Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne összeköltöznünk...

Érdemes lenne összeköltöznünk vagy még várjunk?

Figyelt kérdés

10 hónapja vagyunk együtt a barátommal, ő 24 éves, én 21. Mindketten egyetemre járunk, ő kollégista, 1 félév múlva végez és most talált állandó munkahelyet. Már korábban is emlegette, hogy majd ha felveszik állandóra akkor jó lenne, ha összeköltöznénk.

Én itthon élek a szüleimmel, de elég rossz a kapcsolatunk, kb. alig várják, hogy elköltözzek itthonról, amit már többször is mondtak. Én suli mellett dolgozom diákmunkát, mert a szüleim azt mondták, hogy "ha ennyire tanulni akarsz, akkor menj el dolgozni, mi biztos nem adunk neked pénzt", viszont azt elvárnák, hogy én támogassam őket, miközben cigire és alkoholra költik minden pénzüket, kaja sosincs itthon. A barátomat 8,5 hónap után mertem csak hazahozni, mert szégyelltem a szüleimet és a kupit, ami körülveszi őket.

Az elmúlt héten szinte minden nap felhozta, hogy költözzünk össze, már a lakásokat akarja nézegetni. Én szívesen összeköltöznék vele, de még egy éve se vagyunk együtt, kicsit korainak érezném, de leginkább attól félek, ha esetleg szakítanánk (egyébként nagyon jól megvagyunk, de ha mégis..), akkor nem lenne hova mennem, mert a szüleim nem valószínű, hogy visszaengednének.

Ráadásul több olyan ismerősömtől is hallottam, akik már összeköltöztek, hogy összeköltözés után gyorsan tönkrement a kapcsolat, mert rájöttek mégsem passzolnak össze.

Szerintetek menjek bele az összeköltözésbe vagy várjak, míg befejezem a sulit vagy többet keresek, ha esetleg szakítanánk, akkor legyen hova mennem egyedül is?

21/N



2014. júl. 25. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én biztosan elköltöznék, és egy fillért nem adnék az ősöknek.
2014. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha nem jöttök ki jól a barátoddal, nem jobb, ha az hamarabb kiderül?
2014. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én sem adok nekik, amin ki is vannak eléggé akadva. Anyám 25 évesen dolgozott utoljára, mikor engem megszült, azóta folyamatosan csak szült, hogy ne kelljen dolgoznia, van 3 tesóm (akik sajnos hasonlítanak a szüleimre), majd azt mondta, hogy ő "már teljesítette a kötelességét, szült gyerekeket, ezért nem fog többet dolgozni". Apám keres 380 ezret, ő tartja/tartaná el a családot, csak sajnos az általuk elszívott cigivel nem lehet jól lakni.

A dolog, ami miatt vonakodom az összeköltözéstől, az az, hogy én 50-80 ezret keresek csak a diákmunkával, ha épp jobb hónap van akkor max. 90 ezret és nem szeretném, hogy ő tartson el.

2014. júl. 25. 14:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát mi elég sokat voltunk együtt az elmúlt 10 hónapban, nagyon sokszor nála aludtam, laktam a koliban, kb. csak átöltözni jártam haza, szóval nem valószínű, hogy gond lenne, hogy nem illünk össze, jól elvagyunk, csak hát bennem van az a hátha mégis dolog...
2014. júl. 25. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy összeköltöznék. Én fél év után költöztem össze a barátommal, 19 évesen. Nem bántam meg egy percig sem.
2014. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem költözz el, ha úgy érzed minden okés a pároddal, jó a kapcsolatotok, stb.

21 évesen mondjuk már magadat is el tudnád tartani, ha bármi lenne mindig vannak akik lakótársat keresnek, nem kell hazamenni, találnál szerintem jobb helyet is.

2014. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ditta323 ***** válasza:

Akkor egy ellenpélda amit ismerőseidtől hallasz:

20 éves múltam mikor megismerkedtem a férjemmel és 3 hónap után összeköltöztünk igaz pár hónapot szüleimnél voltunk, mert akkor volt egy lakás ami áron aluli volt ahhoz hozzásegítettek minket és totál felújítottuk és elköltöztünk. Tavaly volt az esküvőnk, ősszel meg megszületik a kislányunk. :)

Mi nem bántuk meg, hogy "gyorsan" ment minden.

Ha szereted és szívesen összeköltöznél vele akkor egy próbát megér, veszteni nem vesztesz vele semmit max nyersz :)

25/N

2014. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan költözz.
2014. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
2014. júl. 25. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Koltozzetek ossze, jo proba lesz.
2014. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!