Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nagyon spórolnunk kell és neki is össze kell kapnia magát?

Figyelt kérdés

5 hónapja váratlanul munkanélküli lett. Azóta hiába keres állást, nem talál. Fizikai munkát nem végezhet egészségügyi okokból, máshová meg nem kell. Folyamatosan küldi az önéletrajzokat, de nem sok sikerrel.

2 gyermekünk van, hamarosan megszületik a harmadik és a férjem még most sem hajlandó leadni az igényeiből. Az egyetlen felesleges kiadásunk a cigaretta, ezen tudnánk spórolni, de ő ragaszkodik hozzá, sőt mostanában még többet is szív mint eddig (azt mondja, az idegesség miatt). Ha én nem veszek neki, akkor kölcsönt kér az ismerőseitől, mert tudja, hogy útálok tartozni, tehát azt ki fogom fizetni.

Nagyon el vagyok keseredve, hogy így viselkedik. Eddig nem volt ilyen önző, rá sem ismerek.


Hogyan rángassam vissza a valóságba?


2014. aug. 6. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Megértem a helyzetét, de ez önzőség. Mondd meg neki, hogy amit bagóra kölcsönkér, vagy rákölt, azt a saját gyerekeitől veszi el - a meglévőktől és a születendőtől.


Hol laktok és milyen munkát keres? Számomra elképesztő, hogy valaki nem hajlandó leadni az elvárásaiból, pedig már 5 hónapja sikertelen, és 3 gyereket kell eltartania. Én ilyen esetben már vécét pucolni is elmennék.


Ha ennyire csökönyös, nem tudom, mit lehet tenni azon felül, amit fentebb írtam. Esetleg annyit, hogy két kézzel fogod a pénzt, a barátokat pedig megkéred, hogy ne adjanak neki kölcsön - ha pedig mégis, akkor az ő hibájuk, mert nem kapják vissza. Nem telik rá. Mondd meg a férjednek, hogy nikotinos rágót bármikor kaphat a leszokáshoz.


Az a baj, hogy ha hirtelen kell leállnia a cigizésről, akkor nagyon ingerlékeny, ideges lesz. Remélem, inni nem fog elkezdeni.

2014. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 intrepid ***** válasza:
38%
A dohányzás, egy nagyon súlyos függőség.
2014. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon sajnálatos, ami veletek történt.

Van esetleg valami tartalékotok, amivel átvészelitek amíg újra munkába áll? (gondolom lennie kell, már csak a szaporodó gyerekek miatt is).


Első körben azt tudom tanácsolni neked, hogy vezesd a költségeket, bevételeket. Tényleg. Írásban- megteszi egy kockás füzet, de excelben is max. 2-3 perc egy nap.

Egyik oszlopoba a bevételeket, a másikba a kiadásokat- amit előre tudsz (pl. rezsi számlák, gyerekek ovis, iskolás fix költségei) azokat előre is beírhatod és már a hónap elején viszonylag jól lehet látni, hogy ha kevesebb a bevétel, mint a várható kiadás.

Ezt letenném elé és megkérdezném a véleményét, hogy ő hogyan tudna egyensúlyt teremteni, miből lehetne

1. több bevételre szert tenni

2. lefaragni a kiadásokból

3. felhasználni valamilyen tartalékot/vagyonelemet


Más út nem nagyon van.


Sajnos a leírásod alapján nem vagyok abban biztos, hogy a férjed abba a típusba tartozik, aki képes lenne legalább a gyerekei betevőjéért alább hagyni a kölcsönkéregetéssel és a szenvedélyét (cigizés) csökkenteni vagy legalább valami alternatív, olcsóbb módot keresni (nem vagyok dohányos, de gondolom vannak olcsóbb cigik, töltés, e-cig stb.)

Szomorú ez és nagyon alacsony pénzügyi kultúráról tanuskodik- a baj csak az, hogy itt 5 ember jólétéről van szó.


Egyébként te nélküle képes vagy spórolni, ellátni a gyerekeket egy minimális szinten (van annyi bevételed, tartalékod, hogy ha a férjedet nem vesszük, akkor ki tudd gazdálkodni a magad és a kicsik ellátását?)

Mert ha igen, akkor drasztikus ugyan, de sokadik próbálkozásnak az is megérné, hogy valamilyen módon a pénzügyekben igyekszel függetleníteni magatokat tőle.

Tudom, házastársi vagyonknözösség meg ilyenek- de én a gyerekek érdekében én bizony lehet, hogy meglépném, hogy annyit főzzek egyszer másszor, hogy neki ne maradjon...

Nem szép, nem elegáns megoldás- de a helyzetetek sem tűnik annak.

2014. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

Megértem a problémát, de őt is maximálisan megértem...stresszes, ideges, hadd maradjon egy "öröme" az életben.


A te fizetésedből nem éltek meg még egy darabig? Nem tudom, mit jelent az, hogy "hamarosan jön a harmadik", mikor?:)


Egyébként ha sokáig nem talál állást, szerintem ő maradjon otthon a kicsivel. Persze, ha szeretné és te is!

2014. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Márpedig ha nincs más, el kell mennie fizikai munkára.
2014. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy fuggotol azt kerni, h egyik naprol a masikra szokjon le, raadasul egy igen feszult helyzetben, nem tul jo otlet. Nalunk is ugyanez volt a helyzet, mi ugy oldottuk meg, hogy itthon kezdte el tolteni a cigit, igy egy doboz cigi 150 ft-ra jon ki.
2014. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Fizikai munkára tényleg nem képes, műteni kéne a gerincét immáron 4. alkalommal.

Még gyeden vagyok a középső gyerkőccel. Éppen annyi a gyed+a családi (166 E), hogy Forintra ugyan de kijönnénk belőle, ha nem lenne a cigi és a hitel. Még 8 hét van a szülésig.

A férjem is tölti a cigit, de neki egy 40gr-os dogány 2 napra elég. Ebből sem a drágábbikat veszi, de még így is havi 16-17000Ft megyel cigire egy hónapban, ami rengeteg.

Az sem izgatja, hogy a hitelét sem tudja fizetni. Én már tényleg nem ismerek rá. A szüleim azt tanácsolták, hogy adjam be a válást és attól talán észhez tér.

2014. aug. 6. 11:26
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Na álljunk azért meg,én napi 2 dobozzal szívtam el,mégis leraktam,pedig nagyon súlyos elvonási tüneteim voltak...

Ha mindjárt itt a harmadik akkor a te gyededből(vagy gyes?) ,meg a csp-ből fogtok élni.

Egyszerűen ültesd le és beszéld meg vele,kössetek kompromisszumot.Napi 10-12 szálnak elégnek kell lennie bőven,ha nem akkor fogja vissza magát,és ne bolti cigit vegyen hanem töltse.Mennyit szív?

Ne adj pénzt a kezébe,és ha ismerősöktől kér,akkor hadd tartozzon,ne légy ilyen mulya,hogy vissza fizeted.Ne már őt nézd hanem a gyerekeidet.Tőlük veszi el azt a pénzt,és ha te tömködöd be az ő adósságait akkor te is asszisztálsz ehhez.

Egyébként megértelek,mert sajnos az én párom is ilyen volt,ő inkább a hitelt nem fizette be :( aztán kapott egy jókora fizu emelést így már nem probléma az ő szenvedélye,de egyszer mondtam már neki hogy talán el is váltunk volna ha akkor nem lesz több pénzünk.

Most már talán komolyodott annyit,hogy nem lenne gond,hogy belátja hogy első a gyerek,a család,a csekkek és minden más majd utána jön...

Szerintem felelőtlenség volt 3 gyereket egy ilyen embernek szülni.Bocsi,de ez az igazság.Ha így áll hozzá ehhez akkor mindig fontosabb lesz neki saját maga mint ti.

2014. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Majd akkor legyen meg az az öröme ha ki van fizetve minden csekk meg a hitel,meg a család normálisan eszik,meg ruházkodik meg él.Majd ha marad felesleges költeni való akkor legyen meg az az öröme hogy dohányzik.Ne már a feleség meg a gyerekek nélkülözzenek a rohadt szenvedélye miatt..
2014. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Van megtakarításotok? Mire vállaltatok három gyereket?
2014. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!