Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes csaladosok, mit...

Kisgyerekes csaladosok, mit csinaltok 3 hetes szabadsagon, ha nem mentek nyaralni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hét??? Örülök, ha 5 napot kapok...
2014. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit bárki más. Otthon maradnak, játszanak a gyerekkel, meglátogatják a rokonaikat, elmennek állatkertbe, stb stb.
2014. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

3 hét? olyan hol van?


egyébként mennék nyaralni, de ha nincs pénzünk akkor olyan helyekre, ahol nem kell fizetni... szabadstrandok, Dunapart túrázás..stb

(pl mi most 2 napot sátoroztunk Gödön a homokpadon(félszigeten) ingyen volt)

2014. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

itt rengeteg otthoni programot találsz :)

2014. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 4 hetet vagyok itthon, ebből 1 hetet lesz a férjem is itthon, akkor megyünk nyaralni :)


próbálom kiélvezni, én ünnepek alatt is dolgozom, akkor a férjemmel mentek mindenfele, most velem jön :) megyünk múzeumba, strandra, sétálni, kacsákat etetni, parkba biciklizni, rolizni, csúszdaparkba, focizni, játszótérre... itthon sokat olvasok neki, este vetítőzünk, és persze minden játékát elővesszük :D

minden nap megyünk boltba, együtt főzünk finomat, gyorsan elmennek a napok :(

többet ilyen sok időnk nem lesz kettesben, jövőre már táborozni fog, próbálom kiélvezni a vele töltött napokat :)

2014. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom, nem mentek nyaralni, de ha meggondolod magad (Hirtelen rátok szakad a bank): Keress rá a Tiszta Dili programjaira, sok szállodában, kempingben jelen vannak. gyerekeket a nap nagy részében lekötik, programokat csinálnak nekik, addig a felnőttek tudnak kicsit pihenni. Persze attól függ, mennyire kicsi a kicsi gyerek. Cegléden a kinti uszoda melletti szállodában 0-3 éves kor között is tartanak gyerekfoglalkozásokat.

Amúgy kézműveskedés, kirándulás, együtt sütés-főzés, nagyszülők meglátogatása, gyerekzsúr rendezése. Vagy ha végképp kifogysz az ötletekből, írj privátban, segítek. :)

2014. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kimegyünk távolabbi rokonokhoz (külföld), sokat medencézünk ha itthon vagyunk, szülőknél kicsit renoválunk, javítgatunk, leugrunk néha a Balcsira/Velencei tóra/ideoda fürdőkbe, ha rossz idő van játszóházazunk, esetleg kirándulgatunk.
2014. júl. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló édesanya vagyok, így nekem nagy gond a nyáriu ovis 5 hét szünet.

Sajnos ennyi időre nem tudok szabadságra menni, egyedül nevelem a kisfiamat, nagyszülők már nem élnek, testvérem már évtizede Nyugat-Európában él, a barátaim is dolgozó emberek.

Így a kisfiam pár hétig egy másik magánoviba megy (nem kevés pénzért...), hogy dolgozni tudjak.

Aztán együtt tudunk lenni augusztus utolsó két hetében- de ebből sajnos 5 napot én kórházba kényszerülők egy tervezett műtétre- emiatt nyaralás, nagyobb utazás most nem lehetséges.


A műtét előtti időszakban igyekszem változatos programokat, sok látnivalót szervezni a kisfiamnak (szerencsére egy ovis nem azt értékeli, hogy milyen messze utaztunk, hanem azt, ha őt érdeklő programokra megyünk és velem lehet): pl. hajókirándulás a Dunakanyarba, BKK kishajóval a Kopaszi-gátra, ott séta, játszóház, fagyizás, Tarzan kalandpark, élővizi strandolás- vizibiciklizés, Erzsébet kilátóhoz felmenni (fogaskereű, erdei kisvasút) és ha leküzdöm a tériszonyomat, akkor libegőzés is :), állatkert (ott is van játszóterület már), Tropicarium, szabadtéri gyermekelőadás, még nem néztem meg pl. a MÜPA vagy a Millenáris programjait arra az időre, biztosan találunk valamit.


A Tűzoltó Múzeum, Vasúttörténeti park, Közlekedési Múzeum is jó kaland, illetve a szomszédunk tűzoltó, van katasztrófavédelmi ismerős- megkérdezem, el tudunk-e menni valahová egy tűzoltóállomásra szétnézni vagy hasonló. Tavaly pl. "vezethetett" bkv jármável (felszálhatott pihenő időben busz vezetőfülkéjébe, ő dudált, kinyitotta az ajtókat stb., villamos remizbe mentünk stb.)- azóta is emlegeti.


De a nyáron a 2 hétvégi napból az egyiken is mindig megyünlk valahová: pl. két hete volt Visegrádon a palotajátékok, múlt héten Vácott a Világi Vigasságok- nézek hasonló programokat mindig.

Rossz idő esetén megyünk a központi Szabó Ervin könyvtárba- szereti a gyermekönyv részleget (ok, most augusztus 4-ig zárva), vagy a médiatárból választunk neki mesét vagy zenei cd-t, néha szokott lenni mesélés/könyvbemutató/társasjáték bemutató is.

A zárt játszóházak közül a MiniCity, Elevenpark lehet még jó. Lesz születésnapja hamarosan, illetve szeptemberben fogjuk megtartani a szülinapi buliját (hogy az ovis barátait is meg tudjuk hívni) azt szervezhetjük (pl. készíthetünk rossz időben meghívót, csillag alakú konfettit, koronákat stb.), sok társasjátékunk van, Logico, LÜK, legoduplo, vonalvezetők, matricás foglalkoztatók.

Én sosem aggódom, hogy nem találunk értelmes, közös elfoglaltságot (és nagyon sok tényleg nem pénzkérdés, vagy nem túl sok)- nekem inkább az idő a szűk keresztmetszet.

2014. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Megkérdezhetem, hogy a Tűzoltó Múzeum hol van? Köszi
2014. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!