Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a reakciója...

Mi lehet erre a reakciója édesanyámnak? A BKK adott egy csekket.

Figyelt kérdés
Az van, hogy a már használt jeggyel metróztam (hozzátenném, véletlenül, ugyanis a még nem használt jegyem is ott volt nálam, csak a használtat buszozásra használtam, és nem néztem hogy mi van rajta, mert siettem). A nyugatinál megállítottak, és én ezt elmondtam az ellenőrnek, megmutattam a használtat. A kollégája mondta, hogy hagyjon engem, vannak balesetek. Sajnos megkaptam a csekket, hogy fizetni kell. Nem merek odaállni a szüleim elé, félek, hogy nagyon lehordanak majd a lábról, hiszen pénzügyileg sem állunk jól. Szerintetek? Nagyon kétségbe vagyok esve emiatt... :(

2014. júl. 2. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon egyszerű: fogod, és a saját pénzedből (zsebpénz, szülinapi pénz, bulizásra kapott pénz stb.) befizeted a csekket. Ha nincs annyid, itt a nyár, el lehet menni diákmunkára.
2014. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig ne titkoljad, mert idővel növekszik a bírság.
2014. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy napja járt le a bérletem és nem vettem észre. Meg is lettem büntetve, de legalább az ellenőr megértő volt, mondta hogy jó, hát elfelejtette biztos, ami úgy is volt és nem kezdett vádaskodni,
2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom még diák vagy. Ez esetben a kérdés az, hogy kaptál-e pénzt bérletre, jegyre, csak azt másra költötted, vagy sem?

Ha nem kaptál rá pénzt, akkor nincs miért magadat hibáztatnod.

2014. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmetlen voltál, ráfizettél. Minél gyorsabban szólj róla a szüleidnek, mert a büntetés naponta emelkedik a kamattal.
2014. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom ha rosszul álltok anyagilag, zsebpénzt se nagyon kapsz, érdeklődd meg telefonon, hogy lehet-e kérni részletfizetést ilyen esetben, és ha igen akkor ezzel állj anyukád elé. Ha van olyan játékod vagy felesleges, használaton kívüli tárgyad megpróbálhatod eladni vagy idős embereknek segíteni kertészkedni a nyári szünetben, zsebpénzért a környékeden, vagy mondd anyudnak h. megbüntettek sajnálod figyelmetlen voltál de most egy darabig nincs igényed új dologra (pl.játék vagy ruha, telefon,stb.).
2014. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
19%

Osszátok itt azt észt, azt miért nem ajánlja fel senki, hogy segít neki? Én mondanám, de hát sajnos nekem jegyre sem telik, non stop bliccelek.

Segítsetek emberek (persze csak, aki megteheti)ha mindenki pl 500 Ft-ot ad, már beljebb lesz a kérdező.

2014. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos nem fog örülni, de az sokkal rosszabb lenne neki, ha nem bíznál benne.

Az lesz a legjobb, ha tényleg őszintén beszélsz vele. És ne halogasd attól csak rosszabb lesz.

Nincs nagy baj.

2014. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Minél hamarabb mond el, mert csak növekedni fog az összeg. Esetleg ha van valamid, zálogba adhatod vagy eladhatod. Szóval gondold át, hogy miben tudnád segíteni a kifizetést és ezt is ajánld fel egyből.
2014. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!