házassága, csalja a másikat, rossz szülő stb.

Ja és a legrosszabb, ha egy magyar segít egy másik magyarnak, számtalanszor beleestem ebbe a hibába már. Segítessz munkát/lakást szerezni és még ő áll elő az igényeivel, hogy ilyen sz*r nem kell neki. Hiába mondom, hogy én anno a két kezemet összetettem volna egy ilyen lehetőségért, neki egy ilyen munka/lakás nem megfelelő.

Egyedül a közeli rokonaimnak segítenék ma már csak, de ők meg nem akarnak kijönni, mert ők látják a valóságot, azaz külföldön sincs kolbászból a kerítés és gyakorlatilag hátrányból kell megdolgozni minden egyes elért apróságért.

2014. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre én emberen nem igazán láttam,hogy elvakította volna a pénz.Aki pedig tesz érte,hogy legyen pénze az tegyen,sőt!Ha tehetném,és ha úgy sikerül,akkor egész biztosan én is tenni fogok azért,hogy legyen pénzem,és biztonságos megélhetésem.Nem vennék csicsás,márkás ruhákat,meg nagy házat,nagy autóval.

Elég lenne kicsi ház,kicsi autó,csak maradjon a pénzből későbbre is,hogy gyűjthessek még hozzá,és a gyerekemnek/gyerekeimnek megtudjak adni belőle mindent.

Arra vágyok,hogy úgy legyek boldog,hogy mást boldoggá tehessek."


Ez akkora hülyesèg! Mindenki ezt mondja, amíg nincs pénze. Amint van, ugyanúgy megveszi a jobb minősègű ruhát, autót, szebb és újabb házat. És így is van rendjén. Miért érné be 15 éves tragaccsal és turkálós ronggyal, ha jobbra is telik? A lehetősègekkel az igények is nőnek...

2014. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

off

6. Ez nagyon durva, hogy a saját tesód nem segít :(

2014. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!