Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni,...

Miért nem tudja megérteni, hogy fogynom kell?

Figyelt kérdés
Még régebben eldöntöttem,hogy fogyózom és ezt anyának is mondtam,de ő nem fogadta el ezt,mert,hogy én pont jó vagyok..folyton tömni akarta belém a kaját,hogy egyek és egy dekát sem fogytam.Most titokban tartom,hogy ne tömjön meg kajával,de észrevette,hogy nem eszek és megint tömni akar.mért nem ért meg?attól még,hogy rajta van felesleg még nekem nem kell..elegem van.kövér vagyok..utálom magam.le akarok fogyni,de ha folyton kajával töm,nem megy.már azon is gondolkoztam,hogy eldugom valahol a szobámba a kaját,hogy észrevegye,hogy eszek,de közbe nem is és nem lesz ebből probléma.amit nem tud,nem fáj neki.

2014. júl. 27. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves vagy? Cm-kg? Csak aggódik érted gondolom.
2014. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
14 éves. 170cm/51kg
2014. júl. 27. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Akkor híznod kell nem fogyni. Anorexiás vagy? Doki!
2014. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

BMI testtömegindex kalkulátor szerint:



Az Ön testtömegindexe

17,65

Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!



NA? ANYUKÁDNAK VAN IGAZA? TE BETEG VAGY, HA KOMOLYAN FOGYNI AKARSZ.

2014. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
17,64 a bmi-d, ez a kórosan sovány kategória. 18-26 a normál tartomány. Anyukádnak igaza van. Nem kövér vagy hanem testképzavaros. Ha nem tetszik az alakod akkor nem fogyóznod kell hanem mozognod! Van egy halom videó a neten alakformálás néven, csináld azokat. Ne súlyba mérd magad.
2014. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sowilo ***** válasza:
77%

Fogyni nem úgy kell, hogy nem eszel. Az éhezés hizlal. A szervezet tápanyaghiánynál először az izmaidat bontja le, mert egyszerűbb, mint a zsírt. Eltűnik a zsír alatt az izom, tehát nő a testzsírszázalékod, még akkor is, ha mennek le a kilók -> egyre szarabbul fogsz kinézni. A koplalás nem jó megoldás.


A fehérjebevitelt magasan kell tartani, és a szénhidrátot kell lecsökkenteni, hogy ne izomból, hanem zsírból fogyj. Mellette pedig kardió edzés, mondjuk intervallumos futás.


Amiből sokat egyél: hús, tojás, hal, magvak, zöldség, gyümölcs.


Amiből minél kevesebbet: cukor, tej(!), gabonák, minden ami búzaliszt(kenyér, tészta, stb), illetve a feldolgozott kaják, mint virsli, parizer, stb.


Koplalással nem tudsz lefogyni. Csodálkozok, hogy anyád még nem vert nyakon úgy istenesen.

2014. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sowilo ***** válasza:
32%

A BMI nem reális. Testsúly és magasság kevés ahhoz, hogy megállapítsd, jó-e az adott testalkat. Kéne még testzsírszázalék, izomtömeg(akkor is ha kicsi), csontsűrűség, víz, glikogénraktározás, szartál-e aznap, stb.


/zárójelben jegyzem meg, hogy neked már nem kell fogynod, hanem inkább híznod kéne(szigorúan csak izomban és nem zsírban), mivel igencsak sovány lehetsz. Csak gondoltam értelmes választ adok./

2014. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt a tömeged alapján nem vagy kövér, azt el tudom képzelni, hogy esetleg hason/combon az egészségtelen táplálkozás, és a mozgáshiány miatt "felesleg" lehet rajtad. Ahhoz hogy ez lemenjen nem diéta kell, hanem rendszeres kiadós étkezés, megfelelő, egészséges ételekből (z aranygaluska nem az!) és rendszeres, min. heti 3szori mozgás ( a séta nem az!).
2014. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Megint egy anorexiás kislány vinnyogását hallgatjuk... Kezd piszokul unalmassá válni!
2014. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
az ilyeneket két hatalmas pofonnal tudnám jutalmazni.
2014. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!